Facebook icon
YouTube icon

Souhrn víkendových utkání volejbalistek TJ Ostrava 9.- 10.11.2019

2.liga Žen
VK Prostějov B - TJ Ostrava "B"    3:0 (9,21,25)
VK Prostějov B - TJ Ostrava "B"    3:1 (25,-23,19,16)

Do Prostějova jsme odjížděli netušíc, v jaké sestavě proti nám soupeřky nastoupí. Jestli budou hrát pouze juniorky, nebo to budou některé extraligové hráčky. Druhé možnost se stala pravdou, a tak proti nám stál velmi těžký soupeř. Navíc nastoupila i Solange Soarez, naturalizovaná brazilka se slovenským občanstvím, která má za sebou několik sezón v Lize mistryň. A nutno přiznat, že ve svých 39-ti letech byla ústřední postavou utkání, společně s druhou smečařkou – Michaelou Beránkovou, která je členkou vedoucího družstva extraligy žen – VK Brno. Ale ani ostatní hráčky mnoho nezaostávaly svojí kvalitou, a tak proti nám stál kompaktní tým. Přesto byla obě utkání hodně vyrovnaná, a především druhé to byl opravdu kvalitní sport z obou stran. Bohužel v obou se šťastnějším koncem pro soupeřky. Ale postupně.

První utkání : VK Prostějov B - TJ Ostrava B 3:0 (25:9, 25:21, 27:25)
Do prvního setu jsme nenastoupili špatně, a ujali se vedení 7:4. Od této chvíle jsme však uhráli pouze 2 body a prohráli 9:25!
Druhý set jsme začali opět dobře a vedli 6:0. Vedení jsme udržovali až do stavu 17:10. Nastal ale zvrat, a najednou to bylo srovnané. V koncovce jsme propadli, a tak to bylo 0:2.
Ve třetím setu byly v mírném vedení soupeřky, my jsme si ale zlepšenou hrou dokázali vypracovat 3 setboly. Při tom třetím rozhodčí udělal hrubou chybu, kdy si naprosto vymyslel bod pro soupeře. To nás dorazilo, a tak místo čtvrtého setu byl najednou konec utkání.
Mimo prvního setu to bylo velmi vyrovnané, a dobře rozehrané pro nás, proto prohra 0:3 zamrzí.
Sestava: Gengelová Lenka, Krátká Lucie, Kotasová Michaela, Polášková Tereza, Augustinová Eliška, Gráczová Hana, libero Jošková Tereza – Koloničná Petra, Makovcová Marie, Poláchová Ivana

Druhé utkání : VK Prostějov B - TJ Ostrava B 3:1 (27:25, 23:25, 25:19, 25:16)
Do druhého utkání se soupeřky ještě posílily novým účkem, a tak to to bylo ještě těžší.
V prvním utkání to z naší strany bylo někdy utrápené, ale v tom druhém jsme opravdu bojovali, jak se dalo.
V prvním setu jsme hráli výborně až do stavu 21:17. Už už to vypadalo na vítězství, ale po neproměněném setbolu a opět velmi hrubé chybě rozhodčího jsme koncovku neuhráli.
Druhý set byla znovu bitva. Tentokrát konečně se šťastným koncem pro nás. A to i přesto, že soupeřky snížily z 19:24 na 23:24.
I třetí set celou dobu vypadal, že bychom mohli uspět. Při vedení 19:16 ale nastal úplný kolaps, a devíti body v řadě si soupeřky zajistily vedení 2:1 na sety.
Čtvrtý set jsme bojovali, ale kvalita již byla na druhé straně sítě. Utkání už jsme nedokázali zlomit.
Přesto bylo druhé utkání opravdu velmi kvalitní od obou družstev. Tentokrát jsme si ale asi vybrali svůj díl smůly. Při jen troše štěstí jsme mohli určitě odvézt nějaké body, a hlavně druhé utkání vyhrát.
Sestava: Makovcová Marie, Poláchová Ivana, Krátká Lucie, Polášková Tereza, Augustinová Eliška, Gráczová Hana, libero Jošková Tereza – Koloničná Petra, Gengelová Lenka, Kotasová Michaela

Foto z utkání naleznete ZDE...

V tabulce jsme zase klesli na čtvrté místo za Vsetín, se kterým hrajeme v sobotu doma, již od 9.00.

Autor a trenér: Radek Brzobohatý

 

1. liga Juniorek
TJ Ostrava "B" - Happy Sport Opava, z.s.     0:3 (-21,-25,-20)
TJ Ostrava "B" - Happy Sport Opava, z.s.     3:0 (21,10,21)

První utkání : TJ Ostrava B – Happy sport Opava 0:3 (21:25, 25:27, 20:25)
Po odehrání prvních vzájemných utkání se naplno rozjely odvety v naší soutěži.
V prvním kole jsme v Opavě dvakrát vyhráli, a tak jsme doufali, že to zopakujeme i doma.
Nastoupili jsme v poměrně dobré a silné sestavě.
Utkání se ale nevyvíjelo příznivě již od samého začátku. Produkovali jsme spousty zbytečných chyb, nešel nám servis, a nedokázali jsme položit míč. Naopak soupeřky hrály s nadšením, výborně při vybírání, a tak si postupně vypracovávaly náskok. I přes nepříznivý vývoj jsme se přece jen nevzdávali. Dokázali jsme srovnat, a dokonce jít do vedení 21:20. Od této chvíle jsme ale už neuhráli ani bod, a set ztratili.
Druhý set jsme nejdříve 7:3 vedli, abychom následně 11:16 prohrávali. Skóre jsme ale dokázali srovnat. Koncovku jsme ale nezvládli, a tak jsme prohrávali 0:2.
Ve třetím setu jsme neustále dotahovali. I přes občasné světlé chvíle se nám nepodařilo utkání zlomit. Soupeřky měly daleko větší chuť po vítězství, a zaslouženě dotáhly utkání do vítězného konce.
Nefungoval nám v tomto utkání především servis, a při hře v poli jsme dělali spousty chyb. To byl hlavní důvod neúspěchu.
Sestava: Orálková Adéla, Kubacká Nicola, Křístková Adéla, Kundlová Kateřina, Pavlíčková Tereza, Makovcová Marie, libero Vajdová Klára, Lastovicová Nely – Jetmarová Hana, Kašpárková Adéla, Pánková Natálie, Kolmanová Kristýna, Hurníková Venessa, Rozacká Tereza


Druhé utkání : TJ Ostrava B – Happy sport Opava 3:0 (25:21, 25:10, 25:21)
Vzhledem k výsledku prvního utkání bylo docela důležité druhé utkání vyhrát, abychom se nedostali do přímého ohrožení našeho postupu do finálové skupiny soutěže.
Začátek utkání nás ale nezastihl v optimálním rozpoložení, a rychle to bylo 0:4. Naštěstí jsme se rychle vzpamatovali, a poměrně brzy vyrovnali, a záhy šli i do vedení 11:9 a 17:13. Náskok jsme již udrželi a set dotáhli do zdárného konce.
Začátek druhého setu byl excelentní. Při podání Adély Orálkové jsme vedli 11:0! Hned nato 15:1, a tak o osudu tohoto setu bylo rozhodnuto.
Zato třetí set byl daleko vyrovnanější. Zpočátku jsme prohrávali – 6:9 a 8:11, ale podařilo se nám vyrovnat, a šesti body v řadě jít do vedení 19:14. To už jsme nepustili a vítězství si nenechali ujít.
Sestava: Orálková Adéla, Křístková Adéla, Kundlová Kateřina, Pánková Natálie, Makovcová Marie, Hurníková Venessa, libero Vajdová Klára, Lastovicová Nely – Jetmarová Hana, Kašpárková Adéla, Kolmanová Kristýna, Rozacká Tereza, Kubacká Nicola, Pavlíčková Tereza

Dělba bodů byla dnes asi spravedlivá. Před Opavou jsme si udrželi devítibodový náskok. Teď máme dva víkendy volné, a potom jedeme do Valašského Meziříčí se pokusit jim vrátit dvě domácí porážky 0:3. Tak je třeba se na to řádně připravit!

Autor a trenér: Radek Brzobohatý

 

Extraliga Juniorek
TJ Ostrava - TJ Sokol Frýdek-Místek     3:2 (-20,16,-22,21,12)
TJ Ostrava - TJ Sokol Frýdek-Místek     2:3 (15,-22,21,-20,-14)

Trenér: Ondřej Šimák


Extraliga Kadetek
KP Brno - TJ Ostrava      3:2 (13,-16,-11,11,7)
KP Brno - TJ Ostrava      3:0 (17,19,14)

Trenér: Kamil Boštík


Krajský přebor Juniorek
TJ Ostrava "C" - TJ Sokol Poruba     3:1 (-20,21,6,19)
TJ Ostrava "C" - TJ Sokol Poruba     3:0 (13,20,21)

Autor a trenér: Jirka Záveský


Krajský přebor Kadetek
TJ Ostrava "B" - Happy Sport Opava, z.s.     3:2 (19,18,-21,-14,9)
TJ Ostrava "B" - Happy Sport Opava, z.s.     0:3 (-11,-17,-21)

Trenér: Pepe Božik

 

 

Krajský přebor ml. žaček - 1.turnaj
TJ OSTRAVA "A"    3.místo  
První turnaj žaček skupina "A"
Termín: 9.11.2019

TJ OSTRAVA "B"    4.místo  
První turnaj žaček skupina "D"
Termín: 9.11.2019