VK Královo Pole : TJ Ostrava 3:0

Sobota, 4 Březen, 2023 - 18:00

Brněnská hala Vodova byla v sobotu v podvečer svědkem zápasu Králova Pole s Ostravou, tedy týmů, které se před 14 dny střetly ve finále Chance Českého poháru žen. Svěřenkyně Erika Nezhody do utkání vstupovaly jako favoritky a svou roli v něm potvrdily. Nad Ostravou zvítězily bez problémů 3:0 na sety, tedy stejným poměrem jako v boji o pohárovou trofej.

VK Královo Pole – TJ Ostrava 3:0 (25:15, 25:21, 25:14)

Rozhodčí: Peloušek J., Horký P.
Počet diváků: 230

Domácí: Kuníková, Hrušecká, Moreno Borrero, Bukovská, Stojkovic, Rožnovjaková, libera Digrinová, Šmardová. Střídaly: Jelínková, Veselá, Kamasová, Nikolova, Koulisiani
Hosté: Dabrowska, Fukalová, Skřivanová, Bauerová, Hadáčková, Výtisková, libero Jančová. Střídaly: Kašparová, Chládková, Jasečková

Ohlasy po utkání:
Daniela Digrinová (kapitánka VK Královo Pole): „Dnes jsme měly trochu klidnější a urovnanější obranu, byly jsme dobře takticky připravené. Fungovala nám i hra na bloku a celkově jsme si v průběhu celého utkání držely od soupeřek bodový odstup. Nedávné finále s Ostravou byla dobrá příprava na tento zápas, protože jsme holky znaly, pamatovaly si je, takže tohle nám určitě pomohlo.“
Erik Nezhoda (trenér VK Královo Pole): „Znovu se nám mimořádně dařilo v obraně, měli jsme kvalitní souhru mezi podáním a první obranou. Tradičně kvalitní výkon předvedla Magda Bukovská, ale obecně mě potěšil výkon celého týmu. V příštích zápasech chceme natáhnout naši vítěznou sérii a důkladně se připravit na play-off.”
Sandra Skřivanová (kapitánka TJ Ostrava): „V úvodu zápasu jsme se nedokázaly vypořádat s tlakem, který na nás brněnské holky vyvinuly, špatně jsme přihrávaly i ztrátovaly. V druhém setu jsme se konečně chytly servisem, to se projevilo i na naší hře. Jen byla škoda, že jsme toho nevyužily v koncovce. V závěru utkání mi přišlo, že jsme sklopily hlavy a srovnaly se s tím, že to bude 3:0, což je velká škoda.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „S Brnem jsme se drželi jenom druhý set, soupeřky velmi dobře bránily a my jsme nehráli dobře na útoku. Chtěli jsme protivníka zatlačit servisem, to se nám nepodařilo a přísnější měřítko hry snese bohužel jenom druhá sada.“

Repríza finále Českého poháru z poloviny února začala lépe pro domácí hráčky, které dokázaly úspěšně bránit a ve dvou případech dokonce úspěšně zablokovat ostravské smečařky (4:0). Královopolanky v nastavené trendu pokračovaly i v následujících rozehrách a po chytré ulívce Bukovské měly už pětibodový náskok (8:3). Stejná hráčka o několik okamžiků později vymazala útok hostující kapitánky Skřivanové úspěšným blokem, což donutilo kouče Slezanek Zdeňka Pommera k tomu, aby si za stavu 12:7 vybral první oddechový čas zápasu. Ani time-out ale jeho svěřenkyním nepomohl, Královo Pole pokračovalo v přesvědčivém výkonu (19:10). Na dominanci domácího celku nic nezměnila dělová smeč Dabrowské, ani občasné chyby brněnské obrany. Jihomoravanky ovládly první sadu 25:15.
Ani po přestávce to s Ostravankami nevypadalo nejlépe, úvodní rozehry patřily především domácím, jenže hráčky v červeném se chytly na bloku a dokázaly snížit na rozdíl jediného bodu (4:5). A když Hrušecká směčovala o několik okamžiků pouze do pásky, na světelné tabuli svítil vyrovnaný stav (8:8). Přetahovaná o každý bod dospěla až k okamžiku, kdy se hostující tým dostal poprvé v průběhu druhého setu do vedení po esu Dabrowské (11:12). Brněnské volejbalistky na to zareagovaly šňůrou několika bodů v řadě, což donutilo Zdeňka Pommera k využití oddechového času (15:13). Hostující hráčky ale předvedly zlepšený výkon ve srovnání s úvodní sadou a po úspěšném útoku Fukalové to bylo zase jenom o bod (18:17). V dramatické koncovce druhého setu, kdy se oba týmy přetahovaly o každý bod, byly nakonec šťastnější Brňanky.
Ani napotřetí nedokázaly volejbalistky v červených dresech zastavit úvodní nápor svého soupeře, Královo Pole po několika vteřinách vedlo 5:0. Hostující hráčky sice dokázaly alespoň částečně odvrátit hrozivý stav dvěma povedenými útoky Jasečkové, jenže pak znovu převzal kontrolu nad utkáním brněnský tým (9:3). A když se přesvědčivým blokem prosadila Koulisiani, byl rozdíl ve skóre už osmibodový (12:4). Po nepřesné smeči Skřivanové (17:9) si ostravský trenér vyžádal oddechový čas, ale ani to jeho celek nenastartovalo. Brňanky se prezentovaly vynikající obranou, s níž si hostující smečařky nevěděly rady, důkazem byl důrazný blok Rožnovjakové v koncovce závěrečné sady (22:12). Královo Pole zvítězilo bez ztráty setu a upevnilo si třetí místo v tabulce. Nejlepší hráčkou utkání se stala nahrávačka Gretell Moreno Borrero.

Autor: Tomáš Chramosta