VK UP Olomouc : TJ Ostrava 3:0

Neděle, 10 Duben, 2016 - 17:00

Volejbalistkám Univerzity Palackého Olomouc chybí jediné vítězství k postupu do finále extraligového play-off. Také podruhé v semifinálové sérii s Ostravou vysokoškolačky dokonale zužitkovaly výhodu domácího prostředí a stejně jako v prvním střetnutí vyhrály 3:0.

VK UP Olomouc- TJ Ostrava 3:0 (25:19, 25:19, 25:18)
2. kolo Play-Off : Semifinále  -  2. utkání

Rozhodčí: Rychlík D., Peloušek J.
Počet diváků: 950

Domácí: Dudová, Košická, Dumančićová, Kubová, Dedíková, Závodná, libero: Hronová.
Hosté: Valková, Toufarová, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, libero: Červenková. Střídaly: Kukučová, Součková, Čuboňová, Kvapilová.

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „Opět to byl z naší strany kolektivní bojovný výkon. Dařil se nám více servis i přihrávka, což byly základy našeho vítězství.“
Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „Byl to opět dramatický a vyrovnaný zápas. Ostrava nechtěla podruhé prohrát, což bylo znát i na tom, jak hodně zejména v prvním setu riskovali servisy. My jsme to ale ustáli, odskočili jim a až na jeden výpadek měli úvodní sadu pod kontrolou. Největší problém z našeho pohledu nastal ve druhém setu, kdy jsme začali improvizovat a hrát něco jiného, než jsme si řekli. Naštěstí jsme se uklidnili a zvládli také druhý zápas, a to i díky lepší přihrávce, než měl soupeř. Čeká nás teď cesta do Ostravy, kde to budeme mít i vzhledem k bouřlivé atmosféře hodně těžké, ale chceme uspět také tam a dokonat náš postupový cíl.“

Iva Nachmilnerová (kapitánka TJ Ostrava): „Těšíme se domů, kde zkusíme se sérií ještě něco udělat.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Domácí hráli stejně jako v sobotu dobře a znovu nás přitlačili servisem. Byla to opět přetahovaná o každý míč, v níž se nám nedařilo ubránit hlavně technické balony. Série ale ještě nekončí, doma chceme a umíme hrát líp a pokusíme se sem vrátit na pátý zápas.“

Druhé semifinále bylo hodně podobné prvnímu zápasu série, a to už hned ve svém úvodním setu. V něm šly vysokoškolačky hned od počátku do vedení, které při servisu Dedíkové zvýšily až na 12:4. Ostrava ještě sadu zkomplikovala, když stáhla z 20:12 na 21:18, koncovku už si však univerzita dokázala pohlídat.

Zatímco v sobotu měly Hanačky největší problémy ve třetím dějství, o den později to bylo již ve druhém setu. Hosté v něm vedli 8:5 a pak se drželi až do stavu 13:13, jenže je nejdřív načala podávající Kubová (16:13) a pak vše dokonala znovu Dedíková (19:14). Tuto ztrátu už Ostravanky dohnat nezvládly.

Ve třetí části duelu se těsné vedení přelévalo ze strany na stranu až do stavu 14:13. Pak Olomouci ještě jednou pomohly servírující Kubová (17:13) a Dedíková (17:15, 21:15), od té chvíle již hostující družstvo působilo více odevzdaným dojmem a koncovku nijak nezdramatizovalo.

Autor: Adam Fritscher