Extraliga žen - 13. kolo: Šelmy Brno - TJ Ostrava 3:2

Volejbalový dvojzápas na Kouničce pokračoval v duchu jižní proti severní Moravě, po mužích přijely do Brna i ostravské ženy. V říjnu oslabené Šelmy vyhrály v Ostravě 3:1 na sety, Ostrava ale vyhrávatt v Brně umí, což vloni předvedla. Hostující hráčky jsou na vítězné vlně, na Šelmy ztrácely šest bodů a před utkáním jim patřilo páté místo.

VK Šelmy Brno – TJ Ostrava 3:2 (25:18, 20:25, 23:25, 25:23, 15:10)

Rozhodčí: Trumpeš, Ištvanech
Počet diváků: 140

Domácí: Šmídová, Formánková, Marková, Madsen, Kelnárová, Širůčková, libero Chevalierová. Střídaly: Janečková, Píchalová, Mokrá
Hosté: Jasečková, Hadáčková, Kašparová, Kojdová, Chládková, Skřivanová, libero Slavíková. Střídaly: Jedličková, Bauerová, Fukalová, Jakuškina, Mikelová

Ohlasy po utkání:
Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Jeden z těch těžších zápasů, které jsme letos odehrály. Musím pochválit opravdu všechny holky, jak jsme se kously, ale i trenéra, že nás nahecoval a skvěle vystřídal, pomohla nám také nová posila Carol. Byly tam těžké pasáže, kdy jsme byly dole, možná dnes trochu se štěstím jsme to otočily.“
Jaroslav Vlk (trenér VK Šelmy Brno): „Od začátku to bylo těžké utkání, měli jsme problém prosadit se na útoku, ze začátku se nám nedařilo ani moc na příjmu. I díky změnám v sestavě v průběhu zápasu jsme to dnes zvládli, nakopli jsme se bojovností, což dnes slavilo úspěch.“
Sandra Skřivanová (kapitánka TJ Ostrava): „V prvním setu jsme vůbec nebyly rozjeté tak, jak jsme chtěly, další dva se nám dařilo na podání. Škoda čtvrtého setu, kde jsme měly náskok, ale v koncovce jsme nebyly důrazné, což se projevilo i v koncovce pátého setu, kde jsme zbytečně chybovaly. To nás dnes stálo dva body, které si myslím, že jsme si měly v tiebreaku uhrát.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Rozhodnul čtvrtý set, kde soupeř skvěle podával, a v určité fázi jsme neudělali dva tři body, nesložili jsme. Byl to dnes bojovný volejbal na obou stranách, v tiebreaku jsme ale tahali za kratší konec.“

Šelmy vlétly naprosto skvěle do utkání, po esu domácí kapitánky vedly 6:1. I Ostrava za to ale umí vzít, kvalitní podáním domácím zaškodila Petra Kojdová, ale i Nela Jasečková – při jejím podání svěřenkyně Zdeňka Pommera otočily z 13:8 na 13:14. Šelmy ale otočily těžké postavení, do zadní zóny přišla posílit přihrávku Andrea Píchalová, která byť libero, do zápasů nastupuje v klasickém dresu. Po chybě na útoku ostravské Jasečkové Šelmy vyhrály 25:18.
Začátek druhého setu patřil jednoznačně hostujícímu týmu, blokařka Michaela Hadáčková si připsala hned dva body. Za stavu 8:13 již domácí trenér Jaroslav Vlk neměl jediný oddechový čas a Ostrava si šla pro srovnání. Malá naděje ještě svitla při podání Antonie Kelnárové, která si připsala dvě esa – 14:17. Po chybě domácí univerzálky Yasmine Madsen na útoku vyhrála Ostrava 20:25.
Třetí sada začala velmi vyrovnaně, Šelmy po esu čerstvé posily Carolin Formánkové, která dnes nastoupila v základní sestavě, vedly 12:9. Domácí dobře útočily a byly lepším týmem a po bloku Ivony Markové si šly pro třetí set – 20:16. Ostrava svým tradičním bojovným pojetím dokázala srovnat na 23:23 a po dvou blocích v řadě vyhrála třetí set 23:25.
Celkem osm bodových bloků bylo k vidění ve čtvrtém setu, který byl jako na houpačce. Domácí Šelmy především v úvodu dost chybovaly, i ostravské hráčky si ale vybraly slabší chvilky a za stavu 21:18 už zápas směřoval do tiebreaku. Na ten se ale Šelmy ještě pěkně nadřely, za stavu 24:21 si ještě připsala dva body Michaela Hadáčková, po tvrdé smeči Caroline Formánkové ale byl stav 2:2.
Na podání začaly skvěle Šelmy v tiebreaku, po esu Formánkové vedly 6:1. Ostrava ale razantním útokem srovnala na 7:7, v koncovce si domácí hráčky opět pomohly podáním a po chybě hostů vyhrály 15:10. Hned čtyři hráčky si připsaly 17 bodů: za domácí Antonie Kelnárová a Anna Širůčková, za hosty pak Nela Jasečková a Petra Kojdová.

Autor: Matouš Müller