TJ Ostrava : TJ Sokol Šlapanice 3:0, 3:0

Sobota, 19 Leden, 2019 - 11:00

TJ Ostrava "B" - TJ Sokol Šlapanice u Brna     3:0 (18,25,21)
TJ Ostrava "B" - TJ Sokol Šlapanice u Brna     3:0 (16,20,13)

První utkání : TJ Ostrava B – TJ Sokol Šlapanice 3:0 (25:18, 27:25, 25:21)
Po hladkém vítězství z minulého týdne nás doma čekaly poslední Šlapanice. Vzhledem k tomu, že tentokrát chyběly dvě naše smečařky, tak se dalo očekávat, že úplně jednoduché to asi nebude.
Naštěstí se nám podařil vstup do utkání. Rychle jsme utekli na 9:4. Přestože soupeřky snížily na 9:11, podařilo se nám velmi rychle náskok získat zpět. Za stavu 20:11 bylo již de facto o prvním setu rozhodnuto.
I do druhého setu jsme vstoupili lépe my. Postupně jsme si vypracovali náskok 13:6 a 15:7, a zdálo se, že nás již nic nemůže rozhodit. Opak byl však pravdou. Ztráta koncentrace podpořená zhoršenou přihrávkou přinesla zvrat v setu z 20:14 na 20:22. Podařilo se nám ale odvrátit 3 setboly, a nakonec druhý set urvat pro sebe.
I ve třetím setu jsme se rychle ujali vedení 6:2 a 9:3. Bohužel znovu zvrat a nepříznivý stav 12:14 znamenal opět boj, někdy více samy se sebou, než se soupeřkami. Od stavu 20:20 jsme to ale zvládli, a dobrou hrou došli k vítězství 3:0.
Sestava : Graczová Hana, Polášková Tereza, Panková Michaela, Jennelová Petra, Bradová Monika, Jošková Tereza, libero Boháčová Nikol – Uhlářová Klára, Žváčková Eva, Makovcová Marie

Druhé utkání : TJ Ostrava B – TJ Sokol Šlapanice 3:0 (25:16, 25:20, 25:13)
Do začátku utkání jsme vstoupili famózně. Hanka Graczová hned soupeřky zatlačila servisem, což přineslo vedení 6:0. Tentokrát jsme jej neprohospodařili, a udržovali si náskok po celou dobu.
Druhý set byl značně vyrovnanější. Sice jsme si udržovali mírný náskok, ale soupeřky se vzchopily k poslednímu pokusu utkání obrátit. Vyrovnaly na 17:17, ale to naštěstí bylo z jejich strany vše. Závěr setu patřil nám. V tom třetím posledním již holky ze Šlapanic působily odevzdaným dojmem, a utkání se již jenom dohrávalo.

Do druhého utkání jsme nasadili naši novou posilu, Máju Makovcovou. Utkání zvládla výborně, a tak si zaslouží pochvalu. Všechny hráčky podaly dobrý výkon. Relativně pravidelně jsme se střídali, a tak si dnes dobře zahrály všechny holky.
Sestava : Graczová Hana, Jennelová Petra, Bradová Monika, Uhlářová Klára, Žváčková Eva, Makovcová Marie, libero Boháčová Nikol – Polášková Tereza, Panková Michaela, Jošková Tereza

Od 21.října jsme ve čtrnácti utkáních po sobě neodešli s prázdnou – 11 vítězství a jen 3 porážky 2:3. V tabulce jsme se posunuli na třetí místo.
Teď nás ale čekají velmi těžká 3 kola. V nich hrajeme všechno venku. Hned na úvod jedeme do Opavy, která vévodí naší soutěži. Doma jsme s nimi podali dobrý výkon, i když nás dvakrát porazily. Uvidíme, jak se nám bude dařit tentokrát.

Hala: Hala mládeže (Náhradní hala 2)
Adresa: Gajdošova 1893/16, Ostrava

Rozhodčí: Málek V., Brandl