Facebook icon
YouTube icon

Články

Extraliga žen - 23. kolo: TJ Ostrava - PVK Olymp Praha 3:1

V předposledním kole nadstavbové části volejbalové UNIQA extraligy žen proti sobě nastoupilo třetí a čtvrté družstvo tabulky. Na umístění už se nedalo nic změnit, a tak si mohli trenéři vyzkoušet různé varianty před blížícími se boji play-off. Největší událostí utkání byl návrat bývalé kapitánky reprezentace a odchovankyně TJ Ostrava blokařky Ivany Plchotové, která se objevila na domácí palubovce po dlouhých a velice úspěšných 14 letech v zahraničí!!!
 
TJ Ostrava - PVK OLYMP PRAHA 3:1 (23:25, 25:23, 25:19, 25:13)

Trenér českého národního týmu žen Zdeněk Pommer ml. oslovil hráčky pro rok 2017

Kouč českého národního týmu žen Zdeněk Pommer ml. vybral devětadvacet hráček, se kterými počítá pro letošní reprezentační sezónu. Kromě tradičních opor Anety Havlíčkové (Scandicci  - ITA), Heleny Havelkové (Shanghai - CHN), Michaely Mlejnkové (Stuttgart – GER), Andrey Kossányiové (Wroclaw – POL) či nahrávačského dua Pavla Vincourová (Lodž – POL) – Lucie Smutná (Drážďany – GER) nechybí v hledáčku reprezentačního trenéra ani osmnáct hráček z české nejvyšší soutěže.

Kamila Červenková "Sibiř byla velký zážitek, ale rychle to uteklo" (21.3.2017)

Ostravská opora na postu libera Kamila Červenková si pochvaluje nové zkušenosti v evropském Challenge Cupu a říká:

Sibiř byla velký zážitek, ale rychle to uteklo.

V pohárové Evropě měly premiéru - a hned se v ní dobře zapsaly. Volejbalistky TJ Ostrava došly v Challenge Cupu až do čtvrtfinále, když po cestě dvakrát porazily chorvatskou Poreč i KP Brno. Zastavil je až ruský Krasnojarsk, který je favoritem soutěže.

Extraliga žen - 22. kolo: TJ Ostrava - VK UP Olomouc 1:3

V odloženém utkání 22. kola extraligy žen se utkali stáří známí soupeři. V první polovině února se totiž spolu družstva utkala 4 x! Dvakrát v extralize a dvakrát v Českém poháru, všechny zápasy vyhrála Olomouc, takže domácí měli co oplácet. Bohužel ani dnes se jim však skalp Olomouce nepodařilo získat.

TJ Ostrava - VK UP Olomouc 1:3 (14:25, 22:25, 25:13, 25:27)

Rozhodčí: Duda D./Topolánek M.
Počet diváků: 280

Bitvu na Sibiři volejbalistky prohrály (8.3.2017)

Premiérová cesta volejbalistek TJ Ostrava evropským pohárem skončila včera na Sibiři.

Po domácí prohře 1:3 ve čtvrtfinále Challenge Cupu podlehly Jeniseji Krasnojarsk v odvetě na jeho palubovce po velké bitvě 0:3.

Do Ruska družstvo reprezentačního kouče Zdeňka Pommera vyrazilo v neděli leteckou trasou z Prahy přes Petrohrad povzbuzeno sobotní výhrou v extralize nad osminásobnými Českými mistryněmi z Prostějova 3:2. Cesta trvala téměř Čtyřiadvacet hodin.

Challenge CUP: Yenisei KRASNOYARSK - TJ OSTRAVA 3:0 (23, 20, 24)

Odvetný zápas čtvrtfinále se konal na daleké Sibiři cca 6000 km od Ostravy. Cesta za soupeřem byla dlouhá, včetně 6 hodinového časového posunu trvala skoro 24 hodin. Ostravanky ale vše zvládly v pohodě a rozhodně nemínily zápas domácím věnovat bez boje. Zápas byl po celou dobu velmi vyrovnaný, bohužel pro hosty ani jednu koncovku nuhráli.
 
Yenisei KRASNOYARSK  - TJ OSTRAVA   3:0 (23, 20, 24)

Souhrn víkendových utkání volejbalistek TJ Ostrava (4.-5.3.2017)

Krajský přebor Kadetek:  TJ Ostrava "B" - TJ Sokol Palkovice   3:0, 3:2
Dne 4.3.2017 jsme hrály na Jízdárně dvojzápas kadetek proti Palkovicím. Byly jsme v sestavě: Hanča Boštíková, Terka Rozacká, Anička Ruszová, Barča Vaňková, Barča Vojtášková, Terka Sabelová, Barča Pejznochová a Verča Janostyaková.
První dva sety v prvním zápase byly vyrovnané a vyhrály jsme je 2:0. Třetí set byl už lepší, takže první zápas jsme vyhrály 3:0.

Extraliga žen - 21. kolo: TJ Ostrava - VK Agel Prostějov 3:2

Ve třetím kole nadstavby volejbalové UNIQA extraligy žen se utkaly celky s nabitým programem. Osminásobný mistr z Prostějova absolvoval ve středu finále Českého poháru, domácí hráčky zase hned v neděli dopoledne odlétají na odvetné utkání Challenge Cupu do ruského Krasnojarsku, který se nachází až na daleké Sibiři. Zápas tedy domácím posloužil jako kvalitní příprava na pohár a hosté si chtěli spravit chuť po dvou porážkách s Olomoucí. Ani dnes však sportovní štěstí nestálo na straně Agelek a domácí si připisují 2 body za vítězství v tie-breaku.

TJ Ostrava - VK AGEL PROSTĚJOV 3:2 (25:23, 20:25, 20:25, 27:25, 15:10)

Souhrn víkendových utkání volejbalistek TJ Ostrava (25.-26.2.2017)

Extraliga Juniorek: VK ČEZ Č. Budějovice : TJ Ostrava 2:3, 2:3
Do utkání jsme nastoupily s obrovskou motivaci, bojovnosti a jasným cílem - zvítězit, ale vzápětí jsme zjistily, že to nebude tak jednoduché. Oba zápasy byly jako přes kopírák. I přes nevydařené začátky, kdy jsme prohrávaly 1:0 a následně po obrovském boji 2:1 jsme nesklonily hlavy a na palubovce Českých Budějovic jsme dokázaly zvítězit v obou zápasech 3:2.
Oba zápasy by se daly přirovnat k délce cesty do Budějovic. Hra trvala 5 hodin.
Velké díky patří rodičům, kteří ochotně absolvovali cestu s námi a podporovali nás, taktéž děkujeme i našim kadetkám, které nás také podpořily.
Poslední zápas sezóny jsme si užily maximálně.

Fotografie z utkání naleznete ZDE...

Tento článek zapsal celý kolektiv juniorek.

Extraliga žen - 20. kolo: PVK Olymp Praha - TJ Ostrava 1:3

Pro domácí Olymp Praha je TJ Ostrava nejpřijatelnější soupeř ve skupině 1-4. Domácí hráčky budou chtít ukázat, že do silné čtyřky patří a budou chtít navázat na dobré výkony z ledna a února. V neposlední řadě také budou chtít Ostravě vrátit porážku z vyrovnaného zápasu v Ostravě z 21. 1. 2017.

PVK Olymp Praha – TJ Ostrava 1:3 (-16, -20, 22, -21)

Kateřina Valková: "V Rusku to zkusíme vylepšit a hrát odvážněji" (24.2.2017)

Volejbalistky TJ Ostrava podlehly doma Krasnojarsku 1:3, ale v prvním čtvrtfinále Challenge Cupu ostudu neudělaly. Nahrávačka Kateřina Valková říká:

V Rusku to zkusíme vylepšit a hrát odvážněji

   Byl to pro ně velký svátek i nová zkušenost, přesto volejbalistky TJ Ostrava v prvním čtvrtfinále evropského Challenge Cupu sibiřskému Jeniseji Krasnojarsk s většinou hráček nad 190 centimetrů dokázaly doma vzdorovat a chvílemi nad ním měly i navrch. „Koukaly jsme se sice na ně nahoru, ale to není všechno," smála se nahrávačka Kateřina Valková, která je se 177 centimetry výšky třetí nejmenší v ostravském týmu.

Ostravská volejbalistka Červenková: Krasnojarsk nás předčil v údernosti (24.2.2017)

Rána. A ještě tvrdší úder. Především větší silou se volejbalistky Jeniseje Krasnojarsk prosazovaly v utkání Challenge Cupu s Ostravou.

Pátý tým ruské superligy v Ostravě vyhrál 3:1 a v odvetě mu stačí uhrát dva sety, aby se probojoval mezi čtyři nejlepší celky soutěže.

„To první utkání nám ukázalo, že v naší extralize můžeme hrát i s těmi nejlepšími celky, jako jsou Prostějov a Olomouc. Jen je potřeba, abychom ještě více bojovaly,“ prohlásila Kamila Červenková, libero TJ Ostrava.

Volejbalistky Ostravy nevyhrály, ale favorita ze Sibiře potrápily (22.2.2017)

První čtvrtfinále Challenge Cupu prohrály 1:3, přesto v něm volejbalistky TJ Ostrava ostudu neudělaly. Silný ruský Jenisej Krasnojarsk, který je favoritem soutěže, pod svou sítí dost potrápily.

Z vítězného setbolu se domácí tým radoval jen ve třetím dějství, ale předtím byl krůček od úspěchu i ve druhé sadě. Po servisu nahrávačky Kateřiny Valkové do ní vstoupil s náskokem 7:0.

CHALLENGE CUP 2017: TJ OSTRAVA (CZE) - Yenisei KRASNOYARSK (RUS) 1:3

Po dvou hladkých výhrách nad Porečí a úspěšném moravském derby s Brnem ve 2. kole čekal ve čtvrtfinále Challenge cupu domácí tým atraktivní soupeř z Ruska. Krasnojarsk se po základní části ruské superligy umístil na 5. místě. Hosté nic nepodcenili a přiletěli už v pondělí, protože jejich sídlo se nachází na Sibiři cca 6000 km od Ostravy!!! Ostravanky se na tento zápas připravovaly také pečlivě a byly odhodlány potrápit velkého favorita. To se jim dařilo jen místy a tak si vítězství odvážejí hosté.

TJ OSTRAVA – Yenisei KRASNOYARSK  1:3 (-16, -23, 22, -15)

Souhrn víkendových utkání volejbalistek TJ Ostrava (18.-19.2.2017)

Extraliga Juniorek: TJ Ostrava : SK Španielka Řepy 3:1, 3:2
V tomto víkendu jsme šly do zápasu o všechno.  A věděly jsme, že potřebujeme každý bod. Výhoda domácího prostředí a fanoušci nám moc pomohly a my jsme nedaly soupeřkám šanci.
Druhý zápas už byla vidět únava a vyčerpanost, ale i přes to jsme to zvládly a z víkendu máme krásných 5 bodíku.

Zapsala: B.Bartošíková

 

Extraliga kadetek:  TJ Ostrava : SK Španielka Řepy 0:3, 1:3
První zápas začal ve 12 hodin. Už od začátku nám dělal problém příjem a když se zrovna některé z nás nedařilo, musela si to v hlavě přebrat a odehrát sama,

Stránky