TJ Ostrava : PVK Olymp Praha 3:1

Sobota, 7 Leden, 2023 - 17:00

TJ Ostrava přivítá v utkání dvacátého kola UNIQA extraligy žen ve volejbale ve své hale PVK Olymp Praha. Těžko v tomto utkání hledat jasného favorita. Ostrava je sice lépe postaveným týmem v extraligové tabulce, v prvním letošním střetnutí obou celků se ale z výhry 3:0 radoval pražský Olymp. Ostrava si vcelku bez obtíží poradila v posledním domácím utkání s hráčkami Sokola Frýdek-Místek a před domácím publikem předvádí dobré výkony, Olymp má za sebou dvě dobré pětisetové bitvy s Libercem a ukrajinským Dniprem. Diváci jistě uvidí kvalitní volejbal plný emocí, které utkání mezi Ostravou a Olympem často provázejí.

TJ Ostrava – PVK Olymp Praha 3:1 (25:20, 23:25, 25:21, 25:23)

Nejlepší hráčka utkání: Elen Jedličková

Rozhodčí: Novák M., Trumpeš D.
č.: 21097 dne: 7. 1. 2023 v hod.: 17:00
Počet diváků: 200

Domácí: Hadáčková, Výtisková, Buvinič, Jedličková, Skřivanová, Bauerová, libero Jančová. Střídaly: Chládková, Dabrowska, Kašparová
Hosté: Virtová, Žáková, Brancuská, Kalhousová, Šimáňová, Šmídová Nicole, libera Dostálová, Pešková. Střídaly: Brichtová, Poloučková, Kopáčová, Gajdová, Šmídová Natalie

Sandra Skřivanová (kapitánka TJ Ostrava): „Utkání hodnotím pozitivně, protože zůstaly doma tři body, ale myslím si, že stále hrajeme v takových vlnách, zmiňovala jsem to i minule. Asi neztrátujeme tak poctivě, jak bychom měly a soupeř toho využil. Škoda, že jsme neudržely tlak na servisu, kterým jsme si ze začátku hodně pomohly a holky poté nevěděly moc, co na nás hrát. My jsme pak trošku povolily a nechaly jsme si Olymp zbytečně rozehrát. Naštěstí ta koncovka čtvrtého setu, ať byla jakákoliv, tak skončila pro nás, a to se počítá.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „My jsme dnes výborně vstoupili do zápasu, kdy jsme dobře servírovali, bohužel strašná škoda, že jsme si nedotáhli druhý set, kde jsme byli klasicky málo důrazní v koncovce a tuším, že nám ulítnul nějaký příjem, jinak si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Dnes jsme dobře bránili a vybírali v poli nadražené míče, zvládli jsme to, co jsme si stanovili k obraně, za což musím holky velmi pochválit. Myslím, že to musel být výborný volejbal pro diváky a byly tam lehké emoce, ale to si myslím, že k takovýmto zápasům samozřejmě patří. Musím holkám poděkovat, že to dnes zvládly a jdeme dále, máme před sebou náročný příští víkend, kdy hrajeme v sobotu i v neděli, takže se musíme co nejlépe připravit na soupeře.“
Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Dnes jsme do toho zápasu bohužel nevstoupily úplně dobře, prohrávaly jsme asi o pět nebo šest bodů, pak se náš výkon zlepšil, ale bohužel jsme to nedokázaly v tom prvním setu dotáhnout. Druhý set jsme zvládly výborně v koncovce. Třetí set jsme zvládly dotáhnout do koncovky, bohužel o koncovku čtvrtého setu se za mě postaral rozhodčí, když za stavu asi 23:22 nebo 23:21 nepískne úplně očividné teče, které šly hráčce mezi rukama a pos…. s prominutím tu koncovku, my jsme to mohly dotáhnout do tie-breaku a myslím si, že to, že se utkání do tie-breaku nedostalo jde z části i na jeho triko. Nás tohle hodně mrzí, protože pro nás je každý bod v tabulce momentálně důležitý.“
Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Bez komentáře.“

Do utkání vstoupily lépe domácí hráčky, které v úvodu prvního setu vedly brzy 4:0 také zásluhou Jedličkové a Výtiskové. Ostrava si postupně vypracovala náskok i díky chybám hostujících hráček na 8:2. Ostravské volejbalistky i v dalším průběhu prvního setu držely náskok (12:8, 16:12). Do koncovky měly domácí hráčky náskok šesti bodů, když vedly 20:14. Hosté sice ještě bodovali, Ostrava si ale nenechala vzít první set a dokráčela k vítězství 25:20.
Ve druhém setu udělala Ostrava na úvod několik chyb a hosté tak vedli 3:1. Po chybě na útoku hostující smečařky pak ostravské hráčky přidaly na útoku a čtyřmi přesnými zásahy obrátily skóre na 6:3. Od té doby si domácí drželi drobný náskok a Olymp neustále dotahoval (7:5, 9:8). Srovnáno bylo za stavu 11:11. I když se Ostrava snažila vždy odskočit, Olymp dokázal srovnat (13:13, 16:16, 20:20). V koncovce sice šly do vedení domácí hráčky zásluhou úspěšného bloku Hadáčkové a esa Bauerové, svěřenkyně trenéra Mitáče zvládly skóre dorovnat. Naposledy bylo srovnáno za stavu 23:23, Kopáčová pak poslala Olymp do vedení a set zakončila esem kapitánka Olympu Šimáňová. Hosté tak srovnali na 1:1 na sety.
Do třetího setu vstoupily lépe domácí hráčky, které brzy vedly 4:0, stejně brzy byl ale jejich náskok smazán a skóre bylo 4:4. Poté nastala přetahovaná o každý míč a vedení se přelévalo z jedné strany na druhou (6:5 vedl Olymp, poté 8:7 Ostrava, pak zase 10:9 Olymp). Od vyrovnaného stavu 12:12 si však dokázaly domácí hráčky vypracovat náskok šesti bodů a vedly 18:12. Do koncovky měla Ostrava náskok čtyř bodů (20:14). Za stavu 22:16 se zdálo, že set směřuje ke svému konci, hráčky Olympu však dokázaly koncovku zdramatizovat a dotáhnout na 22:20. Ostrava nakonec koncovku zvládla a zvítězila ve třetím setu poměrem 25:21.
Čtvrtý set začal vyrovnaně (2:2), poté si hosté vytvořili drobný náskok (5:3), Ostrava ale později srovnala (7:7) a poté šla do vedení 10:7. Olymp náskok smazal a vedl 12:10. Poté si žádný z týmů nedokázal vypracovat větší náskok. Do koncovky šly oba týmy za vyrovnaného stavu 20:20. Po chybách na obou stranách bylo skóre 21:21. Hosté pak odskočili na 23:21, záhy ale bylo opět srovnáno. Když Buvinič dala eso, utkání dospělo k prvnímu mečbolu. Ten Ostrava proměnila zásluhou kapitánky Skřivanové. Ostrava tak v utkání zvítězila 3:1 na sety. Utkání provázely emoce na obou stranách.

Autor: Radek Karnufek