Extraliga žen - Play-Off 1.kolo ČF: TJ Ostrava - VK Královo Pole 3:0 a 3:0

V 1. kole play-off UNIQA extraligy žen se utkali „stáří známí“. Poslední dvě sezóny se družstva utkávají jak v extralize včetně play-off, tak v Českém poháru. Mírným favoritem je letos domácí tým, ale v play-off se předchozí výsledky smazávají a jede se od nuly.

TJ Ostrava -  VK Královo Pole      3 : 0  (23, 17, 13)

1. kolo Play-Off : Čtvrtfinále  -  1. utkání

Rozhodčí: Dziacký J./Kavala T.
Počet diváků: 230

Sestavy (od zóny I):
TJ Ostrava: Marie Toufarová, Kateřina Zemanová, Magdaléna Zedníková, Petra Kojdová, Iva Nachmilnerová, Kateřina Valková, libero: Kamila Červenková.
Střídaly: Markéta Kukučová, Kateřina Kvapilová, Kamila Součková.

VK Královo Pole: Suchá, Tesařová, Diatková, Doležalová, Keddy, Šloufová, libero: Melichárková.
Střídaly: Pospíšilová, Chevaliérová, Hrazdírová.

Vyjádření:
Iva Nachmilnerová (kapitánka - Ostrava): První set nám trochu nevyšel, což se stává při prvním zápase play-off, koncovku jsme ale dotáhly do vítězného konce. Pak už jsme si vedení ve zbylých setech pohlídaly. Hraje se ale na 3 zápasy, jsme na začátku, takže musíme přemýšlet dopředu, zítra hrajeme znovu.
Zdeněk Pommer (trenér - Ostrava): Důležitý první krok v play-off. Zítra musíme být ještě důraznější v obraně na síti. Vylepšíme ještě mezihru na bod. Pochvala celému týmu a zítra nanovo.

Michaela Doležalová (kapitánka - VK Královo Pole): Držely jsme krok jen v prvním setu, ve 2. a 3. setu byli domácí agresivnější. V jednom postavení jsme dostaly sérii bodů a to byla konečná.
Bruno Napolitano (trenér - VK Královo Pole): Tým plnil dobře taktické pokyny, ale v průběhu zápasu jsme se nedokázali prosadit na síti, a navíc přestala fungovat naše obrana v poli. Zapomeneme na tento zápas a soustředíme se na zítřek.

Popis utkání:
Hráčky Ostravy vstoupily do zápasu váhavě. Hosté se naopak chopili šance a první technický time-out je zastihl ve vedení 4:8 (při servisu Doležalové).  Domácí se snažili náskok hostí korigovat, ale dlouho se jim to nedařilo (7:9, 8:12, 10:13). Pak dokázaly hráčky Ostravy srovnat na 13:13 a jejich nástup nezastavil ani time hostujícího trenéra (14:13, 14:14, 16:14, 19:15). Za stavu 20:16 si Bruno Napolitano opět vyžádal time-out a byť se to hned neprojevilo, od stavu 22:18 hosté zabrali, a srovnali na 22:22. „Pompeho“ svěřenkyně vzápětí otočily na 23:22. Hosté srovnali na 23:23, ale koncovka domácím vyšla, takže první set získali na svou stranu.
Po vybojovaném prvním setu se domácí zklidnili a převzali taktovku zápasu do svých rukou. A hosté stačili dotahovat jen zpočátku (5:1, 8:5, 9:7, 9:9). Pak jim ovšem začal docházet dech a domácí zvyšovali svůj náskok (11:9, 15:10, 16:11, 19:14, 23:15). Set hladce vyhráli.
Také ve třetím setu hosté vystrkovali růžky jen krátce v úvodu (0:2). Domácí se však rozhodli, že hostům nepřenechají ani jeden set a odpověděli důrazným útokem (8:5, 16:6, 19:9) a třetí set s přehledem zakončili výhrou.

Miloš Matula

Video z utkání

1. kolo Play-Off : Čtvrtfinále  -  2. utkání

Pokud vítězství Ostravy v 1. zápase čtvrtfinále play-off UNIQA extraligy žen budeme považovat za první krok k postupu do semifinále, po nedělním utkání můžeme konstatovat, že jsou hráčky TJ Ostrava zase o krok dále.

TJ Ostrava -  VK Královo Pole      3 : 0  (12, 19, 15)

Rozhodčí: Slezák J./Peloušek J.
Počet diváků: 223

TJ Ostrava: Kateřina Zemanová, Magdaléna Zedníková, Petra Kojdová, Iva Nachmilnerová, Kateřina Valková, Marie Toufarová libero: Kamila Červenková.
Střídaly: Markéta Kukučová, Kateřina Kvapilová, Petra Urbanová, Hana Čuboňová.

Střídaly: Chevaliérová, Hrazdírová, Podhrázká.

Vyjádření:
Iva Nachmilnerová (kapitánka - Ostrava): Důležité dvě domácí výhry, škoda některých šňůr chyb, alespoň víme na čem pracovat. A musíme makat dále, série není u konce a čeká nás venkovní utkání.
Zdeněk Pommer (trenér - Ostrava): Dnes jsme hráli důrazněji než včera ve všech činnostech, ale lépe jsme bránili. Jdeme s pokorou do dalšího zápas play-off s vedením 2:0. Pochvala celému týmu za koncentraci a náročný týden.

Michaela Doležalová (kapitánka - VK Královo Pole):Ostrava dominovala ve všem, zatlačila podáním, bohužel jsme nenašly recept jak vzdorovat. Nejsme schopné nahradit zraněnou Měrkovou. Za poslední dva zápasy hrály na účku 3 rozdílné hráčky.  Děláme velké, velké množství chyb.
Bruno Napolitano (trenér - VK Královo Pole): Ostrava je o kategorii výš. My můžeme hrát lépe, ale konkurovat Ostravě nemůžeme. Výkon Ostravy nebudu komentovat, když proti nestojí pořádný soupeř.

Po sobotní výhře nastoupilo družstvo domácích ke druhému zápasu velmi bojovně a první set získalo na svou stranu doslova způsobem start-cíl. Hosté působili spíše jako sparing partneři (8:0, 16:5, 23:9).
Přes rychlou prohru v prvním setu se na počátku druhého snažily hráčky KP Brno dostat do hry (1:3). Toto kratinké vedení však bylo vše, co jim domácí povolili. Rozdíl ve druhém setu byl sice méně propastný, ale i tak pořád velký (5:3, 8:5, 16:7, 21:11). Pak se soukolí zadrhlo a domácí trenér si musel vybrat oddechové časy za stavu 21:14 a 22:17. Trenérova domluva pak postrčila domácí k vítězné koncovce.
Ve třetím setu tahaly za nitky opět od počátku domácí hráčky. Brňanky jen odevzdaně sekundovaly a body, které získaly, byly spíše zásluhou chybujících domácích, než vlastní (6:1, 8:2, 13:4, 16:5, 18:5). Krátké vzkříšení hostů přineslo snížení na 18:12. Ale více zdramatizovat koncovku Ostravanky hostům nedovolily.
Ostrava tedy do třetího utkání série vstupuje se dvěma vítěznými zápasy na kontě.

Zapsal: Miloš Matula