Extraliga žen - 14. kolo: PVK Olymp Praha - TJ Ostrava 3:0

V posledním odehraném kole vystřídala Ostrava Olymp na průběžném čtvrtém místě extraligové tabulky. Kdo vyhraje dnešní utkání, tak bude před víkendovým kolem okupovat právě čtvrté místo. V prvním vzájemném utkání probíhající sezóny rozhodoval až pátý set, který vyhrála Ostrava. Otázkou tedy bylo, zda i dnešní utkání 14. kola bude stejně dramatické.

PVK Olymp Praha – TJ Ostrava 3:0 (25:19, 25:19, 25:16)

Rozhodčí:  Kubinec J., Činátl D., delegát Večeřa J.
Počet diváků: 150

Domácí: Hodanová, Gajdová, Brancuská, Kalhousová, Šimáňová, Šmídová, libero Dostálová. Střídala: Žáková
Hosté: Mikelová, Hadáčková, Jakuškina, Kojdová, Jedličková, Skřivanová, libera Slavíková, Tobiášová. Střídaly: Látalová, Bauerová, Kašparová, Chládková

Ohlasy po utkání:
Veronika Dostálová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Jsem ráda za dnešní týmový výkon. Po celou dobu zápasu jsme držely vysokou kvalitu servisu. Jako tým jsme držely stanovenou taktiku, bojovaly jsme o každý balón.“
Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Jsem spokojen s vítězstvím 3:0. Po porážce v Brně padla u nás v týmu i ostřejší slova a jsem rád, že padla na úrodnou půdu. Řešili jsme v průběhu týdne nemoci hráček. Lucka Kalhousová se vrací do sestavy a to je další pozitivní věc z dnešního utkání. Předvedli jsme agresivní výkon podpořený kvalitním servisem i útokem (40%). Byl s chybami, o kterých víme, ale s agresivní hrou přicházejí. “
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Soupeř nás zatlačil servisem. My jsme zápas absolutně podcenili. Hráli jsme totálně nezodpovědně ve všech činnostech.“

Do utkání vstupují na podání domácí hráčky a ihned se dostávají do vedení 3:0. Teprve poté poprvé boduje Ostrava útokem kapitánky Skřivanové. Po chybách na přihrávce si hostující trenér Pommer bere oddechový čas za stavu 9:4. Následovalo několik dlouhých rozeher, po kterých Olymp odskakuje do vedení 12:5. Chvilkové vzepětí ostravských hráček ukončuje kvalitní servis a eso, na které reaguje druhým time-outem Ostrava. V koncovce ještě trenér hostí zkouší změnit průběh setu dvojstřídáním. Přichází tři chyby na přihrávce, které brzdí domácí lodivod Standa Mitáč oddechovým časem. Za stavu 24:19 útočí po přihrávce smečařka Ostravy do autu, což Olympu zajistilo vedení 1:0 na sety.
Druhý set otevírá útokem Olymp, který skládá útok středem sítě. Ostravě se daří na podání, kde několika esy odskakuje do vedení 5:8, což je spouštěč pro lavičku domácích, která bere oddechový čas. Domácí dobře reagují a hned vyrovnávají na 8:8. Nápor Olympu pokračuje, odskakuje do vedení 13:11, kdy Ostrava bere time-out. Body se připisují až do stavu 18:16 stejným dílem. Následně přichází eso domácích, na které opět reaguje ostravská lavička oddechem. V závěru ještě přichází dvojstřídání Ostravy, ale nová univerzálka dvakrát chybuje na útoku, a tím i druhý set putuje za domácím týmem, 25:19.
Na začátku třetího setu ostravské hráčky chybují na útoku a díky tomu Olymp utíká do tříbodového vedení 6:3, na to reaguje Ostrava oddechovým časem. Rozlet domácích však tím nekončí, po bloku a úspěšném útoku Evy Hodanové vede tým z Prahy už 10:3. Následuje několik nedůrazů na straně Olympu, chyby na útoku, a po čtyřech míčích v řadě na konto Ostravy bere time out i domácí trenér. V dalším průběhu setu Ostrava zkouší změnit nepříznivý průběhu několikerým střídáním. Další chyba hostující hráčky na podání posouvá stav na 24:16 pro Olymp a ihned potom domácí nahrávačka ukončí utkání přímým bodem ze servisu.

Autor: Michal Grivalský