TJ Ostrava : OP Prostějov 3:1, 3:1

Sobota, 25 Leden, 2020 - 10:00

TJ Ostrava "B" - OP Prostějov    3:1 (-23,20,20,21)
TJ Ostrava "B" - OP Prostějov    3:1 (-19,14,21,12)

Po vydařených prvních dvou kolech nás v sobotu čekaly opět soupeřky ze dna tabulky. Prostějovačky nás zatím ještě neporazily, a tak jsme si to přáli udržet i nadále.
Tentokrát nás bylo celkem 11, neboť jsme se doplnili celkem čtyřmi juniorkami, při nemoci Krátké a Boháčové, a neúčasti Gengelové, Pyrtové a Kotasové.
Soupeřky naopak přijely pouze v osmi, jen s jednou nahrávačkou.

První utkání : TJ Ostrava B – OP Prostějov 3:1 (23:25, 25:20, 25:20, 25:21)
V úvodu utkání jsme šli rychle do vedení 5:0, načež to bylo hned 5:5 a 8:11. V této fázi hry jsme byli naprosto nekoncentrovaní, a vytvářeli spoustu naprosto hloupých nepochopitelných chyb. Za tohoto nepříznivého stavu nám pomohlo dvojí střídání a rychle jsme otočili na 14:11. Až do stavu 23:19 to vypadalo, že jsme poučeni, ale opak byl pravdou. Sérií šesti bodů jsme první set ztratili.
Druhý set byl z naší strany daleko spolehlivější, a vytvořili jsme si mírný náskok, který se nám podařilo držet. Sice jsme stále ještě nehráli podle dohodnuté taktiky, ale vždy jsme dokázali  nejpozději na druhý pokus otočit. Za stavu 19:22 se soupeřkám zranila nahrávačka, takže koncovku jsme uhráli celkem v pohodě.
Bez nahrávačky soupeřky nevěděly, co mají hrát, a tak z toho bylo vedení 16:5. Kvalita hry na obou stranách poklesla o dvě třídy, a chvílemi to bylo nekoukatelné, především z naší strany, takže logicky došlo ke korekci stavu až na pouhých 20:17. Naštěstí jsme se přeci jen v koncovce vzpamatovali a set dohráli.
Nepoučeni jsme začali vlažně i set čtvrtý. I když se nám brzy podařilo vymazat náskok soupeřek 5:0, tak jsme znovu prohrávali 11:14. Potom jsme ale dvěma pětibodovými sériemi stav skóre otočili, a nakonec celkem bez problémů utkání dovedli do vítězného konce.
Sestava : Polášková Tereza, Augustinová Eliška, Gráczová Hana, Hurníková Vanessa, Poláchová Ivana, Makovcová Marie, libero Jošková Tereza, Orálková Adéla – Koloničná Petra, Janochová Karolína, Záhorská Hana

Druhé utkání : TJ Ostrava B – OP Prostějov 3:1 (19:25, 25:14, 25:21, 25:12)
Do druhého utkání šlo soupeřkám nahrávat jejich libero, my jsme zkusili trošku netradiční sestavu. Zatímco soupeřkám se tato změna vyplatila, nám naopak ne. Svou rolí jistě přispělo i podcenění soupeřek, když vlastně nemají nahrávačku. První set jsme se hledali, ale bohužel nenašli.
Do druhého setu jsme již šli v tradičnějším rozestavení, a tak se obraz hry výrazně změnil. Od stavu 10:10 ty již byla jednoznačná záležitost.
I ve třetím setu jsme si poměrně záhy vypracovali slušný náskok. No bohužel ten jsme promarnili, a za stavu 22:21 to vypadalo na vyrovnanou koncovku. Třemi bod v řadě jsme si ale závěr setu pohlídali.
Čtvrtý set už soupeřky odevzdaly. Při výrazném vedení jsme ještě prostřídali a v klidu utkání dohráli.
Sestava : Polášková Tereza, Augustinová Eliška, Makovcová Marie, Jošková Tereza, Janochová Karolína, Záhorská Hana, libero Orálková Adéla – Koloničná Petra, Gráczová Hana, Hurníková Vanessa, Poláchová Ivana

V prvních šesti utkáních zimní části soutěže jsme šestkrát zvítězili, a ztratili pouze jeden bod. Nutno ale podotknout, že jsme zatím hráli se slabšími soupeřkami. Teprve v dalších kolech se uvidí, jak na tom teď opravdu jsme. Tento týden máme volno, 8.února hrajeme v Bílovci.

Hala: Hala mládeže
Adresa: Gajdošova 1893/16, Ostrava

Rozhodčí: Klívar M., Capáková K.