VK AUSTIN Vsetín - TJ Ostrava "B"      0:3 (-29,-23,-19)
VK AUSTIN Vsetín - TJ Ostrava "B"      0:3 (-22,-23,-23)

Termín : sobota 6.11.2021 v 10.00 a 12.30

První utkání : VK Austin Vsetín - TJ Ostrava B 0:3 (29:31, 23:25, 19:25)
Sestava : Janochová Karolína, Gengelová Lenka, Karlíková Veronika, Kubacká Nicola, Uhlářová Klára, Augustinová Eliška, libero Planková Karolína – Kotasová Michaela, Poláchová Ivana, Polášková Tereza, Záhorská Hana, Jošková Monika

Druhé utkání : VK Austin Vsetín - TJ Ostrava B 0:3 (22:23, 23:25, 23:25)
Sestava : Janochová Karolína, Gengelová Lenka, Kotasová Michaela, Poláchová Ivana, Záhorská Hana, Polášková Tereza, libero Jošková Monika – Kubacká Nicola, Uhlářová Klára, Augustinová Eliška, Planková Karolína, Karlíková Veronika

Po dvou výhrách z minulého týdne v domácím prostředí jsme hráli opět venku. Tentokrát v krásné hale u našeho nejvzdálenějšího soupeře na Vsetíně. Vsetín patří k již tradičním soupeřům a většinou jsou utkání docela vyrovnaná střídavě pro obě strany. V letošním roce se ale Vsetínu zatím příliš nedaří, mají na kontě pouze jedno vítězství.
My jsme odjeli v celkem solidní sestavě. Když opomenu naše dlouhodobě zraněné hráčky, tak jsme byli skoro kompletní. Dokonce s námi mohla jet i Terka Polášková, která se na skok stavila domů ze Švédska. Druhou nahrávačkou bylo Klára Uhlářová, která si dokázala zařídit hlídání, a tak na nahrávačských postech po dlouhé době v tradičním složení. Ve čtvrtém kole je to počtvrté jiné nahrávačské složení, ale pravděpodobně se s tím budeme vypořádávat ještě nějakou chvíli.

Do prvního setu jsme vstoupili vlažně. Přesto, že soupeřky kazily hodně podání, tak se ujaly vedení – postupně 9:5 a 11:6. To se jim dařilo držet až do stavu 18:13. Naštěstí na podání zaúřadovala Klára Uhlářová a rázem bylo srovnáno na 18:18. Ale opět nám soupeřky odskočily na tři body – 22:19 a 23:20. Odvrátili jsme jejich první dva setboly, oni odvrátily tři naše, my opět jeden jejich. Náš čtvrtý však již byl úspěšný.
Druhý set jsme začali daleko lépe. Rychle jsme vedli 9:3. Soupeřkám se podařilo snížit, ale my jsme si udržovali stále mírný náskok. 23:18 pro nás, to už vypadalo slibně, přesto jsme se nakonec o výsledek setu ještě museli strachovat, ale zvládli jsme to.
Třetí set jsme opět začali lépe my – 7:3, soupeřkám se ale podařil obrat na 14:12 pro ně. Naštěstí výborným podáním Lenky Gengelové jsme je dostali pod tlak a uhráli osmibodovou šňůru. A to jsme si již nenechali vzít a utkání zdárně dovedli do vítězného konce.

Do druhého utkání jsme udělali celkem 5 změn v sestavě. Začali jsme výborně a rychle vedli 5:0. Soupeřky nás ale postupně začaly dotahovat až na 13:14 a 15:16. Srovnat se jim podařilo až v koncovce na 22:22. Třemi body jsme ale set urvali pro sebe.
Druhý set měl podobný průběh jako ten první. Vedli jsme 14:8 a ještě 17:12, jim se ale podařilo snížit až na 22:23. V koncovce jsme ale opět byli šťastnější my.
Naopak třetí set začaly lépe ony. Nám se ale podařil obrat z 14:15 na 20:15, opět při podání Lenky Gengelové. Přesto jsme hned vzápětí prohrávali 20:21. A opět koncovka a opět pro nás.

Tentokrát jsme v obou utkáních naprosto bravurně zvládli konce setů. Především jsme je zvládli v hlavách, neudělali zbytečné chyby, počkali si na dobré situace, které jsme s přehledem dohráli.
V tabulce jsme se posunuli již na druhé místo, za zatím naprosto suverénní Opavu. Tam nás čeká další kolo, ale až za tři týdny 27.listopadu.