TJ Ostrava : VK Královo Pole 2:3

Termín:
Pátek, 18 Prosinec, 2020 - 17:00

V dohrávaném 15. kole UNIQA volejbalové extraligy žen se Ostrava po včerejším vítězném zápase s Frýdkem - Místkem představila doma hned následující den s KP Brno. Nálada byla výborná, ale nevydržela po celou dobu dlouhého a obrovsky bojovného utkání, kdy domácí v tie-breaku kapitulovali.

TJ Ostrava – VK KP Brno 2:3 (25:18, 20:25, 25:21, 25:27, 12:15)

Rozhodčí: Peloušek J., Vachutka M.
Počet diváků: 0
č.: 21074 dne: 18. 12. 2020 v hod.: 17:00

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Štrbová, Kalusková, Pospíšilová, Hrdličková, Nečasová, Žarnovická, libero Chevalierová. Střídaly: Bauerová, Výtisková, Šmídlová.
Hosté: Pavlíková, Judlová, Šunderlíková, Baird, Koulisiani, Grabovská, libero Digrinová. Střídaly: Bukovská, Kuníková, Hobbs, Stráská.

Vyjádření:
Helena Hrdličková (kapitánka TJ Ostrava): „Dnes jsme si nepomohly servisem a stejně jako včera nás trápily dlouhé série chyb. Škoda koncovky ve 4. setu, kterou jsme měly dobře rozehranou, ale střídající hráčka nás zatlačila servisem. Koncovka tiebreaku patřila Brnu, kdy nás vyčapalo a my jsme se nedokázaly prosadit. Byl to pěkný a bojovný zápas s více chybami na naší straně. Hezké Vánoce všem!“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes jsme dělali laciné chyby v důležitých momentech. Soupeř byl lepší na podání a my naopak nedůrazní. Všem přeji krásné Vánoce a od ledna nanovo!“
Hana Judlová (kapitánka KP Brno): „Oba týmy předváděly skvělý volejbal a my měly více štěstí. Konečně se nám povedlo tlačit servisem. A jsem ráda za vybojovaný tie-break.“
Matúš Kalný (trenér KP Brno): „Pro nás velmi cenné vítězství, v Ostravě se těžko vyhrává. Rozhodující byly dvě předlouhé výměny v pátém setu, které jsme od stavu 11:11 obě uhráli. Vracíme se do boje o 5. místo.“

Popis utkání:
Ve většině prvního setu si žádný z týmů nevypracoval větší než tříbodový náskok. To se změnilo za stavu 17:16, kdy nejdříve domácí dobře zaútočili, pak přišla na servis Kalusková a odešla při skóre 24:16.
Ve druhém setu byli od začátku lepší hosté a přes dva timeouty Zdeňka Pommera (3:8, 9:14) se Ostrava na méně než tři body nepřiblížila soupeři, byť koncovku za stavu 17:23 trochu zdramatizovala, ale po oddechovém čase Matúše Kalného (20:23) už Brno set dohrálo.
Třetí set byl vyrovnaný, kdy se družstva předháněla v tříbodových sériích (6:9, 9:9, 12:10, 12:13, 13:14, 16:14) a podobně bitva pokračovala až do konce setu, kdy za stavu 21:20 předvedla domácí obrana několik skvělých zákroků v poli a set urvala.
Nelítostný boj pokračoval i v setu čtvrtém s „oblíbenými“ tříbodovými sériemi (12:13, 15:13, 18:15, 18:15, 18:18, 21:18). Pak se hostům podařilo střídání, kdy podávající Hobbs dala dvě esa a další těžké servisy a rázem bylo 21:23, pak 22:24. Oba setboly Ostravanky odvrátily. Pak ještě jeden, ale čtvrtý už nikoliv. A šlo se do 5. setu.
Ten začala jako z partesu Ostrava 6:2, ale Brňanky se nevzdaly ani za stavu 10:7, kdy hlavně Šunderlíková na útoku výrazně „zlobila“ a za chvíli bylo 10:10 a 11:11. Za tohoto stavu byly odehrány 2 neskutečně dlouhé výměny, kdy se hráčky v poli překonávaly, ale oba body patřily hostům a to domácí definitivně poslalo do kolen a hosté mohli slavit.

Autor: Miloš Matula