S.K. P.E.M.A. Opava - TJ Ostrava "B"      3:1 (17,-22,17,16)
S.K. P.E.M.A. Opava - TJ Ostrava "B"      3:2 (-21,16,17,-21,8)

První utkání : SK PEMA Opava - TJ Ostrava B 3:1 (25:17, 22:25, 25:17, 25:16)
Sestava : Gengelová Lenka, Karlíková Veronika, Vytisková Eliška, Ruszová Anna, Kotasová Michaela, Kuldanová Laura, libero Planková Karolína
V sobotu jsme odjeli na odložené podzimní utkání do Opavy. S Opavou jsme hráli naposledy na podzim 2019, takže jsme se střetli po opravdu dlouhé době. Opava již tradičně je největší favorit na vítězství v soutěži. Doposud ztratila jen jeden jediný set. Navíc jsme ji ještě nikdy neporazili, takže favorit byl jasný. Jeli jsme v neúplné sestavě, ale hrály s námi i posily z kadetek – Vytisková Eliška a Kuldanová Laura.
Do utkání vstoupili obě družstva s očekáváním, co se bude dít. Úvod byl vyrovnaný, takové vzájemné oťukávání. Od stavu 7:7 se ale začala výrazně prosazovat Opava, a nakonec set jasně ovládla.
My jsme ale neztratili hlavu, změnili trošku hru v obraně, a byli jsme najednou vyrovnaným soupeřem. Sice jsme rychle ztratili vedení 5:0, ale přesto jsme se postupně dostali do vedení až 18:13 a 23:17. Opavačky sice snížily až na rozdíl dvou bodů, ale koncovku jsme uhráli.
Ve třetím setu jsme chtěli se soupeřkami držet krok, ale i přes velkou snahu se nám postupně začaly ve skóre vzdalovat. Nakonec set jasně ovládly.
Úvod čtvrtého setu jsme nezačali špatně, stav byl vyrovnaný, ale to bohužel netrvalo dlouho. Začali jsme být nepřesní, udělali několik chyb, a to na skoro bezchybně hrající soupeřky bylo málo. Celkem jasně si došly pro vítězství.

Druhé utkání : SK PEMA Opava - TJ Ostrava B 3:2 (21:25, 25:16, 25:17, 21:25, 15:8)
Sestava : Gengelová Lenka, Karlíková Veronika, Procházková Iveta, Ruszová Anna, Kotasová Michaela, Kuldanová Laura, libero Jošková Monika - Planková Karolína
Do druhého utkání jsme mírně změnili sestavu. Na postu nahrávačky nastoupila Iveta Procházková, na liberu Monika Jošková.
Začátek utkání, jako již tradičně v Opavě, začal až dvě hodiny po skončení toho prvního.
Soupeřky se začaly rozehrávat poměrně pomalu, čehož se nám podařilo využít, a ujmout se mírného vedení v setu. Tentokrát se nám dařilo jej udržet až do konce.
Bohužel jsme naši dobrou hru nedokázali zopakovat ve druhém setu. Velmi rychle to bylo 2:12. To již bylo moc na to, abychom mohli ještě druhý set zvrátit, a tak se dohrávalo tak trochu z povinnosti.
Ve třetím setu se znovu začala odehrávat solidní bitva, a my drželi krok až do stavu 10:10. Opava se nám utrhla na 15:10, my otočili na 16:15. Pak ale na nás padla deka. Nic se nám nedařilo, naopak soupeřky hrály naprosto bezchybně, především při hře v poli. Nespadl jim jediný míč, a my uhráli již jen jeden bod.
Od čtvrtého setu jsme přeskupili sestavu. Na nahrávku šla Kája Planková, na účko Iveta Procházková a na smeči vystřídala Verču Karlíkovou Laura Kuldanová. Tyto změny způsobily, že jsme začali hrát trošku jinak, a to na soupeřky platilo. Celý čtvrtý set jsme se soupeřkami drželi krok. A v závěru se nám zadařilo i v koncovce a tak jsme soupeřkám vzali první bod v soutěži.
To bylo ale bohužel všechno. Tie-break sice nezačal špatně, bylo to velmi vyrovnané, strany se střídaly za stavu 6:8, a šance ještě byla. Závěr ale jasně ovládli opavačky.

I přes dvě porážky to ale z naší strany nebyla špatná utkání. Dokážeme hrát místy velmi dobře, ale nejsme schopni udržet dobrou hru po delší dobu. Každopádně v březnu máme šanci na reparát. A třeba je poprvé porazit. Uvidíme.