1. turnaj - skupina C : 1. místo

Sobota, 3 Březen, 2018 - 10:00

Tento víkend jsme hostili první turnaj extraligy kadetek a to skupiny C.
Zúčastnila se ho družstva, která v základní části obsadila 5. a 6. místo ve své skupině – TJ Ostrava, VK Prostějov, Tatran Střešovice a Španielka Řepy.
V prvním utkání jsme se střetly s děvčaty z Prostějova, která nebývala zvyklá hrát o záchranu.
První set jsme prohrály až v koncovce 25:27. Druhý set byl ještě horší a prohrály jsme ho 17:25.
Vstup do třetího setu se nám opět nepodařil a stále jsme tahaly za kratší konec. Noční můra, že prohrajeme úvodní utkání turnaje na nás dolehla a za nepříznivého stavu 15:24  nikdo už nevěřil že se může stát zázrak a dojde k obratu v utkání. Vždyť děvčata z Prostějova měla 9 mečbolů a získat jeden míč je již maličkost. Ale ještě nebyl utkání konec. Na podání přišla Karin Žolnerčíková, která se vrátila v pátek večer z ruského Krasnodaru, kde hrála pohár CEV za ženy. S tím že už nemůže nic zkazit začala podávat. A světe div se, hostující hráčky začaly mít problém na příjmů, a když přijaly, tak zkazily útok, nepomohly ani oddechové časy trenéra Matěju, a v infarktovém závěru Karin dokonala obrat v tomto setu a my se radovaly z vítězství 26:24.
Aby přítomní diváci toho neměli málo, tak jsme jim i ve čtvrtém setu připravily před obědovou pauzou trochu hororu. Set jsme opět dovedly až do vyrovnané koncovky, kde jsme nechaly hostům tři mečboly, které nevyužily a tak jsme je potrestaly a náš první setbol jsme proměnily.
Pátý set byl o vůli jít vítězství naproti, a to jsme chtěly my a zvítězily jsme 15:10 a do turnaje jsme si zapsaly první dva doby.

Druhý zápas jsme hrály až v šest hodin, po tom kdy si větsina týmu jela odpočinout domů. I přes večerní únavu jsme se dostaly do vedení a všechny sety jsme se Střešovicemi vyhrály s rozdílem minimálně 11 bodů.

Poslední zápas tohoto víkendu se uskutečnil v neděli, kdy jsme se utkaly proti Praha-Španielka. První dva sety byly vyrovnané a bylo to 1:1 , a pak jsme vylepšily příjem a servis a zápas skončil výsledkem 3:1.

Adresa: Gajdošova , Ostrava   70200

Rozhodčí: Brand P., Duda D., Capáková K.

1. turnaj "Extraliga Kadetek"
Extraliga kadetky - 2. část soutěže, 1. turnaj - skupina C
Rozpis utkání a tabulka soutěže - Extraliga kadetky - 1. část soutěže - skupina "B"