TJ Ostrava : SK UP Olomouc 1:3

Sobota, 7 Prosinec, 2013 - 17:00

TJ Ostrava - SK UP Olomouc  1 : 3  (23, -19, -14, -20)

První set začaly domácí hráčky, jako jeden ze dvou týmů, které v letošní extraligové sezóně dokázaly olomoucké volejbalistky pokořit, odhodlaně. Po vyrovnané hře v koncovce odskočily na 22:18, ovšem Olomouc se nevzdala, vyrovnala na 23:23, ale další dva body získaly domácí hráčky. Od druhého setu hosté začali předvádět koncentrovanější hru a Ostravanky dovolily soupeři získat náskok, který nedokázaly stáhnout (4:8, 8:9, 9:14, 12:17, 15:22. Po úspěšném druhém setu ani ve třetím nenechaly hráčky Olomouce domácím příliš velký prostor pro prosazení a také tento se získaly bez větších problémů (0:5, 5:5, 7:8, 7:15, 12:21). Ve čtvrtém setu se domácí ještě pokusili zvýšit tlak na soupeře, ale hráčky Olomouce si hlídaly náskok vytvořený hned v úvodu setu, a přestože jsme dokázali dotáhnout až na 18:20 (4:10, 6:13, 14:18) po sérii našich chyb hosté dotáhli utkání do vítězného konce.
Domácí:
Kapitán-Petra Polášková:
Soupeř nás přehrál především na příjmu a na bloku. Škoda, že nás nenakopl vyhraný první set. Dnes nám chyběla větší bojovnost.
Trenér-Zdeněk Pommer:
1. set jsme byli lepší na servisu než soupeř. V dalších setech ovšem Olomouc servis zlepšila a my jsme přestali vzdorovat a v každém setu jsme tahali za kratší konec. V závěru 4. setu ještě nastalo zlepšení, ale jen krátkodobé.
Hosté:
Kapitán-Veronika Tinklová:
Ostrava je houževnatý soupeř. U druhého setu jsme ovšem zatlačily servisem a tím jsme otupily jejich silnou zbraň – útok přes kůly.
Trenér-Jiří Teplý:
Z utkání jsme měli trochu obavy po cestě do Baku a navíc nám chyběla smečařka Košická. První set – mnoho chyb (7 zkažených servisů). Od 2. setu jsme se uklidnili, zpřesnili hru, zatlačili servisem a výrazně vylepšili bloky.
Domácí: Polášková, Zemanová, Michalkiewicz, Starzyk, Nachmilnerová, Valková, libera: Elblová, Poláčková. Střídaly: Pinková, Kukučová, Zedníková, Przepiórka
Hosté: Domácí: Tinklová, Mátlová, Murčinková, Napolitano Šenková, H. Kojdová, Tomášeková. Libero: Dreksová
Střídaly: P. Kojdová, Rašková, Rutarová
Rozhodčí:  Pecháček L./Slezák J.