Facebook icon
YouTube icon

Souhrn víkendových utkání volejbalistek TJ Ostrava 6.11.-7.11.2021

Soutěž : 2-Z-C (2.liga žen)
VK AUSTIN Vsetín - TJ Ostrava "B"      0:3 (-29,-23,-19)
VK AUSTIN Vsetín - TJ Ostrava "B"      0:3 (-22,-23,-23
)

Místo : hala Na Lapači, Vsetín
Termín : sobota 6.11.2021 v 10.00 a 12.30
Rozhodčí: Valoušek P. ,Luptáková P.

První utkání : VK Austin Vsetín - TJ Ostrava B 0:3 (29:31, 23:25, 19:25)
Sestava : Janochová Karolína, Gengelová Lenka, Karlíková Veronika, Kubacká Nicola, Uhlářová Klára, Augustinová Eliška, libero Planková Karolína – Kotasová Michaela, Poláchová Ivana, Polášková Tereza, Záhorská Hana, Jošková Monika

Druhé utkání : VK Austin Vsetín - TJ Ostrava B 0:3 (22:23, 23:25, 23:25)
Sestava : Janochová Karolína, Gengelová Lenka, Kotasová Michaela, Poláchová Ivana, Záhorská Hana, Polášková Tereza, libero Jošková Monika – Kubacká Nicola, Uhlářová Klára, Augustinová Eliška, Planková Karolína, Karlíková Veronika

Po dvou výhrách z minulého týdne v domácím prostředí jsme hráli opět venku. Tentokrát v krásné hale u našeho nejvzdálenějšího soupeře na Vsetíně. Vsetín patří k již tradičním soupeřům a většinou jsou utkání docela vyrovnaná střídavě pro obě strany. V letošním roce se ale Vsetínu zatím příliš nedaří, mají na kontě pouze jedno vítězství.
My jsme odjeli v celkem solidní sestavě. Když opomenu naše dlouhodobě zraněné hráčky, tak jsme byli skoro kompletní. Dokonce s námi mohla jet i Terka Polášková, která se na skok stavila domů ze Švédska. Druhou nahrávačkou bylo Klára Uhlářová, která si dokázala zařídit hlídání, a tak na nahrávačských postech po dlouhé době v tradičním složení. Ve čtvrtém kole je to počtvrté jiné nahrávačské složení, ale pravděpodobně se s tím budeme vypořádávat ještě nějakou chvíli.

Do prvního setu jsme vstoupili vlažně. Přesto, že soupeřky kazily hodně podání, tak se ujaly vedení – postupně 9:5 a 11:6. To se jim dařilo držet až do stavu 18:13. Naštěstí na podání zaúřadovala Klára Uhlářová a rázem bylo srovnáno na 18:18. Ale opět nám soupeřky odskočily na tři body – 22:19 a 23:20. Odvrátili jsme jejich první dva setboly, oni odvrátily tři naše, my opět jeden jejich. Náš čtvrtý však již byl úspěšný.
Druhý set jsme začali daleko lépe. Rychle jsme vedli 9:3. Soupeřkám se podařilo snížit, ale my jsme si udržovali stále mírný náskok. 23:18 pro nás, to už vypadalo slibně, přesto jsme se nakonec o výsledek setu ještě museli strachovat, ale zvládli jsme to.
Třetí set jsme opět začali lépe my – 7:3, soupeřkám se ale podařil obrat na 14:12 pro ně. Naštěstí výborným podáním Lenky Gengelové jsme je dostali pod tlak a uhráli osmibodovou šňůru. A to jsme si již nenechali vzít a utkání zdárně dovedli do vítězného konce.

Do druhého utkání jsme udělali celkem 5 změn v sestavě. Začali jsme výborně a rychle vedli 5:0. Soupeřky nás ale postupně začaly dotahovat až na 13:14 a 15:16. Srovnat se jim podařilo až v koncovce na 22:22. Třemi body jsme ale set urvali pro sebe.
Druhý set měl podobný průběh jako ten první. Vedli jsme 14:8 a ještě 17:12, jim se ale podařilo snížit až na 22:23. V koncovce jsme ale opět byli šťastnější my.
Naopak třetí set začaly lépe ony. Nám se ale podařil obrat z 14:15 na 20:15, opět při podání Lenky Gengelové. Přesto jsme hned vzápětí prohrávali 20:21. A opět koncovka a opět pro nás.

Tentokrát jsme v obou utkáních naprosto bravurně zvládli konce setů. Především jsme je zvládli v hlavách, neudělali zbytečné chyby, počkali si na dobré situace, které jsme s přehledem dohráli.
V tabulce jsme se posunuli již na druhé místo, za zatím naprosto suverénní Opavu. Tam nás čeká další kolo, ale až za tři týdny 27.listopadu.

Autor a trenér: Radek Brzobohatý


Soutěž : 1-JKY-H (1.liga juniorek)
TJ Ostrava "C" - SVK Nový Jičín     0:3 (-25,-23,-15)
TJ Ostrava "C" - SVK Nový Jičín     0:3 (-25,-20,-19)

Místo : hala mládeže, Ostrava
Termín : neděle 7.11.2021 v 10.00 a 14.00
Rozhodčí: Vondráček J.  


První utkání : TJ Ostrava C - SVK Nový Jičín 0:3 (-25,-23,-15)
Sestava : Planková Karolína, Pěnčíková Patricie, Ruszová Anna, Vomáčková Vendula, Jetmarová Hana, Pejznochová Barbora, libero Cholevíková Klára, Špilová Nela – Otipková Magdaléna, Gongalová Karolína, Rozacká Tereza, Pěnčíková Anna Marie

Druhé utkání : TJ Ostrava C - SVK Nový Jičín 0:3 (-25,-20,-19)
Sestava : Rozacká Tereza, Pěnčíková Patricie, Ruszová Anna, Vomáčková Vendula, Jetmarová Hana, Pejznochová Barbora, libero Cholevíková Klára, Špilová Nela – Gongalová Karolína, Pěnčíková Anna Marie, Planková Karolína, Žáková Winona

V neděli nás čekal pravděpodobně nejtěžší soupeř v naší skupině. Přesto jsme šli do utkání s odhodláním se o výsledek poprat. Úvod utkání byl vcelku vyrovnaný. Soupeřky nám sice utekly až na 7:12, ale v ten moment jsme přepnuli na nejvyšší stupeň a postupně začali rozdíl vymazávat až na 17:17. Nepolevili jsme a dostali se do vedení 22:18 a 24:20. V dramatické koncovce jsme ale nedokázali udělat poslední bod. Ještě jsme si vypracovali pátý setbol, ale i ten jsme nezúročili.
Do druhého setu jsme vstoupili excelentně a záhy jsme již vedli 8:1 a 9:2. Bohužel to netrvalo dlouho a soupeřky naprosto otočily vývoj skóre a vedly 16:13. My však zbraně nesložili a opět se ujali vedení – postupně 19:18, 21:19 a 23:21. Bohužel koncovka nám opět nevyšla.
Ve třetím setu jsme se pokusili změnit obraz hry tím, že jsme začali hrát na dvě nahrávačky. To ale obrat nepřineslo, naopak jsme se na hřišti hledali. Tento set byl postupně jasnou záležitostí pro Nový Jičín.

Do druhého utkání jsme vyměnili nahrávačku, jinak jsme nastoupili v nezměněné sestavě. Úvod nám moc nevyšel a rychle jsme prohrávali 1:5. Sérií osmi bodů se nám podařilo otočit vývoj skóre na 11:7. Přesto soupeřky rychle srovnaly a začalo se odvíjet drama. Tahali jsme se o každý bod. První setbol jsme si vypracovali my, bohužel lehká teč našeho libera při útoku soupeřek do autu jej odvrátila. A koncovka opět pro soupeřky.
Druhý set jsme začali lépe my – 4:0 a 9:5. Ještě jsme dokázali vést 17:14, ale to již bylo z naší strany vše.
Začátek třetího setu opět daleko lepší z naší strany – vedli jsme 5:0 a 10:4. Od tohoto momentu, už jako v setech předešlých, soupeřky značně přidaly, náš výkon naopak postupně uvadal. Již jsme se nedokázali vzepřít. Závěr utkání byl přesto ještě velmi emotivní, kdy došlo i na rozdávání červených karet.

Obě utkání se hodnotí velmi těžce. Určitě jsme nepodali špatný výkon a oboustranně byla hra velmi kvalitní. Bohužel jsme my udělali více chyb. Určitě nám i chybělo štěstí. Minimálně ve třech setech to bylo jen o jednom balónu. Vždy se nám podařilo hrát dobře první polovinu setu, což bylo tentokrát málo.
Další utkání hrajeme již teď ve čtvrtek odpoledne proti našim kadetkám. Dají se očekávat opět vyrovnaná utkání.

Autor a trenér: Radek Brzobohatý