Extraliga žen - 20. kolo: TJ Ostrava - VK Královo Pole 3 : 1

Ve druhém kole nadstavbové části se v boji o průběžné třetí místo utkala momentálně pátá Ostrava s třetím Brnem. Domácí mají po postupu do čtvrtfinále Challenge cupu nahuštěný program a už v úterý předehrávali derby ve Frýdku-Místku, takže příprava na Královo Pole byla velmi krátká, na výkonu domácích se to však neprojevilo a dokázali si připsat 3 cenné body na své konto.

TJ Ostrava - VK Královo Pole 3:1 (25:21, 26:24, 23:25, 25:18)

Rozhodčí: Pecháček L./Grabovský Z.
č.: 95 dne: 15. 2. 2018 v hod.: 18:00
Počet diváků: 250

Domácí: Valková, Kojdová, Zemanová, Diatková, Žolnerčíková, Nachmilnerová, libero: Chevalierová. Střídaly:  Šípová, Sedláčková, Makauskaite.
Hosté: Meidlová, Vyklická, Pištěláková, Pene, Boulová, Grabovská, libero: Chlumská. Střídaly: Suchá, Kopáčová, Podhrázská.

Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Potvrdilo se, že zápas bude vyrovnaný. Svou bojovností jsme urvaly 3 body. Rozhodlo otočení 2. setu, kdy jsme hodně prohrávaly. Děkuje našim skvělým bubeníkům!“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): Utkání svazovala nervozita na obou stranách. Kolektivní snahou jsme uhráli rozhodující míče a v tomto náročném období, kdy hrajeme 3x týdně jsou to pro nás důležité 3 body.“

Kristýna Boulová (kapitánka VK KP Brno): „Chválím Květu Grabovskou na nahrávce, která hrála 1. extraligový zápas v životě a zhostila se ho perfektně. My ostatní jsme jí v tom bohužel nepomohly.“
Marek Rojko (trenér VK KP Brno): Bez komentáře.

Od prvních míčů 1. setu bylo jasné, že soupeři svedou litý boj a také, že je touha po vítězství svazuje nervozitou. První technický time zastihl ve vedení hosty (6:8), ale domácí dokázali srovnat (10:10) a na druhý technický time nastupovali jako vedoucí právě oni (16:15). Trenér Rojko se pokusil nástup domácích zastavit za stavu 18:15 timem, ale ten neměl kýžený efekt (19:15). Za stavu 21:16 to byl opět trenér hostí, kdo si vyžádal oddechový čas. Tentokrát s  vyšším efektem. Nástup hráček Brna nepozastavil ani time domácího kouče za stavu 22:19. Brňanky po něm přidaly ještě 20. bod, ale pak byla jejich bodová šňůra přerušena. Ostravanky jim povolily v 1. setu již jen jeden bod.
Druhý set se odvíjel zpočátku pod taktovkou Brňanek (0:3, 5:8). Domácí se sice snažili náskok soupeřek korigovat, ale bez většího úspěchu (7:8). Za stavu 7:10 se pokusil Zdeněk Pommer uklidnit své svěřenky timem, ale i po něm získali další bod hosté (7:11). Brňanky získávaly na svou stranu bod za bodem, a proto si za stavu 8:14 vybral domácí kouč další time. Domácí pak začali zvolna snižovat náskok Brna a šestibodové vedení se ve chvíli 2. technického time (10:16) zmenšilo na dvoubodové (14:16). Nový směr vývoje zápasu se za tohoto stavu pokusil zvrátit timem pro změnu Marek Rojko. Ztráta šestibodového vedení však hosty vykolejila natolik, že dovolili Ostravankám srovnat na 17:17. Chvíli byli diváci svědky přetahované o každý míč (18:18, 18:20, 19:20). Pak ještě hosté odskočili na 19:22 a 20:23. Domácí nesmírnou bojovností dokázali vyrovnat na 23:23, odvrátit 1 setbol a za stavu 24:24 dva dobré servisy náhradnice Šípové a obrana Ostravy rozhodly o vítězství TJ Ostrava ve 2. setu.
Ani vstup do 3. setu se ostravským hráčkám nevydařil (6:8). Jako první si v tomto setu vyžádal time domácí trenér za stavu 7:10. Ostravanky začaly postupně snižovat náskok hostů (12:12) a ve druhém technickém time již vedly 16:13. Tříbodový náskok si udržovaly až do stavu 21:18. Pak při servisu Pištělákové otočili hosté na 21:22 a do bitvy o každý míč se za stavu 23:23 vložili rozhodčí, kdy hlavní rozhodčí Pecháček přiznal míč domácím, ale druhý rozhodčí Grabovský u něj intervenoval a nakonec byl setbolový bod přiznán hostům. Rozhození domácí pak zkazili i další míč.
Do čtvrtého setu vstoupily výrazně nabuzeněji hráčky TJ Ostrava (8:3, 16:11) a byť se hosté nevzdávali, nepodařilo se jim náskok snížit na více než 3 body. Koncovku setu si Ostravanky pohlídaly a zaslouženě získaly 3 body.

Autor: Miloš Matula

Adresa: Varenská 40a, Ostrava   70200

Utkání můžete sledovat na TVCom

20. kolo "Extraliga Žen"
Rozpis utkání a tabulka soutěže - Extraliga Žen - 2. část soutěže - skupina o 1. - 6. místo