VK Královo Pole : TJ Ostrava 2:3

Sobota, 23 Únor, 2019 - 18:30

Královopolské volejbalistky přivítaly v dalším kole nadstavby na domácí palubovce Ostravu, která přijela do Brna při chuti. Zápas jako na houpačce nakonec musel rozhodnout až tie-break, ve kterém se po velikém boji a výhře 16:18 radovaly ze zisku dvou bodů ostravské hráčky.

VK Královo Pole – TJ Ostrava 2:3 (20:25, 25:20, 22:25, 25:20, 16:18)

Rozhodčí: Peloušek J., Nedbálek A.
č.: 107   dne:23.2.2018    v hod.:18:30
Počet diváků: 200

Domácí: Šloufová, Skiba, Kvapilová, Fricano, Pavlíková, Vyklická, libero Digrinová. Střídaly: Kopáčová, Meidlová, Podhrázká
Hosté: Zemanová, Kašparová, Makauskaite, Nečasová, Diatková, Zedníková, libero Chevalierová. Střídaly: Červenková, Faltínová, Sedlácková, Lukáčová

Klára Vyklická (kapitánka VK Královo Pole): „Dnes jsme bohužel zkazily hodně servisů a v koncovce nesložily balóny.“
Tomáš Samsely (trenér VK Královo Pole): „Gratuluji soupeři k vítězství, je škoda závěru tie-breaku.“
Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „My jsme si to do Brna přijely hlavně užít a dva body, které jsme získaly, jsou k tomu skvělý bonus.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Byla to bitva, věděli jsme, že Brno doma umí hrát a já myslím, že to byl krásný zápas pro diváky se šťastnějším koncem pro nás. V koncovce jsme byli agresivnější, utkání bylo jako na houpačce, ale my jsme to zvládli a jsem rád, že jsme po nějakém čase vyhráli. Budeme teď hrát zápas od zápasu.“

První set byl vyrovnaný do stavu 7:7, pak se hostujícím podařilo vypracovat tříbodový náskok (11:14). Na straně domácích ale začala úřadovat na smeči a podání Taylor Fricano a skóre postupně se svými spoluhráčkami srovnala na 17:17. Koncovka setu však patřila Ostravě – ta při podání své kapitánky Kateřiny Zemanové odskočila na 18:23, když ji nezastavil ani time out domácích, a nakonec v prvním setu zvítězila 20:25.
Královo Pole do druhé sady vlétlo s mnohem větší razancí (4:1) a odměnou mu bylo postupně vedení 14:8. Ostravským volejbalistkám se sice ještě podařilo domácím přiblížit na 17:14, pak ale nastoupila na servis Gabriela Kopáčová a blýskla se hned dvěma esy. Stav 20:14 už vypadal jednoznačně, Ostrava však znovu dokázala skóre stáhnout na 23:20. Přesný útok Agaty Skiby a následná chyba hostujících ale znamenaly dva body pro KP Brno a výhru 25:20.
Třetí sada byla srovnaná do stavu 5:5, poté začaly za lepší konec tahat hostující volejbalistky (8:12). Za stavu 10:15 bralo Brno oddechový čas a rozjetou Ostravu přibrzdilo (17:18). Koncovku sady si už ale tým Zdeňka Pommera pohlídal a set vyhrál 22:25.
Úvod následujícího setu patřil domácím díky dvě esům Agaty Skiby (4:1) a Královo Pole drželo mírné vedení po celou čtvrtou sadu (7:5, 13:11, 18:15). Ostravě se se soupeřkami srovnat krok nepodařilo, a tak měly domácí hráčky k dobru v závěru setu hned čtyři setboly (24:20) – proměnit se jim podařilo hned ten první a zápas zamířil do tie breaku.
Zkrácená hra byla vyrovnanou partií do stavu 6:6, pak Ostrava odskočila o dva body.  Domácí bojovaly o každý míč a srovnaly na 12:12. Napínavou bitvu (15:15) nakonec dovedly do vítězného konce hráčky Ostravy (16:18).

Autor: Barbora Mertová

Hala: Městská hala míčových sportů
Adresa: Vodova 336 Brno - Královo Pole