TJ Ostrava : VK Prostějov 3:1

Termín:
Sobota, 26 Říjen, 2019 - 17:00

Po sedmi odehraných kolech UNIQA volejbalové extraligy se domácí vyšvihli až na 3. místo a o to svedli boj s loňským vicemistrem z Prostějova, který snadno přenechal Ostravě tři body.

TJ Ostrava – VK Prostějov 3:1 (25:21, 25:19, 17:25, 25:13)

Rozhodčí: Nedbálek A., Hladišová M.
Počet diváků: 250
č.: 37 dne: 26. 10. 2019 v hod.: 17:00

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Kojdová, Nečasová, Wanczyk, Faltínová, Zemanová, Pospíšilová, libero: Chevalierová. Střídaly: Žolnerčíková, Kašparová, Adamčíková, Kalusková, Žarnovická.
Hosté: Fričová, Boudová, Kopáčová, Nová, Stümpelová, Zatloukalová, libero Slavíková. Střídaly: Knorová, Dvořáčková.

Vyjádření:
Helena Kojdová (kapitánka TJ Ostrava): „Škoda třetího setu, který jsme si zkomplikovaly vlastními chybami. Ve čtvrtém setu jsme splnily, co jsme si řekly, navíc nám hodně pomohla série servisů Zemanové a pak už jsme zápas v klidu dohrály.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „My jsme věděli, že Prostějov je nepříjemný soupeř, ale vstoupili jsme dobře do zápasu. V prvním setu jsme dobře bránili. Ve třetím setu jsme vlastními chybami, nedůsledností na příjmu a slabým útokem jsme set darovali soupeři. Ve čtvrtém setu to už byla zase naše hra. Zatlačili jsme soupeře servisem, byli jsme důslednější a agresivnější a pomohla nám spousta nevynucených chyb soupeře.
Michaela Zatloukalová (kapitánka VK Prostějov): „Je to pořád dokola, zasekneme se v jednom postavení, pak soupeř odskočí a my už těžko dotahujeme. Dnes byli i rozhodčí proti nám. Škoda, že po vyhraném třetím setu jsme zápas nedotáhly tie-breaku.“
Lubomír Petráš (trenér VK Prostějov): „V dnešním utkání jsme na víc neměli. Po vyhraném třetím setu jsme věřili v tie-break, ale s minimálně osmi chybami na útoku se další set vyhrát nedá. V tom případě nemůžeme vzít dobře hrající Ostravě body. V celém zápase jsme hodně chybovali na útoku a servisu a to rozhodlo.“

Popis utkání:
Hráčky Ostravy na vlně pohody z úspěšného počátku sezóny ovládly průběh prvního setu. Od stavu 7:6 si vytvořily postupně až osmibodový náskok, který se sice hostům podařilo dotáhnout na rozdíl tří bodů (15:12), ale pak domácí získali sérií vyhraných míčů výraznější vedení (18:13, 22:16). Hráčky Prostějova zdramatizovaly koncovku, když dotáhly až na 22:20, ale pak jim Ostrava dovolila již jen jeden bod a v setu zvítězila.
Podobně jako v prvním setu, kdy se na začátku oba týmy přetahovaly o každý bod, i ve druhém setu byl stav vyrovnaný (7:7). V prostřední části setu se domácím hráčkám podařilo odskočit až o čtyři body (15:11), i když se opět Prostějov přiblížil na rozdíl jednoho bodu (15:14), domácí se nenechali znervóznit a šli si důsledně za vítězstvím ve druhém setu (18:14, 21:18, 23:19).
Do třetího setu vstoupili lépe hosté a nepustili hráčky TJ Ostrava v průběhu celého setu do vedení (4:7, 13:13,13:16). Díky nekoncentrovanosti domácích si hráčky Prostějova vytvořily náskok a v koncovce pak domácí jasně přehrály (15:18, 16:21, 17:24).
Do čtvrtého setu se hráčky Ostravy dokázaly zkoncentrovat a cílevědomě si šly za vítězstvím stylem start-cíl (6:2, 10:5). Postupně zvyšovaly svůj náskok až na rozdíl jedenácti bodů, a protože hosté už nekladli výrazný odpor, domácí s přehledem poslední set vyhráli (12:6, 22:11).

Autor: Miloš Matula

Hala: Hala míčových sportů
Adresa: Varenská 40a, Ostrava   70200