TJ Ostrava : VK Královo Pole 3:1

Čtvrtek, 26 Březen, 2015 - 18:00

TJ Ostrava - VK Královo Pole     3 : 1  (-11,22,22,20)

1. kolo Play-Off  -  4. utkání

Domácí nastoupili k zápasu o udržení v 1. kole play-off pod velkým tlakem a to bylo na jejich výkonu v 1. setu výrazně poznat. Zpočátku sice drželi s hosty krok, ale od stavu 9:9 se náskok brněnských hráček zvětšoval (9:12, 9:15, 10:18, 10:23) a domácí v 1. setu jen sekundovali. Druhý set zpočátku opět vypadal nadějněji pro hosty (5:7), ale pak se domácí hráčky zkoncentrovaly a od stavu 8:7 se začaly hráčkám VK Královo Pole vzdalovat (10:9, 13:10, 16:10, 17:11, 19:13, 20:15). Hosté se pokoušeli náskok domácích zkorigovat, ale ostravské volejbalistky vždy dokázaly získat na svou stranu body tak, aby udržely uklidňující odestup od hostů. Brňanky však neopustila bojovnost a stáhly náskok až 20:19. Domácí přidali 2 body na 22:19, hosté však srovnali na 22:22. V koncovce setu projevili více rozvahy domácí. Ve 3. setu se domácí pustili do hry s vervou (8:4, 16:10, 20:12, 22:14). Pak sice hosté začali náskok stahovat (22:17, 23:19). Ale to bylo ze strany hostů vše. Ve čtvrtém setu hráčky Brna zpočátku domácí přitlačily (6:8, 7:13, 9:15), ale od stavu 11:16 začaly ostravské hráčky dotahovat (13:16, 13:17) a pak při servisu Nachmilnerové domácí otočili až na „neuvěřitelných 23:17“ a set i utkání už dotáhli do vítězného konce.

Kapitánka Petra Polášková (Ostrava): Po prvním nervózním setu jsme se vrátily do zápasu. Čtvrtý set jsme vyhrály díky bojovnosti a nejúžasnějším fanouškům. Děkujeme!
Trenér Zdeněk Pommer (Ostrava): Znovu srdcem!!!
Kapitánka Sandra Onderková (Brno): Po hladkém vítězství v 1. Setu jsme se nechaly ukolíbat a pak už jsme se nedostaly zpátky do hry.
Trenér André Christopher Gonzalez (Brno): Nezvládli jsme důležité tkání, které jsme si dobře rozehráli, dál zápas pokračoval jako na houpačce.

TJ Ostrava: Ondrušková, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, Valková. Libero: Spáčilová.
Střídaly: Součková, Polášková, Kukučová, Pinková.
VK KP BRNO: Vyklická, Field, Marešová, Petrovič, Nováková, Toufarová. Libero: Cebáková.
Střídaly:  Onderková, Nálezková.