Facebook icon
YouTube icon

TJ Ostrava : VK AUSTIN Vsetín 3:2, 3:0

Termín: 
Sobota, 14 Leden, 2023 - 11:00

Ženy "2. liga" - 19. a 20. kolo  14.1.2023

TJ Ostrava "B" - VK AUSTIN Vsetín     3:2 (8,21,-22,-21,9)
TJ Ostrava "B" - VK AUSTIN Vsetín     3:0 (16,10,14)  


První utkání : TJ Ostrava B - VK Austin Vsetín 3:2 (8,21,-22,-21,9)
Sestava : Uhlářová Klára, Ruszová Anna, Gráczová Hana, Adamčíková Monika

Augustinová Eliška, Koloničná Saša, libera Planková Karolína, Jošková Monika - Karlíková Veronika, Koloničná Petra, Poláchová Ivana
Po pětitýdenní přestávce v soutěži se opět naplno rozjely utkání druhé ligy žen.
Hned na úvod jsme doma přivítali předposlední Vsetín. Favoritem jsme byli jistě my, ale delší herní pauza mohla udělat svoje.
Do utkání jsme ale vstoupili výborně. Soupeřkám jsme povolili pouze 8 bodů, a z toho to bylo ještě navíc našich 6 chyb. Takto vysoká výhra v úvodním setu bývá ale velmi často ošemetná. To se také potvrdilo ve druhém setu. Sice jsme si vypracovali náskok až 16:10, přesto to bylo vzápětí jen 20:19. Závěr jsme si ale pohlídali.
Protože naše hra měla sestupnou tendenci, udělali jsme do třetího setu několik změn. To zpočátku vypadalo jako dobrý tah, neboť jsme rychle vedli 9:2. Potom nás ale soupeřky zaskočily dobrým servisem, a postupně nás začaly dotahovat. Přesto jsme si vedení 20:17 měli pohlídat. Nestalo se, a tak se hrálo dál.
Čtvrtý set měl podobný průběh, jako ten třetí. Vedli jsme 13:8, potom ještě 19:15, ale v koncovce jsme úplně vypadli. Soupeřky osmi body v řadě set otočily, a tak se šlo do tie-breaku.
Ten jsme naštěstí hned od úvodu jasně ovládli, a vedení 8:3 si již pohlídali až do konce.

Druhé utkání : TJ Ostrava B - VK Austin Vsetín 3:0 (16,10,14)
Sestava : Adamčíková Monika, Karlíková Veronika, Koloničná Petra, Poláchová Ivana, Augustinová Eliška, Koloničná Saša, libera Planková Karolína, Jošková Monika - Uhlářová Klára, Ruszová Anna, Gráczová Hana

Do druhého utkání jsme vstoupili s odhodláním se tentokrát tolik se soupeřkami netahat, a pokusit se zvítězit jasnějším rozdílem.
Všechny tři sety měly celkem podobný průběh. Vždy jsme si poměrně brzy vypracovali slušný náskok, který jsme ještě navyšovali. V žádném momentu jsme se nedostali do potíží. Utkání bylo zcela jednoznačné. Především se nám dařilo při podání soupeřek dobře přihrát, a otáčet. Soupeřky jen jednou udělali po vlastním servisu více než jeden bod. A celkem za celé utkání dohromady pouze 11, což je velmi málo.
Každopádně ještě asi nejsme v úplné herní pohodě, a výpadky ve hře se v prvním utkání objevily. Blíží se nám utkání s těžšími soupeři, a tak by bylo dobré načasovat formu. Hned v sobotu pojedeme do Frýdku, kde to již bude daleko složitější.

Autor a trenér: Radek Brzobohatý  

Rozhodčí: Vondráček J., Klívar M.

Rozpis utkání a tabulka soutěže - Skupina C

Utkání 19. kola můžete sledovat ZDE...

Utkání 20. kola můžete sledovat ZDE...