VK Agel Prostějov - TJ Ostrava   3 : 0 (15, 21, 21)

VK AGEL Prostějov: Gambová, Borovinšek, Simon, Kossányiová, Karg, Weiss, libero Kovářová
Střídaly: Zatloukalová, Soares

TJ Ostrava: Kukučová, Pinková, Čuboňová, Kojdová, Nachmilnerová, Součková, libero Spáčilová
Střídali: Kvapilová, Zedníková, Polášková

Žádné velké drama se v duelu 12. kola UNIQA extraligy volejbalistek ČR 2014/15 mezi VK AGEL Prostějov a TJ Ostrava sice nekonalo, ale hostující družstvo na Hané dobrým herním projevem ukázalo, proč drželo třetí místo průběžného pořadí. Naopak úřadující mistryně po výborném prvním setu klesly spíš do svého průměru, přesto střetnutí zvládly s nulou v kolonce ztracených sad. Díky tomu nadále hájí vedoucí příčku soutěže o šest bodů před Olympem Praha, který triumfoval v Olomouci.

Domácí tým vstoupil do utkání pravou nohou, když při pětibodové sérii z 0:1 na 5:1 dobře podávala Borovinšek, dva výborné zákroky v poli vystřihla Gambová a jistě zakončovala Kossányiová. Tím se favoritky nastartovaly natolik, že celou úvodní sadu pak precizním výkonem konstantně zvyšovaly svůj náskok. Ostravský celek jasně zaostával ve všech činnostech a skóre narostlo až do výsledného rozdílu dvou tříd – 25:15.

Také start do druhé části měly Hanačky výborný, jenže po bleskovém úniku na 4:0 citelně polevily. Nechaly se rozhodit zlepšeným servisem soupeřek, jež navíc šly herně nahoru v komplexním rozsahu a tím dokázaly velice rychle otočit průběh (4:5, 6:8). Vékáčko přestalo chybovat za nepříznivého stavu 8:11, načež šlo pěti body za sebou opět do vedení. Nicméně už byl k vidění vyrovnaný, zajímavý a místy i dost pěkný volejbal, přičemž odolávající Severomoravanky držely krok hodně dlouho (20:19). Až úplná koncovka patřila prostějovské síle – 25:21.

Útočně se dařilo Simon a Kossányiové, při obraně v poli Kovářové s Gambovou, skvěle nahrávala Weiss, solidně podávaly vyjma zkažených servisů všechny Agelky. Na těchto pilířích obhájkyně titulu vystavěly svou převahu, byť bojovný protivník většinu střetnutí nijak výrazně nezaostával. Jeho statečný výkon však přece jen měl určité limity a hostitelky tudíž poměrně bezpečně dospěly k očekávanému vítězství. Třetí dějství přitom zlomil trhák z 8:7 na 15:8, bodově rovnocenný závěr včetně dotažení na 21:19 pak již nebyl TJ nic platný – 25:21 a 3:0.

Kapitánka Solange Soares (Prostějov): „Úvodní set byl z naší strany dobrý, jenže ve druhém jsme polevily a měly částečné problémy. Potom jsme zase přidaly a třetí sadu měly kromě jedné horší pasáže před koncem pod kontrolou. Podstatný je výsledek 3:0 a další tři získané body do tabulky.“

Trenér Ľubomír Petráš (Prostějov): „Po dobře zvládnutém prvním setu jsme se až moc přizpůsobili hře soupeře, celkově ten dnešní volejbal nebyl na příliš vysoké úrovni. Hlavně v poslední sadě jsme často chybovali na podání, zkazit šest servisů je opravdu zbytečně mnoho. Spíš jsme to měli uhrát obranou a tolik neriskovat. Celkově jsme byli jasně lepší v útoku, což především rozhodlo o hladkém výsledku. Volejbalově to ale z naší strany připomínalo kromě kvalitního začátku trochu trápení. Aspoň že jsme i díky slušné přihrávce a poli Julie Kovářové s Barborou Gambovou neztratili žádný set, v útoku se nejčastěji prosazovala Liannes Simon.“

Kapitánka Petra Polášková (Ostrava): „Rozhodně jsme sem nepřijely vyhrát, ale chtěly jsme získat aspoň set. Ve druhém i třetím jsme k tomu měly slibně našlápnuto, bohužel to však nedopadlo vinou některých zbytečných chyb. Každopádně se nám tady kromě horší úvodní sady herně docela dařilo a potvrdily jsme svou zlepšenou výkonnost za poslední měsíc.“

Trenér Zdeněk Pommer (Ostrava): „Prostějov potvrdil své kvality a zaslouženě zvítězil. Ani my jsme však kromě slabšího prvního setu nehráli vůbec špatně, druhou i třetí sadu se nám díky solidnímu výkonu povedlo dostat do poměrně vyrovnaných koncovek. A to je při našem současném dost nabitém programu pozitivní. Myslím, že jsme se tady dobře naladili na velmi důležité zápasy během příštího týdne, kdy přivítáme Olymp a poté Olomouc. Srdečně zveme všechny fanoušky a určitě se pokusíme tyhle soupeře, kteří každoročně dosahují na medailové posty, maximálně potrápit. A třeba i porazit.“