Extraliga žen - 32. kolo: VK Šelmy Brno - TJ Ostrava 3:0

Vyrovnaný a napínavý duel se očekával ve 32. kole UNIQA na brněnské Kouničce. Páté Šelmy hostily sedmou Ostravu, kterou v letošní sezóně ještě neporazily – oba vzájemné duely vyhrály na podzim svěřenkyně Zdeňka Pommera 3:1. Ostrava ani Brno ale aktuálně nemají formu, oba týmy z posledních pěti utkání porazily jen Přerov. Tři body z dnešního utkání zůstaly na palubovce domácích Šelem.

VK Šelmy Brno – TJ Ostrava 3:0 (25:22, 25:17, 29:27)

Rozhodčí: Trumpeš D., Peloušek J.
Počet diváků: 84

Domácí: Širůčková, Šmídová, Kyrychenko, Marková, Havlíčková, Kozubíková, libero Chevalierová. Střídaly: Dubianska, Šotkovská
Hosté: Hadáčková, Kašparová, Jasečková, Jedličková, Skřivanová, Bauerová, libero Jančová. Střídaly: Dabrowska, Mikelová, Výtisková

Ohlasy po utkání:
Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Po dlouhé době jsme předvedly soustředěný výkon, až tedy na koncovku třetího setu, kdy nám opakovaně spadl krátký servis a ulívky, čehož se musíme do dalších zápasů vyvarovat. Jsem ráda za důležité tři body.“
Markéta Chlumská (asistentka trenéra VK Šelmy Brno):„První dva sety jsme měly ve své režii a pod kontrolou, pomohly jsme si kvalitním servisem a obranou na síti. Ve třetím setu jsme se dostayi pod tlak na přihrávce a tím jsme se dostaly do dramatické koncovky, kde jsme prokázaly větší zkušenosti.“
Sandra Skřivanová (kapitánka TJ Ostrava): „Škoda našich pozvolných vstupů do prvních dvou setů, které jsme si nechaly zbytečně utéct, a to se pak v koncovce těžko dotahuje. Kdybychom hrály stejně jako ve třetím setu celý zápas, tak by to možná vypadalo jinak, škoda.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Začátek byl z naší strany absolutně nedůrazný, nedodržovali jsme taktické pokyny, které jsme na Šelmy měli připravené a víme, že fungují. První dva sety měly Šelmy skvělé podání. Ve třetím setu jsme si měli dohrát koncovku – byli jsme nedůrazní v obraně.“

Šelmy jako mírný favorit utkání začaly na domácí půdě lépe. Dařilo se jim na útoku, po sérii Anny Širůčkové na podání to bylo dokonce 15:7. Po oddechovém čase se ale Ostrava výrazně zvedla, naopak Brno začalo kazit útok a po bloku hostující Nely Jasečkové byl rozdíl pouhých dvou bodů (18:16). Koncovka byla ve znamení chyb na obou stranách, méně jich ale udělal ostravský celek a z 23:19 se dostal až 23:22. Tam to ale vzala na sebe domácí nahrávačka Pavla Šmídová, která úspěšnou ulívkou vybojovala setbol. Po bloku stejné hráčky Šelmy vedly 1:0 (25:22).
Pavla Šmídová to vzala do svých rukou i na začátku druhé sady – po jejím esu to bylo už 4:0. Ještě delší sérii na podání přidala další lednová posila Brna Aneta Havlíčková - 14:4. Ostravě se nedařilo téměř v žádné herní činnosti a Brno si šlo pro první bod z tohoto utkání. Po útoku univerzálky Havlíčkové do rohu hřiště se také tak stalo – 25:17.
Třetí dějství bylo nejvyrovnanější. Domácí Brno se do vedení dostalo poprvé až po nevynucených chybách soupeře - 13:10. Ostrava se zvedla, začala lépe podávat a otočila průběh setu na vedení 15:17. Do vyrovnané koncovky provedla domácí lavička dvojstřídání, do hry se dostala Angelina Dubianska i Marie Kozubíková. Právě po jejím útoku měly Šelmy první mečbol, Ostrava ale ještě dokázala vzdorovat a hned trojici mečbolů odvrátila. Po razantním útoku Hanny Kyrychenko Brno vyhrálo 29:27 a poprvé v letošní sezóně tak Ostravu porazilo.

Autor: Matouš Müller