TJ Ostrava : S.K. P.E.M.A. Opava 0:3, 0:3

TJ Ostrava "B" - S.K. P.E.M.A. Opava   0:3 (-16,-17,-14)
TJ Ostrava "B" - S.K. P.E.M.A. Opava   0:3 (-13,-23,-22)

Termín : sobota 5.3.2022 v 11.00 a 15.00
Soutěž : 2-Z-C (2.liga žen)

První utkání : TJ Ostrava B – SK PEMA Opava 0:3 (-16,-17,-14)
Sestava : Augustinová Eliška, Ruszová Anna, Uhlářová Klára, Bauerová Aneta, Kuldanová Laura, Gengelová Lenka, libero Planková Karolína, Jošková Monika – Koloničná Petra, Karlíková Veronika, Poláchová Ivana, Kotasová Michaela, Kubacká Nicola, Záhorská Hana
Po posledních dvou kolech, kdy jsme nebyli kompletní, se nás tentokrát sešlo celkem 14.
I přesto byly soupeřky jasným favoritem, neboť v letošní sezóně ještě neokusily hořkost porážky. Na jejich půdě se nám ale na konci ledna podařilo odehrát vyrovnaná utkání, takže jsme doufali, že i tentokrát to bude boj.
Do úvodu utkání jsme vstoupili nebojácně. Hráli jsme v této části utkání velmi solidně, a vypracovali si náskok 11:7. Bohužel nám následně odešla přihrávka, a najednou to bylo 11:12. Když potom přišly další dvě série, kdy jsme nebyli schopni kvalitně přihrát, a ani jinak zaskočit soupeřky, tak bylo po setu.
Do toho druhého jsme šli s odhodláním se znovu poprat. Srazila nás ale opět naše přihrávka. Začala se také projevovat obrovská zkušenost soupeřek. Naprosto ovládly hru. Od stavu 5:15 jsme se sice drželi, ale to bylo málo.
I ve třetím setu jsme rychle prohrávali. Přesto jsme soupeřky nepustili do nepřekonatelného náskoku. Ještě za stavu 14:18 tam byla určitá naděje, ale tu soupeřky utnuly sedmi body v řadě, a bylo po utkání.

Druhé utkání : TJ Ostrava B – SK PEMA Opava 0:3 (-13,-23,-22)
Sestava : Koloničná Petra, Poláchová Ivana, Kotasová Michaela, Kubacká Nicola, Záhorská Hana, Gengelová Lenka, libero Jošková Monika – Karlíková Veronika, Planková Karolína, Augustinová Eliška, Ruszová Anna, Kuldanová Laura
Do druhého utkání jsme výrazně obměnili sestavu. V úvodu prvního setu jsme se dokázali držet jen chvilku, postupně nás soupeřky přehrály. Od poloviny setu jsme prohrávali výrazným rozdílem, a set byl ztracen.
Ve druhém setu jsme opět udělali výrazné změny v sestavě, což přineslo oživení hry. Dokázali jsme najednou hrát vyrovnanou partii. Postupně jsme se i dostali do vedení až 18:14. Stav 23:20 již vypadal velmi nadějně, ale opět se nám nepodařilo kvalitně přihrát, a soupeřky dokázaly potrestat jakoukoliv naši chybu.
Ve třetím setu jsme zkusili opět zamíchat sestavou. Zkraje to vypadalo na znovu vyrovnaný set až do stavu 9:9. Potom se ale opět projevila zkušenost našich soupeřek. Utekly až na 21:13. V závěru jsme se ale ještě dokázali vzchopit a dokonce vyrovnat na 22:22. Koncovka se nám ale nepovedla dotáhnout tak, abychom set otočili.

Na to abychom Opavu porazili nám stále ještě chybí větší vyzrálost. Ony prostě nedělají chyby, nebo jen minimálně.
Poslední kolo odehrajeme 19.3. ve Frýdku-Místku. Situace v tabulce je taková, že jsme třetí za první Opavou a druhým Bílovcem. Na třetím místě nás ještě může ohrozit Nový Jičín, který má jedno nedohrané kolo. V nedělní dohrávce potom Opava jasně převálcovala poslední Polanku, čímž je odsoudila k sestupu.