TJ Ostrava : VK AUSTIN Vsetín 3:2, 3:0

Sobota, 16 Listopad, 2019 - 09:00

TJ Ostrava "B" - VK AUSTIN Vsetín    3:2 (19,-14,21,-19,9)
TJ Ostrava "B" - VK AUSTIN Vsetín    3:0 (14,23,18)

První utkání : TJ Ostrava B – VK Austin Vsetín 3:2 (25:19, 14:25, 25:21, 19:25, 15:9)
V sobotu nás čekal rival, se kterým jsme v minulé sezóně neúspěšně bojovali o bednu, tedy o třetí místo v soutěži. Před dnešními utkáními bylo postavení v tabulce stejné, ale tentokrát se stejným počtem bodů na obou stranách. Takže to byl přímý souboj o to průběžné třetí místo.
Od úvodu bylo jasné, že důležité dnes bude, jak se družstvům bude dařit na podání a přihrávce. Na obou stranách se vždy při dobrém podání dařilo oběma družstvům uhrát menší, či větší série bodů. Nám se to povedlo v prvním setu hned dvakrát. Nicméně do stavu 15:15 nebylo jasné, kdo získá první set. Naštěstí jeho závěr vyzněl pro nás. V prvním setu se nám při bloku zranila Eliška Augustinová, a tím nám z dnešní sestavy vypadla.
Bohužel ve druhém setu jsme úplně vypadli z tempa, nebyli jsme schopni dobře přihrát, a tak skóre hrozivě narostlo v náš neprospěch. Střídáním a změnou rytmu hry se nám sice podařilo snížit na 12:15, ale to bylo vše.
Ve třetím setu byla naše hra daleko koncentrovanější, a dvěma sériemi jsme se ze stavu 3:5 dokázali dostat do vedení 14:8. I přes drobný výpadek v koncovce jsme tento set uhájili.
Ve čtvrtém dějství nám soupeřky odskočily na 7:2, my jsme dokázali snížit na 12:13. Na víc jsme se ale nezmohli, a tak se šlo do tie-breaku.
V něm to bylo zkraje vyrovnané, potom za stavu 5:4 ani jeden z rozhodčích neviděl jasně tečovaný míč u soupeřek, což nás trochu rozhodilo, a tak to najednou bylo 5:7 místo 6:4. Naštěstí jsme se rychle otřepali, a do konce setu povolili soupeřkám již jen dva body.
Utkání bylo velmi vyrovnané, kdy v každém setu střídavě získalo převahu jedno z družstev.
V tie-breaku jsme ale ukázali, že jsme lepší my.
Sestava : Polášková Tereza, Augustinová Eliška, Krátká Lucie, Janochová Karolína, Pyrtová Eva, Gráczová Hana, libero Boháčová Nikola Jošková Tereza – Koloničná Petra, Gengelová Lenka, Kotasová Michaela, Makovcová Marie

Druhé utkání : TJ Ostrava B – VK Austin Vsetín 3:0 (25:14, 25:23, 25:18)
Do druhého utkání jsme nastoupili se třemi novými hráčkami v základní sestavě. Zatímco ty oživily naši hru novou sílou a chutí hrát, soupeřky vypadaly unaveně. Bohužel jsme se velmi brzy nechali strhnout jejich nevýrazným herním projevem, a místo abychom je jasně přehráli, tak jsme z vedení 6:2 dokázali prohrávat 7:10. Naštěstí bylo dost času se vzpamatovat, a v setu opět získat převahu. Závěr setu jsme jasně ovládli, kdy Hanka Gráczová dokázala setrvat na podání od stavu 18:14 až do konce.
I druhý set se odvíjel v náš prospěch. Postupně jsme navyšovali skóre – 3:0, 5:1, 9:4, 11:6, 16:7. Toto vedení jsme udrželi až do stavu 24:17. Při výborném podání Mikulajové ze Vsetína se nám ale nedařilo kvalitně přihrát a proměnit některý ze šesti setbolů. To se povedlo až při tom sedmém v pořadí, kdy soupeřky zahrály míč do drátu na konstrukci haly, a tak to bylo nakonec trošku šťastné vítězství v tomto druhém setu.
Změnou nahrávačky na straně soupeřek se jim podařil na úvod třetího setu změnit obraz hry, a rychle šly do vedení 6:1. To nás naštěstí nerozhodilo, a dokázali jsme vyrovnat na 8:8. Utrhli jsme se na 16:11, soupeřky ale srovnaly. Od stavu 18:18 ale už neuhrály ani bod, opět při podání kapitánky Hanky Gráczové.
Obě vítězství nás tak posouvají na třetí místo, za vedoucí Opavu a druhý Nový Jičín. V posledních třech kolech se tato dvě družstva společně s námi utkají ve vzájemných utkáních. Bude jistě zajímavé sledovat vývoj v boji o první příčky. My bychom ale neměli ztratit body v následujícím kole v Kylešovicích, kde hrajeme v neděli 1.prosince.
Sestava : Koloničná Petra, Gengelová Lenka, Kotasová Michaela, Krátká Lucie, Janochová Karolína, Gráczová Hana, libero Boháčová Nikola Jošková Tereza – Makovcová Marie Polášková Tereza, Pyrtová Eva

Hala: Hala mládeže
Adresa: Gajdošova 1893/16, Ostrava

Rozhodčí:  Duraj D.,Bohačík R.