Čtvrtfinále ČP: PVK Olymp - TJ Ostrava (30.11.2015)

Čtvrtfinále ČP: PVK Olymp - TJ Ostrava (odvetný zápas)

PVK Olymp Praha : TJ Ostrava 3:2 (-22,22,22,-19,13)

zlatý set: 9:15 postupuje: TJ Ostrava

Rozhodčí: Záhorcová, Dušek

Oba týmy předchozí den prohrály v Extralize, oba týmy po prvním zápase (3:2 pro Ostravu) pomýšlely na postup mezi čtyři nejlepší týmy, takže se dal čekat zajímavý a dramatický zápas.
V prvním setu se hrál vyrovnaný volejbal, ale Ostrava v koncovce hrála sebevědoměji a získala tři doby v řadě od stavu 22:22 a tím i celý set.
Do druhého setu Olymp vstoupil mnohem koncentrovaněji a hned v úvodu setu si vytvořil výrazný náskok, který navyšoval až do stavu 18:12, poté ale Ostrava zahájila stíhající jízdu a dostala se až na stav 22:23, ale set nakonec domácí Olymp dohrál.
Hráčky Olympu se zlepšily na útoku a i ve třetím setu diktovaly tempo hry a měly navrch. Tradičně ale přišla i slabá chvilka, Ostrava se dotáhla na dva body, ale i tento set Olymp získal ve svůj prospěch.
Ostrava se nechtěla smířit s vývojem zápasu a do čtvrtého setu vlétla koncentrovaně a s kvalitním servisem. Olymp hrál také dobře a diváci viděli pěkný volejbal. Ostravě se podařilo odskočit ze stavu 13:14 na 18:14 a to byl rozhodující moment čtvrtého setu.
Pátý set byl dlouho v režii Olympu. S výjimkou prvního balónu byl neustále ve vedení. Za stavu 10:6 to s Ostravou vypadalo zle, ale bojovnice trenéra Pommera se dokonce dostaly do vedení 13:12, ale set nakonec vydřel úspěšnými bloky Olymp Praha a dostal zápas do posledního „zlatého“ setu.
Do něj pro změnu lépe vstoupila Ostrava (7:2) a i když se domácí hráčky dřely, tak se po skoro tříhodinové bitvě radovaly z postupu do semifinále Českého poháru volejbalistky TJ Ostrava.
Zápas byl více než pohledný a nesmírně dramatický.

Vyjádření k průběhu utkání:
Kapitánka Eva Hodanová (Olymp): "Podaly jsme bojovný výkon, ale na postup to nestačilo. Stále platí, že děláme chyby v důležitých momentech, kdy je potřeba balóny uhrávat."
Trenér Stanislav Mitáč (Olymp):: "Bylo to dlouhé a napínavé utkání, které jsme dokázali v tie breakové bitvě vyhrát a vynutili jsme si poprvé v historii Olympu zlatý set. Ve zlatém setu jsme ale nezachytili nástup a brzy prohrávali 2:4 a 2:7 a tím bylo o postupu rozhodnuto."
Trenér Zdeněk Pommer (Ostrava): "Zápas měl velmi dobrou úroveň, naše hráčky hrály skvěle a zaslouženě postoupily. Olymp předvedl také dobrou hru a diváci museli být spokojeni s předvedenými výkony a dramatickým sportem."

Sestavy:
PVK Olymp: Šimáňová, Kurková, Hodanová, Vyklická, Nová, Melicharová - libero Dostálová. Střídaly: Komárková, Kopecká,
TJ Ostrava: Součková, Toufarová, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová – libero: Červenková. Střídaly: Valková, Čuboňová, Urbanová