Český pohár žen : 2. místo

Sobota, 17 Září, 2022 - 10:00

SK. "B" 1. KOLA ČESKÉHO POHÁRU ŽEN

Prvním vrcholem sezóny byla kvalifikace do play off Českého poháru žen. V ní jsme stejně jako vloni hráli v Brně v tělocvičně na Botanické ul.
Tentokrát jsme měli ale jen dvoje soupeřky, postupovali první dvě družstva.
V prvním utkání jsme narazili na loňské vítězky C skupiny 2.ligy žen, na družstvo Šlapanic. Ty v prvním utkání s Šelmami B zvítězily 3:2, takže nám k postupu stačilo vyhrát za 3 body. Ve všech ostatních případech bylo nutné zvítězit v druhém utkání.
První utkání : TJ Ostrava B – TJ Sokol Šlapanice 2:3 (-22,-15,23,14,-13)
Sestava : Karlíková Veronika, Gráczová Hana, Polášková Tereza, Pyrtová Eva, Augustinová Eliška, Ruszová Anna, libero Planková Karolína - Poláchová Ivana, Koloničná Petra, Koloničná Saša, Vomáčková Vendula
Do utkání jsme nevstoupili nejlépe a rychle jsme prohrávali 0:5. Sice se nám podařilo srovnat, ale sdo koncovky jsme šli opět se ztrátou, kterou jsme již nedokázali stáhnout.
Druhý set byl z naší strany velmi špatný a poměrně snadno jsme jej prohráli.
Do třetího setu jsme výrazně obměnili sestavu, což přineslo oživení. Set byl velmi vyrovnaný, tentokrát se šťastnějším koncem pro nás. Ve čtvrtém setu jsme soupeřky jasně přehráli, a tak se šlo do tie-breaku. V něm si soupeřky hned na začátku vybudovaly mírný náskok, který se nám nepodařilo umazat. Prohráli jsme 13:15. pro postupové naděje to ale nehrálo roli, bylo nutné jakkoliv zvítězit ve druhém Utkání s družtvem Šelmy Brno B.

Druhé utkání : TJ Ostrava B – VK Šelmy Brno B 3:0 (19,14,22)
Sestava : Poláchová Ivana, Koloničná Petra, Koloničná Saša, Gráczová Hana, Pyrtová Eva, Ruszová Anna, libero Planková Karolína - Vomáčková Vendula, Karlíková Veronika, Polášková Tereza, Augustinová Eliška
Tentokrát jsme začali daleko lépe a v prvních dvou setech jsme od začátku jasně dominovali. Vždy jsme si vypracovali mírný náskok, který jsme dokázali postupně zvyšovat, a první dva sety vyzněly jasně pro nás.
Dalo se očekávat, že s tím soupeřky něco budou chtít udělat, a ještě se poprat o vítězství. Také tomu tak bylo, a třetí set byl po celou dobu velmi vyrovnaný. Závěr setu jsme ale zvládli bravurně, a vítězstvím 3:0 si zajistili postup do osmifinále Českého poháru, které by se mělo hrát v polovině listopadu na naší palubovce s některým z extraligových družstev.
Teď nás již čeká poslední fáze přípravy na sezónu. Začínáme v sobotu 8.října na Vsetíně.