TJ Sokol Šternberk - TJ Ostrava     0 : 3  (-24,-18,-8)
Utkání můžete sledovat zde: TVCom

Hala: SH Gymnázia Ecce Homo
Adresa: Dvorská 2515, Šternberk, 78501

Rozhodčí: Hudík M./Ostranská T.

Ve 12. kole extraligy podlehl Sokol Šternberk doma Ostravě 0:3, i když se v prvním setu zdálo, že bude druhému celku pořadí nejvyšší soutěže vzdorovat podstatně více. V polovině druhé sady ale favorit zcela ovládl kolbiště.
Šternberk zaskočil druhý tým extraligového pořadí hned v úvodu aktivní hrou i solidním servisem a rychle vedl v prvním setu 8:4 a 14:7. Ještě za stavu 19:13 se náskok domácího celku zdál neotřesitelný, pak se však začal pomalu rozpouštět. Od stavu 22:20 pro Sokol vytáhla Ostrava šňůru čtyř bodů v řadě a vynutila si dva setboly. Ty sice ještě Šternberanky zlikvidovaly, třetí proměněný už však znamenal vedení hostí 1:0.
Do poloviny druhého dějství to pak ještě vypadalo, že ztracená koncovka Sokolky nepoložila. Hanačky vedly 12:11, jenže poté přišla série servisů hostující Zemanové na 12:19 a bylo hotovo. Třetí část duelu se pak stala pro šternberské fanoušky noční můrou: úvodní skóre 0:6 rychle narůstalo na 3:14 a 4:16 a domácí nakonec uhráli pouhých osm výměn.
„Šternberk začal lépe na servisu a ujel nám delší bodovou šňůrou. Koncovku jsme však zvládli a pak už jsme byli lepší ve všech herních činnostech,“ řekl kouč ostravského celku Zdeněk Pommer.
„Z naší strany nejprve přišel výborný začátek prvního setu, v němž jsme plnili taktické pokyny, byli jsme odvážní v útoku i na přihrávce a dařilo se nám vše, na co jsme sáhli, jenže jsme nezvládli koncovku. To ovlivnilo celý zápas, protože od druhé sady začal mít soupeř navrch a zvlášť ve třetí části už na palubovce dominoval,“ konstatoval domácí trenér Martin Hroch.

TJ Šternberk: Zatloukalová, M. Šenková, Němčíková, Borovcová, Janečková, Jurčíková, Libera: Matoušková, Přibylová. Střídaly: Beránková, Kratochvílová, Navarová
TJ Ostrava: Zemanová, Kukučová, Kojdová, Nachmilnerová, Součková, Toufarová. Libero: Červenková. Střídaly: Zedníková, Valková, Kvapilová, Čuboňová

Kapitánka Markéta Janečková (Šternberk): O výsledku zápasu hodně rozhodla koncovka prvního setu, v níž jsme si nepohlídaly náskok. Soupeř výhrou nabyl sebevědomí a pak už utkání kontroloval.
Trenér Martin Hroch (Šternberk): Z naší strany nejprve přišel výborný začátek prvního setu, v němž jsme plnili taktické pokyny, byli jsme odvážní v útoku i na přihrávce a dařilo se nám vše, na co jsme sáhli, jenže jsme nezvládli koncovku. To ovlivnilo celý zápas, protože od druhé sady začal mít soupeř navrch a zvlášť ve třetí části už na palubovce dominoval.

Kapitánka Iva Nachmilnerová (Ostrava): První set byl z naší strany nervózní, asi jsme v něm ještě zůstaly na cestě v autech. Byla tam špatná obrana a spousta chyb, naštěstí jsme však zabojovaly v koncovce a pak už to byl dobrý výkon. Za oboje musím holkám poděkovat.
Trenér Zdeněk Pommer (Ostrava): Šternberk začal lépe na servisu a ujel nám delší bodovou šňůrou. Koncovku jsme však zvládli a pak už jsme byli lepší ve všech herních činnostech.