TJ Odry : TJ Ostrava 0:3, 2:3

Sobota, 11 Leden, 2020 - 10:00

TJ Odry - TJ Ostrava "B"    0:3 (-23,-24,-20)
TJ Odry - TJ Ostrava "B"    2:3 (21,-13,28,-16,-10)

Po vánoční přestávce jsme v sobotu vstoupili do druhé poloviny soutěže. Po podzimu jsme v tabulce byli na čtvrtém místě s tím, že mezi druhým a pátým místem je nevelký rozdíl, takže boj o bednu bude ještě jistě zajímavý. Na úvod nás čekal již tradiční soupeř, se kterým jsme na podzim uhráli remízu. Bylo nás tentokrát jen 7 včetně juniorky Hurníkové, která se velmi dobře zhostila svojí role.

První utkání : TJ Odry - TJ Ostrava B 0:3 (23:25, 24:26, 20:25)
Hned od úvodu jsme převzali režii utkání do vlastních rukou, a poměrně záhy se ujali výrazného vedení až 23:13. V koncovce jsme se ale nakonec natrápili, a taktak ji uhráli.
Druhý set nebyl z naší strany dobrý, a tak to bylo velmi vyrovnané. Naštěstí i tentokrát byla koncovka naše.
I třetí set byl většinou vyrovnaný, postupně se nám ale podařilo si vytvořit malý náskok, který se podařilo dovézt až do konce.
Sestava : Gengelová Lenka, Polášková Tereza, Augustinová Eliška, Gráczová Hana, Janochová Karolína, Hurníková Vanessa, libero Jošková Tereza

Druhé utkání : TJ Odry - TJ Ostrava B 2:3 (25:21, 13:25, 30:28, 16:25, 10:15)
Do druhého utkání jsme to zkusili bez libera s Terkou Joškovou na smeči. Soupeřkám odjela nejúdernější hráčka Gabriela Bartošová. Místo aby nám to pomohlo a utkání se stalo jasnou záležitostí, tak jsme se trápili sami se sebou. První set se nám vůbec nepovedl.
Od toho druhého to byla jasná záležitost. Soupeřky jsme jasně přehrávali.
Ve třetím setu za stavu 13:5 to vypadalo na hladký průběh, bohužel na nás dopadla totální deka. Kazili jsme, na co jsme sáhli, a když jsme nedokázali dotáhnout vedení 24:20 do úspěšného konce, tak jsme o set přišli.
Naštěstí jsme se od čtvrtého setu již dokázali koncentrovat a nadobro přebrali otěže utkání my. Ani v tie-breaku jsme nepovolili, a tak nakonec urvali vítězství pro nás.
Sestava : Gengelová Lenka, Polášková Tereza, Augustinová Eliška, Janochová Karolína, Hurníková Vanessa, Jošková Tereza - Gráczová Hana

V prvním zimním kole ztratily i naše soupeřky v boji o druhé místo, takže jsme se posunuli na třetí místo tři body za druhý Nový Jičín.
Příští utkání hrajeme v sobotu ve Frýdku-Místku.

Hala: Tělocvična
Adresa: Pohořská 1010 Odry

Rozhodčí:  Valoušek P., Chytil A.