TJ Ostrava : VK Kylešovice 0:3, 2:3

Sobota, 3 Prosinec, 2016 - 09:00

TJ Ostrava "B" - VK Kylešovice     0 : 3  (-19,-11,-19)
TJ Ostrava "B" - VK Kylešovice     2 : 3  (21,-19,-22,22,-13)

V 15. a 16. kole 2. ligy žen skupiny C proti sobě nastoupila družstva TJ Ostrava B a VK Kylešovice. Obě družstva mají kvalitní a široký kádr mladých a šikovných hráček. V sobotu 3. 12. 2016, kdy se odehrál dvojzápas těchto družstev, holky z Kylešovic dokázaly, že jsou sehrané lépe než děvčata Ostravy.
První zápas, který začínal v 9 hodin v hale Mládeže (ulice Gajdošova) byl zcela v rukou sehranějšího týmu „kylešovických holek“. Jak už to bývá, zápas začal vyrovnaně a družstva si navzájem braly a dávaly body. V polovině prvního setu se dívky z Kylešovic ujaly vedení a až do konce druhého setu ho nepustily. 3. set byl opět vyrovnanější, ale Ostravačky přestaly trefovat hřiště při servisu a tím se samy připravily o možnost získat body a zvítězit. První zápas tedy skončil 3:0 (19,11,19) ve prospěch Kylešovic.
Po dvou hodinové pauze, kterou vyplnily svou hrou družstva kadetek Ostravy a Brna, holky opět naskočily na palubovku. Tentokrát se však 1. setu zmocnily hráčky z Ostravy. Kylešovická děvčata nastoupila na hřiště trochu nesoustředěná a dovolila Ostravačkám vzít si první set. Začátek 2. setu byly Ostravačky opět na koni, ale sérií pokažených příjmů a servisů se samy, s přičiněním šikovností Kylešovic, připravily o druhý set. Třetí sada byla vyrovnaná a v koncovce rozhodlo špatné postavení Ostravaček, které přihrálo 24. bod Kylešovicím. Ostravačkám se ještě podařilo upravit stav na 22:24, ale útokem do zámezí holek z Ostravy skončil 3. set v náručí Kylešovic. Do 4. setu opět družstva naskočila bojovně a párem krásných volejbalových výměn dokázala, že i v druhé lize žen se hraje pěkný volejbal. Čtvrtý set pro sebe v koncovce utrhly Ostravačky a bylo jasné, že o vítězství rozhodne set pátý. Ten byl zase velmi vyrovnaný, což dokazuje i skutečnost, že strany se měnily za stavu 8:6 pro Ostravu, která nedokázala udržet koncentraci na servisu a podlehla Kylešovicím nejtěsnějším rozdílem 13:15. Obě družstva předvedla nasazení a týmového ducha, ale ve sportu vždy vyhrává jen jeden a Kylešovice dokázaly, že jsou právem v čele tabulky. Ostrava bude mít ještě šanci ukořistit body na palubovce Brna-Juliánov, kde příští sobotu 10. 12. 2016, odehraje poslední dva zápasy tohoto roku.
Zapsala: Verča Šípová

Hala: Hala mládeže
Adresa: Gajdošova 16, Ostrava   70200

Rozhodčí: Topolánek M., Duraj D.