TJ Ostrava : KP Brno 1:3

Středa, 3 Únor, 2016 - 18:00

V odvetném zápase semifinále Českého poháru žen bylo velkým favoritem domácí družstvo. Letos vyhrály Ostravanky nad Brnem 2 x v lize (3:1, 3:0) a naposledy před 14 dny v Břeclavi (kam Brno přesunulo 1. zápas Českého poháru) lehce 3:0 a tudíž jim dnes stačilo získat jeden set a mohly slavit historicky první postup do finále, což se skutečně hned podařilo.

TJ Ostrava - KP Brno   1 : 3  (15,-23,-16,-19)
2. utkání:  3.2.2016  18:00 hodin

Rozhodčí: Kavala T./Bohačík R./Kopečný M./Steffek V.
Počet diváků: 115

Domácí: Toufarová, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, Součková, libero: Červenková. Střídaly: Kukučová, Urbanová, Kvapilová, Valková
Hosté: Suchá, Tesařová, Měrková, Hrazdírová, Keddy, Pospíšilová, libero: Melichárková. Střídaly: ---

V prvním setu domácí hráčky potvrdily roli favoritek a hladce soupeřky přehrály (8:2, 16:8, 25:15). Mohly se tedy radovat z postupu do finále.
Ve druhém setu již Ostravské volejbalistky z toho důvodu nehrály tak koncentrovaně a hráčky Brna se chopily příležitosti. Neustále si udržovaly nad domácími mírný náskok (2:6, 6:8, 8:11). Hráčkám TJ Ostrava se sice ještě podařilo skóre srovnat na 11:11, v dalším průběhu 2. setu se však jen přetahovaly s hosty o vedení (14:16, 15:17, 20:18). Pak Ostravanky nechaly Brňanky odskočit na 20:23 a 21:24. Přestože domácí dokázali dva setboly odvrátit, třetím již Královo Pole získalo vítězství v setu.
Třetí set se většinou odehrával v režii hostů, kdy od stavu 9:9 odskočili na 9:13, 11:18, 13:22 a set s přehledem uhráli.
Ve čtvrtém setu hosté nejprve získali 2 – 4 bodový náskok (3:7, 6:8, 9:12). Poté domácí otočili při servisu Valkové na 15:12. Vzápětí však své vedení lehce ztratili (15:15). Vyrovnané skóre vydrželo do stavu 18:18. Pak dalšími nevynucenými chybami domácích získalo Brno vedení 18:21, dovolilo hráčkám Ostravy uhrát již jen 1 bod a lehce zvítězilo.