TJ Sokol Frýdek-Místek : TJ Ostrava 0:3, 2:3

Sobota, 19 Březen, 2022 - 10:00

TJ Sokol Frýdek-Místek - TJ Ostrava "B"     0:3 (-19,-25,-21)
TJ Sokol Frýdek-Místek - TJ Ostrava "B"     2:3 (-19,19,16,-21,-13)

V posledním utkání letošní 2.ligy žen jsme zavítali do Frýdku – Místku. V tabulce byla situace taková, že o prvních dvou a posledních dvou místech bylo rozhodnuto. My potřebovali tři body, abychom si zajistili umístění na třetím místě, kde nás mohl ještě předběhnout Nový Jičín.
Domácí se sešli ve velmi solidní sestavě, a tak se dal očekávat vyrovnaný souboj. Nám naopak několik hráček chybělo, ale vzhledem k širokému kádru to nemusel být velký problém. Premiéru si v letošní sezóně odbyla Klára Klásková.

První utkání : TJ Sokol Frýdek-Místek B - TJ Ostrava B 0:3 (-19,-25,-21)
Sestava : Karlíková Veronika, Poláchová Ivana, Koloničná Petra, Gengelová Lenka, Klásková Klára, Kuldanová Laura, libero Planková Karolína - Jošková Monika, Kubacká Nicol, Záhorská Hana

První polovina prvního setu byla od začátku velmi vyrovnaná až do stavu 10:10. Potom se nám podařil malý trhák, ale soupeřky okamžitě srovnaly na 16:16. Další tři body pro nás ale znamenaly opět náskok, který jsme již nepustili.
Druhý set probíhal velmi podobně, jako ten první. Zpočátku to bylo velmi vyrovnané, později jsme to byli opět my, kdo šel do výraznějšího vedení 14:10. Skóre jsme navýšili až na 21:14 a vypadalo to, že set bude náš. Soupeřky ale zabraly, my udělali několik chyb, a najednou to bylo jen 21:19. Znovu jsme se utrhli na 23:19. Přesto si první dva setboly vybojovaly naše soupeřky. Ty se nám podařilo odvrátit, a naopak hned náš první setbol jsme proměnili my.
Ve třetím setu to vypadalo, že jsme již soupeřky dokázali zlomit, ale podařilo se jim vyrovnat ze stavu 6:12 na 12:12. Znovu jsme ale šli do výrazného vedení 19:13. A to už bylo dostačující. Tento náskok jsme víceméně udrželi až do závěru setu a vybojovali jsme potřebné tři body nutné ke třetímu místu.
Výkon v utkání byl velmi dobrý, určitě jeden z nejlepších v soutěži. Především potěšila naše bojovnost, ale také to, že jsme dodrželi základní strategii hry, kterou jsme si určili.

Druhé utkání : TJ Sokol Frýdek-Místek B - TJ Ostrava B 2:3 (-19,19,16,-21,-13)
Sestava : Kubacká Nicol, Záhorská Hana, Poláchová Ivana, Koloničná Petra, Gengelová Lenka, Klásková Klára, libero Jošková Monika - Karlíková Veronika, Kuldanová Laura, Planková Karolína

Po zhruba hodinové přestávce jsme nastoupili do odvety. Na třech pozicích jsme obměnili sestavu, ale naše hra tím minimálně v prvním setu neutrpěla. Hráli jsme opět velmi dobře a koncentrovaně. Drželi jsme se soupeřkami krok, a od poloviny setu jsme se jim postupně začali vzdalovat. Set jsme celkem s přehledem dohráli.
Druhý set se zpočátku vyvíjel podobně, ale bohužel nám v polovině soupeřky prchly až na 18:11. Na ruce se nám vkradly nepřesnosti, míč nás moc neposlouchal. Nepomohla ani střídání, a druhý set jsme tak ztratili.
Ve slabším výkonu jsme bohužel pokračovali i ve třetím setu. Navíc nám trošku odešla i přihrávka. Stav 4:12 byl již hrozivý. Od té chvíle jsme sice hru vyrovnali, ale výrazněji dotáhnout soupeřky se již nepovedlo.
Ve čtvrtém setu jsme výrazněji zamíchali sestavou. Přineslo to změnu rytmu hry, byli jsme opět přesnější a důraznější. Po jasně vyhraném třetím setu nás soupeřky i podcenili, čehož jsme dokonale využili, a rychle vedli 9:3. Náskok jsme navýšili až na 17:8. Soupeřky ještě snížili na 18:22, na víc se ale nezmohly.
Pátý set obě družstva chtěla evidentně vyhrát a ukončit tak sezónu vítězně. Nám se podařilo vést 5:1 a 10:5. To však ještě bylo málo. Najednou to bylo jen o dva body 10:8. Přetahovaná o každý bod nás neustále udržovala ve vedení o dva až tři body. První dva mečboly za stavu 14:11 jsme neproměnili, ten třetí již ano, a tak jsme dnes zvítězili v obou utkáních.

Jak hodnotit letošní sezónu?
Nejdůležitější určitě zůstává fakt, že se konečně od roku 2019 soutěž vůbec dohrála. My obsadili třetí místo, což je nejlepší výsledek od roku 2016. Je ale obtížnější toto srovnávat, neboť soutěž byla rozdělená do čtyř skupin místo tří. Určitě nám prospěla šíře kádru. Během sezóny se hodně hráček zranilo, nebo nemohly hrát z důvodu nemoci, či karantény. Až na menší výjimky se to podařilo ustát a odehrát v solidním složení. Netypické také určitě je, že během dvanácti dvojutkání se na postu nahrávačky vystřídalo neuvěřitelných sedm hráček. Je nutné podotknout, že to zvládli se ctí. I na bloku se vystřídalo celkem šest hráček, což není určitě úplně obvyklé. Naopak smečařek a diagonálních hráček se trochu nedostávalo, ve druhé části soutěže nám pomáhaly některé naše mladé naděje, za což jim patří dík. Pouze na pozici liber to bylo tak, že se poměrně pravidelně střídala obě naše libera.

Místo : Novodvorská 667, Frýdek - Místek
Termín : sobota 19.3.2022 v 10.00 a 12.15
Soutěž : 2-Z-C (2.liga žen)
Rozhodčí: Duraj D., Škrabal O.