Extraliga žen - 6.kolo: VK Královo Pole - TJ Ostrava 0:3

Královo Pole se v pátek doma střetlo s Ostravou v dohrávce zápasu šestého extraligového kola.  V prvním setu svedly oba týmy velký boj, a nakonec to byla Ostrava, kdo zatáhl za vítězný konec (28:30). Ostravské hráčky to očividně povzbudilo a v následující sadě domácí tým jednoznačně přehrály. Třetí set sice zdaleka tak jednoznačný průběh neměl, z výhry se ale i potřetí radovalo družstvo Zdeňka Pommera, a domů si tak z Brna veze tři body.

VK Královo Pole – TJ Ostrava 0:3 (28:30, 13:25, 19:25)

Rozhodčí: Poláček J, Marschner R.
Hráno bez diváků

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Pavlíková, Judlová, Šunderlíková, Bukovská, Koulisiani, Grabovská, libero Digrinová. Střídaly: Baird, Kuníková, Weissová, Dolotova
Hosté: Hrdličková, Zemanová, Žarnovická, Štrbová, Kalusková, Pospíšilová, libero Chevalierová. Střídaly: Bauerová, Jedličková, Vytisková

Ohlasy po utkání:
Hana Judlová (kapitánka VK Královo Pole): „V prvním setu jsme udělaly hrozně moc chyb na podání, a to je škoda, protože kdybychom vyhrály koncovku, tak si myslím, že druhý set by vypadal úplně jinak a mohly jsme vyhrát. Měly jsme na ně, je to škoda.“
Matúš Kalný (trenér VK Královo Pole): „O utkání v podstatě rozhodl první set, kde jsme měli setboly, ale nevyužili jsme je. Ve druhé sadě nás pak rozhodil hned první míč a najednou jsme prohrávali 0:10. Poté už jsme se bohužel nedostali zpět do zápasu, špatně jsme podávali a soupeř po dobrém příjmu mohl hrát každou akci.“
Helena Hrdličková (kapitánka TJ Ostrava): „První set byla tahanice o každý balon a koncovka nám vyšla lépe, byly jsme důraznější na útoku. Další dva sety už jsme Brno od začátku tlačily a držely se ve vedení.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Řekl bych, že v prvním setu jsme byli ještě v autech a pak už jsme celý zápas měli pod kontrolou. Mladé hráčky hrály snaživě a myslím si, že jsme i v činnostech byli lepší, soupeře jsme odbránili a zatlačili servisem.“

Popis utkání:
První set nabídl drama od začátku až do úplného konce. Oba týmy se po celou dobu tahaly o balony a držely vyrovnané skóre (8:8, 14:14, 20:20). Sada se rozhodovala až v koncovce, která byla ve znamení vzájemné přestřelky v setbolech. Na útoku se sice v dresu domácích blýskly Karin Šunderlíková i Magdalena Bukovská, Ostrava ale oplácela stejnou měrou, a nakonec v setu zvítězila, 28:30.
Druhý set pak odstartovala série 10 ostravských bodů v řadě při podání Kateřiny Zemanové a domácí hráčky ztrácely rychle 0:10. Zaskočené Královo Pole jen těžko hledalo síly na vyrovnání (4:16), a tak Ostrava vstupovala do koncovky za stavu 9:20 a o setu bylo prakticky rozhodnuto (13:25).
Třetí dějství bylo ze začátku vyrovnané (5:5), Ostravě se pak ale podařilo utéct o tři body (8:11). Hostující vedení držely i díky esu své kapitánky Heleny Hrdličkové (10:14). Královo Pole se sice snažilo vzdorovat, ale srovnat krok se mu dlouho nedařilo (13:19). Před koncovkou se sice domácí tým ještě přiblížil k Ostravě na 16:19, z jeho strany to ale byla konečná. Ostrava po výhře 19:25 ovládla zápas 0:3 a připsala si do tabulky tři body.

Autor: Barbora Mertová, foto Ivo Stejskal