Facebook icon
YouTube icon

Extraliga žen - 10.kolo: VK Agel Prostějov - TJ Ostrava 3 : 0

VK Agel Prostějov - TJ Ostrava     3 : 0  (17, 17, 19)

Hala: Sportcentrum DDM
Adresa: Olympijská 4, Prostějov, 79601  

Rozhodčí: Müller, Dušek
Počet diváků: 600

Půldruhého měsíce stará a poněkud trpká vzpomínka prostějovských volejbalistek na vstupní porážku v Ostravě vybledla jednoznačným zdoláním stejného soupeře. Ženy VK AGEL měly střetnutí 10. kola UNIQA extraligy ČR 2015/16 od začátku až do konce bezpečně pod kontrolou, vysokou herní kvalitou odčinily tehdejší výpadek a jasným vítězstvím zvýšily odstup v čele soutěže právě před TJ na šest bodů.

Velká motivace Hanaček ukázat svým fanouškům špičkový sport vedla k jejich výbornému vstupu do střetnutí. Maximální nasazení i koncentrace umožnily rychle získat uklidňující náskok 7:3, který po následné vyrovnané pasáži favorit uprostřed zahajovací sady razantně zvýšil pětibodovou šňůrou při podání Markevich (10:7 – 15:7). Domácímu týmu dobře fungovaly veškeré herní činnosti včetně dosud problematických bloků a soupeř pod neustálým tlakem složitěji hledal cestu k zastavení prostějovské převahy. Povedlo se mu to až ve druhé polovině setu, ovšem zvládl pouze udržet nabrané manko na stejném rozdílu – 25:17.

Dalo se předpokládat, že v letošní sezóně dosud neporažené Severomoravanky do toho od druhého dějství pořádně šlápnou, aby očekávaný duel minimálně zdramatizovaly. A navzdory opětovně slabšímu startu se jim to podařilo, když za stavu 6:2 kvalitně zaservírovala Zedníková a sérií tří bodů za sebou se výběr TJ přiblížil na dostřel (6:5). Jenže vékáčko hned oplatilo stejnou mincí (10:6). Nicméně Čadovy svěřenky už zdaleka nebyly tak suverénní jako předtím, ostravským protihráčkám samy pomohly několika zbytečnými chybami. Jakmile je však přestaly dělat, dostaly průběh zpět pod svou kontrolu (13:11 – 19:12). A nic na tom nezměnilo ani ještě jedno ostravské vzepětí při korekci na 19:15, neboť koncovku AGEL bez potíží uhlídal i díky několika krásným výměnám – 25:17.

Leč ani tak neměly úřadující mistryně republiky pořád vyhráno, což názorně dokumentoval úvod třetí části. Pommerova parta šla premiérově v utkání do vedení 2:3 a mírnou výhodu nejen udržovala, ale po obratu VK na 8:7 ji okamžitě znásobila dvěma esy Součkové (8:10). Lepšící se hosté mnohem víc zlobili, zatímco znejistělé Agelky musely řešit nepříjemné trable. Klíč k rozhodujícímu úderu našly od skóre 12:14, kdy znovu přidaly v defenzivě a vzaly protivnicím pomyslný vítr z plachet. Drtivým úsekem 9:1 získaly šestibodový náskok, čímž nebylo co řešit. Závěr pak jedině potvrdil hladký triumf favorizované družiny – 25:19 a 3:0.    

Kapitánka Solange Soares (Prostějov): Do každého zápasu jdeme naplno a ten dnešní nebyl výjimkou bez ohledu na to, že nás Ostrava v úvodu sezóny porazila. Oproti tehdejšímu střetnutí bylo jasně vidět, že jsme teď po herní stránce někde jinde. Odvedly jsme kvalitní výkon a oproti minulým soubojům se povedlo udělat výrazný pokrok v obraně. Díky tomu jsme soupeře docela jasně předčily, neboť dobrá defenziva je nejen ve volejbalu základem všeho.
Trenér Miroslav Čada (Prostějov): Určitě panuje spokojenost, jak jsme utkání proti druhému celku tabulky zvládli herně i výsledkově. Ostrava nepodala tak dobrý výkon jako v prvním souboji tohoto ročníku, čímž jsme to my neměli natolik těžké. Přesto musím holky pochválit za opravdu kvalitní předvedený volejbal i se dvěma hráčkami v sestavě, které do náročných bitev tolik nenastupují. Nina Herelová chytila svou šanci za pačesy a společně s výbornou Táňou Markevich táhly celé družstvo za hladkým vítězstvím.

Kapitánka Iva Nachmilnerová (Ostrava): K zápasu jsme přistoupily se zbytečně velkým respektem. Možná jsme do toho mohly jít víc troufale, ale nevadí, jde teprve o naši první prohru v sezóně. Víme, na čem musíme dál pracovat a co chceme zlepšovat. Dnes byly naše slabiny často vidět, naopak Prostějov tentokrát hrál na rozdíl od prvního vzájemného utkání dobře. Určitě byl mnohem lepším týmem a blahopřeji mu k zaslouženému vítězství.
Trenér Zdeněk Pommer (Ostrava): Dneska jsme byli slabší v útoku a netlačili soupeře tolik servisem, což se promítlo do vývoje utkání. Prostějov je obecně velmi silný a doma zpravidla ještě silnější než venku, to proti nám ukázal. Nečekali jsme, že bychom tady zvítězili, ale chtěli jsme aspoň hrát vyrovnané sety až do koncovek. To se částečně povedlo teprve ve třetí sadě, jinak měl favorit navrch. Z naší strany se však nic špatného neděje a jedeme dál.

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Markevich, Herelová, Vargas, Gambová, Steenbergen, Weiss, libero Kovářová.
Střídaly: Soares, Matienzo.
Hosté: Zemanová, Zedníková, Toufarová, Nachmilnerová, Součková, Kukučová, libero Červenková.
Střídaly: Valková, Kojdová, Čuboňová, Kvapilová.

Marek Sonnevend

Extraliga žen - 10. kolo

1. část soutěže -  Extraliga Žen "Skupina EX-Z"

Statistika TJ Ostrava

Statistika z utkání

Video z utkání  

Fotografie z utkání "Prostějov - Ostrava" pořídíl   Andrej Anry Lukáč

Další foto z utkání naleznete ZDE