VK Královo Pole Brno - TJ Ostrava   1 : 3  (-17, -22, 23, -22)

Hala: Městská hala míčových sportů
Adresa: Vodova 108, Brno, 61200

Rozhodčí:  Kavala T./Slezák J.
Počet diváků: 250

V úvodu prvního setu dostala do vedení 7:3 Brno hlavně Jennifer Keddy – blýskla se na bloku i na servisu. Ostrava však poté zahrála pět míčů v řadě, obrátila vedení na svou stranu a díky chybám Králova Pole na příjmu i v rozehrávce snadno odskočila na 8:16. Brno sice v závěru sady zvedlo hlavu a zahrálo pár slibných výměn, ostravský tým ale set uhrál s přehledem 17:25.

Druhé dějství se vůbec nevyvíjelo pro hostující tým tak jednoznačně, naopak nabídlo vyrovnanou partii a dramatickou koncovku setu. Za stavu 22:22 potvrdila svoje kvality Ostrava a i druhou sadu dovedla do vítězného konce 22:25.

Královo Pole ve třetím setu rozhodně nesklidilo zbraně – jeho vedení 9:6 se však hostujícím hráčkám podařilo srovnat. Sada se pak odehrávala ve znamení chyb na obou stranách – v servisu i v rozehrávce, druhý technický time vyzníval 15:16 pro Ostravu. Nejdelší výměnu utkání za stavu 16:17 pak zakončila výborně brněnská kapitánka Vendula Měrková. Následovaly tahanice o každý míč a kromě Venduly Měrkové v závěru setu skvěle zasmečovala i Jennifer Keddy a vybojovala jediný brněnský setbol utkání. Královu Poli se ho podařilo proměnit a sadu uhrát 25:23.

Čtvrtý set Brno odstartovalo dvěma vítěznými body a dlouho si těsný náskok drželo. Zvrat nastal za stavu 15:13, kdy hostující tým jako by chytl druhý dech a uhrál při podání Kamily Součkové osm míčů v řadě. Královo Pole na konci zápasu ještě stav 18:24 zkorigovalo na 22:24, při následujícím mečbolu už ale Ostrava nezaváhala a v Brně poslední set vyhrála 22:25.

Kapitánka Vendula Měrková (Brno): Dneska jsme začaly hrát až od půlky druhého setu a bohužel nám od začátku chyběla koncentrace.
Trenér Bruno Napolitano (Brno): Nejsem šťastný za výsledek, ale za děvčata, dokázaly bojovat a odvedly dnes dobrou práci.

Kapitánka Iva Nachmilnerová (Ostrava): Jsme rádi za tři body, ale dnešní výkon úplně otpimální nebyl, aspoň víme na čem ještě pracovat, potřebujeme hlavně zpřesnit hru.
Trenér Zdeněk Pommer(Ostrava): Nám se v hale Králova Pole nehraje dobře, je veliká a dělá nám to problémy hlavně na příjmu. Byl to hrozně nervózní zápas, vlastní nedůsledností jsme ho nedohráli na 0:3.

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Suchá, Tesařová, Měrková, Hrazdirová, Keddy, Pospíšilová, libero Melichárková.
Střídaly: Mikelová, Šloufová, Podhrázká, Diatková.
Hosté:  Součková, Toufarová, Zemanová, Zedníková, Kojdová P., Nachmilnerová libero: Červenková.
Střídaly: Valková, Kvapilová, Urbanová.

Zapsala: Jana Brunclíková a Barbora Mertová

1. část soutěže -  Extraliga Žen "Skupina EX-Z"