Volejbal Přerov Precheza : TJ Ostrava 2:3

Volejbal Přerov Precheza - TJ Ostrava     2 : 3  (27,-25,18,-23,-16)

Hala: Městská sportovní hala
Adresa: Petřivalského 3, Přerov, 75002

Rozhodčí:  Slezák J./Kavala T.
Počet diváků: 205

Nesmírné drama nabídlo utkání s lídrem tabulky. S výjimkou třetího setu, kdy Přerovanky odskočily na šest bodů a soupeřky marně dotahovaly, byly všechny koncovky velmi vyrovnané. Škoda, že domácí Cebáková nenašla více odvahy v koncovce druhého setu, kdy na setbol zahrála místo razantního útoku lehký míč do sítě a bohužel to samé zopakovala v tie-breaku za stavu 14:10 pro Přerov. Ostravu to nakoplo a překlopila misky vah na svou stranu.

Kapitánka Lucie Polášková (Přerov): Odehráli jsme dobré utkání.  Neproměnili jsme nadějně rozehrané koncovky, a proto jsme prohráli.
Trenér Libor Gálík (Přerov):  Byl to krásný zápas se smutným koncem pro nás. V tie-breaku  jsme si to za stavu 14:10 podělali sami. Věděli jsme, že je Ostrava silná v koncovkách. Musíme být pokorní a odrazit se z toho dále.

Kapitánka Iva Nachmilnerová (Ostrava): Jsem moc ráda za výhru. Bojovali jsme, i když nám to dnes herně moc nešlo. Přerov hrál velmi dobře a na naší straně bylo tentokrát více chyb.
Trenér Zdeněk Pommer (Ostrava): Dnes jsme uhráli důležité vítězství.  Věděli jsme, že Přerov doma dobře servíruje, a to se potvrdilo. V koncovce pátého setu jsme nesložili zbraně a bojovali do posledního balonu.  První část soutěže jsme neprohráli se žádným soupeřem a za to patří holkám poklona.

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Polášková, Tomašeková , Rašková, Gálíková, K. Kohoutová, Cebáková, libero: Vodičková.
Střídaly: Šťastná, Svobodová,
Hosté: Válková, Toufarová, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, libero: Červenková.
Střídaly: Součková, Kukučová, Čuboňová, Urbanová, Kvapilová

Zapsal: Stanislav Šmidák

1. část soutěže -  Extraliga Žen "Skupina EX-Z"