TJ Ostrava : VK UP Olomouc 3:2

Sobota, 9 Leden, 2021 - 17:00

V 17. kole UNIQA volejbalové extraligy žen přivítala Ostrava vedoucí tým z Olomouce. Po dlouhé herní pauze, naposledy se hrálo 19. 12., mohlo být utkání s favoritem z Hané nevyzpytatelné a to se také potvrdilo. Volejbal je krásná hra, což může dosvědčit i jeden z nejlepších trenérů české historie čerstvý pětasedmdesátník pan Zdeněk Pommer starší. Pompe, celá volejbalová Ostrava Vám přeje ještě spoustu radosti s tímto báječným sportem!

TJ Ostrava – VK UP Olomouc 3:2 (18:25, 25:23, 24:26, 25:18, 15:11)

Rozhodčí: Peloušek J., Kavala T.
č.: 21085 dne: 9. 1. 2021 v hod.: 17:00
Počet diváků: 0

Domácí: Hrdličková, Nečasová, Žarnovická, Štrbová, Kalusková, Pospíšilová, libero Chevalierová. Střídaly: Bauerová, Výtisková, Šmídlová.
Hosté: Valková, Nová, Stümpelová, Pilepič, Schlegel, Madsen, libero Zilberman. Střídaly: Kulová, Abendroth.

Helena Hrdličková (kapitánka TJ Ostrava): „Po prohře s KP jsou to pro nás důležité body a první vyhraný TB v sezóně. Chválím tým za bojovný výkon s dobrou obranou v poli podpořenou výborným výkonem libera. A od druhého setu jsme přidali i obranu na síti.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnešní vítězství patří všem hráčkám za bojovnost především ve 4. a 5. setu a staršímu Pompemu, který dnes slaví 75 narozeniny a je náš věrný fanoušek.“
Kateřina Valková (kapitánka VK UP Olomouc): „Dnes nás Ostrava přehrála na servisu. Měly jsme spoustu bodových balónů, které jsme nesložily. Za 14 dnů hrajeme s Ostravou doma a musíme zlepšit dohrávání míčů a víc solit servis.“
Petr Zapletal (trenér VK UP Olomouc): „Nebudu lhát, přijeli jsme si pro 3 body a vezeme jen jeden. Odehráli jsme slabé utkání, kdy měl soupeř asi 19 bodových bloků. Místy to ale byl i pěkný volejbal, ale nám chyběla odvaha zakončit. Musíme si vzít ponaučení do dalších zápasů.“

Favorit zápasu začal výborně a první oddechový čas si musel vzít trenér Pommer už za stavu 7:11 a posléze 10:15. Rady zabraly jen na chvíli (13:15), ale Hanačky si vzaly zpět pětibodové vedení (15:23) a set s přehledem dohrály.
2. set byl ve znamení 3 – 4 bodových sérií na obou stranách (7:7, 10:7, 13:9, 13:12, 16:13, 17:16). Poté domácí si domácí výrazně pomohli bloky (19:16, 21:17, 23:18). Za stavu 24:20 hosté výrazně zdramatizovali koncovku a domácí proměnili, jak jinak než blokem, 4. setbol v pořadí.
3. set byl vyrovnaný ještě více, kdy ani jeden tým neodskočil na více než 2 body (7:9, 11:9, 17:19). Ostrava otočila na 20:19, poté ještě vedla 23:22, ale i díky horšímu příjmu se k 1. setbolu dostala Olomouc a napodruhé ho proměnila.
Ve 4. setu od stavu 7:6 si domácí dvěma pětibodovými sériemi získali výrazný náskok (12:6, 12:7, 17:7) a hosté v závěru jen kosmeticky upravili skóre.
Tie-break byl bitvou od začátku až do konce. Až do stavu 9:9 byl rozdíl ve skóre vždy maximálně 1 bod. Pak Ostrava nejdříve odskočila na 11:9, poté 13:10 a vítězství si už vzít nenechala.

Autor: Miloš Matula

Omlouváme se za neuskutečněný videopřenos z utkání. Chyba nebyla na straně TJ Ostrava, ale na straně poskytovatele přenosu. Po zpracování  videa, můžete záznam zápasu shlédnou ZDE...

Články a další podrobnosti na: cvf,  facebook,  volejbal-ostrava