Sobota, 9 Únor, 2019 - 09:00

SK Kylešovice - TJ Ostrava "B"    3:0 (25,12,21)
SK Kylešovice - TJ Ostrava "B"    1:3 (-24,-22,23,-15)

První utkání : VK Kylešovice - TJ Ostrava B 3:0 (27:25, 25:12, 25:21)
Opět po týdnu jsme jeli hrát znovu do Opavy, tentokrát na utkání s Kylešovicemi.
Ty jsou o dva body před námi, a tak jsme se chtěli poprat o lepší místo v tabulce.
Obě družstva byla postižena marodkou, takže se hrálo skoro bez střídání.
Začátek utkání byl docela vyrovnaný, domácí nám odskočili na 8:5, ale od té doby jsme je začali přehrávat. Vypracovali jsme si náskok 22:16. Ještě za stavu 24:21 to vypadalo, že set zvládneme, bohužel přišel výpadek, a koncovku jsme absolutně nezvládli.
Prohraný první set nás tak vyvedl z míry, že než jsme se vzpamatovali, prohrávali jsme ve druhém setu 1:12. To už si zkušená Opava nenechala vzít.
Třetí set byl zkraje vyrovnaný, ale naše víra ve vítězství byla značně nahlodaná, a nervozita byla znát na naší hře. Sice se nám v závěru podařilo zkorigovat, na víc to ale už nestačilo.
Utkání jsme odehráli špatně, bylo třeba se do toho druhého zlepšit.
Sestava : Graczová Hana, Polášková Tereza, Bradová Monika, Žváčková Eva, Adamčíková Monika, Panková Michaela, libero Boháčová Nikol – Jošková Tereza

Druhé utkání : VK Kylešovice - TJ Ostrava B 1:3 (24:26, 22:25, 25:23, 15:25)
Pokud jsme se chtěli udržet v alespoň teoretické šanci v boji o třetí místo v soutěži, bylo třeba druhé utkání zvládnout a vyhrát.
Plni odhodlání jsme i do utkání vstoupili. Lépe jsme i plnili taktické pokyny, a tak se nám podařilo vypracovat si vedení 18:10. Bohužel slibný náskok jsme neudrželi, a soupeřky vyrovnaly na 19:19. I přes hrubou chybu rozhodčího a odvrácený setbol jsme závěr setu zvládli my.
To bohužel spíš nakoplo soupeřky, které hned na úvod setu druhého vedly 5:0. Tento náskok si udržovaly až do stavu 19:13 pro ně. Potom jsme ale zabrali a sérií bodů při podání Poláškové otočili skóre na 23:20. Tříbodové vedení jsme uhájili až do konce setu.
Ve třetím setu se ale naše soupeřky vyhecovaly k výbornému výkonu a postupně si vypracovávaly vedení až na 20:10, posléze 24:16. Při podání Pankové se nám podařila šňůra sedmi bodů až na 23:24. Bohužel za tohoto stavu jsme špatně zpracovali relativně lehký míč, a soupeřky nás okamžitě potrestaly.
Byla to škoda, ale tentokrát jsme se rychle otřepali a začali hrát asi nejlépe za celé utkání. Soupeřky na nás už nestačily. Už s přehledem jsme dokráčeli k vítězství.

Tentokrát to bylo velmi vyrovnané dvojutkání, a dělba bodů byla asi spravedlivá.
V sobotu hrajeme opět venku, tentokrát v Brně s Juliánovem.

Hala: Hala SPŠ stavební Opava

Adresa: Mírová 630 Opava - Předměstí   74601

Rozhodčí: Košnovský P.