TJ Ostrava : TJ Sokol Frýdek - Místek 3:0

Čtvrtek, 17 Prosinec, 2020 - 18:00

V dohrávaném 1. kole UNIQA volejbalové extraligy žen se v Ostravě představil rival ze sousedního Frýdku – Místku. Domácí nehráli doma od 21.11, kdy porazili Šternberk, pak vyhráli dvakrát v lotyšské Rize, třikrát v naší extralize a bohužel minulou středu přišla porážka v maďarském Kapošváru a vyřazení v Challenge cupu a bohužel se během účinkování v pohárových zápasech postupně zranily hráčky Žolnerčíková, Kašparová a Zemanová. Navíc derby bývá často nevyzpytatelné a to se částečně potvrdilo, ale favorit nakonec neztratil ani set, byť první dva sety byly velice vyrovnané.

TJ Ostrava – TJ Sokol Frýdek-Místek  3:0 (25:23, 26:24, 25:15)

Rozhodčí: Kovář V., Peloušek J.
č.: 21005 dne: 17. 12. 2020 v hod.: 18:00
Počet diváků: 0

Domácí: Štrbová, Kalusková, Pospíšilová, Hrdličková, Nečasová, Žarnovická, libero Chevalierová. Střídaly: Bauerová, Výtisková.
Hosté: Mitrega-Mamica, Grygarová, Pavelková, Hadáčková, Šnellyová, Staňková, libero Teperová. Střídaly: Tkáčová, Borovcová, Petrová.

Helena Hrdličková (kapitánka TJ Ostrava): „Dnes bereme vítězství ve třech setech všemi deseti. Je škoda chyb, které jsme kupily v každém setu a tím pouštěly Frýdek do hry. Velkou pochvalu zaslouží Klárka Žarnovická.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Máme 3 body, dobrý zápas odehrála Klára Žarnovická.“
Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Neodehrály jsme špatné utkání, ale opět došlo, co nás trápí celou sezónu, nezvládáme koncovky, kdy děláme hloupé chyby.“
Leoš Chalupa (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „Mrzí nás první dva sety, které domácí uhrálo svým důrazem. Gratuluji k vítězství a přeji všem volejbalistkám a volejbalistům šťastný nový rok a zdraví, zdraví a zdraví!“

Už od začátku začal boj o každý míč, tak jak se na derby sluší, ale už od třetiny setu byli lepší hosté, kdy si domácí kouč musel brát za stavu 9:12 první time a i když Ostravanky několikrát dotáhly na bod, tak druhý time byl opět v tříbodovém rozdílu 15:18. Pak ale naskočila na servis Pospíšilová, dobrá obrana na síti pomohla a rázem bylo 19:18. Frýdek se nevzdal, otočil ještě na 20:21, ale poslední zvrat patřil Ostravě 23:21 a náskok už nepustila.
2. set byl zpočátku jasnou záležitostí domácích, kdy měl trenér Leoš Chalupa vybrány oba „tajmy“ (6:1, 10:3), ale za stavu 11:7 už musel vzít tajm i Zdeněk Pommer. Set pak pokračoval sériemi na obou stranách (11:8, 17:11, 17:14, 19:15) a za chvíli se hosté dokonce dostali do vedení 19:20 a pak i k jednomu setbolu 23:24, ale jak říkala kapitánka Frýdku, chyby rozhodly. Nejdříve pokazily servis, pak nevybraly roládu a nakonec dostaly eso.
Ve třetím setu začali domácí opět náporem a trenér hostů měl vybrány oba tajmy podobně jako ve druhém setu (5:2, 9:4). A opět se objevil zádrhel, z 11:5 na 11:8, pak byla chvíli hra vyrovnaná do 16:13, kdy nastoupila na podání Iva Kalusková a skončila při 22:13 a bylo vymalováno.

Autor: Miloš Matula