Facebook icon
YouTube icon

2.část soutěže, 2.turnaj - skupina B : 1. místo

Termín: 
Sobota, 17 Březen, 2018 - 13:30

Extraliga kadetky - 2.část soutěže, 2.turnaj - skupina B

1. místo a postup do skupiny "A"

Extraliga Kadetek:  2.část soutěže, 2.turnaj - skupina B : 1. místo
Místo: Hala Sportovního gymnázia Plzeň, Vejprnická 56, Plzeň Skvrňany
Termín: 17.3. – 18.3.2018

Utkání první:  TJ Lokomotiva Plzeň – TJ Ostrava  1:3 (19,-22,-24,-23)
Rozhodčí utkání byla delegována: Veronika Zápotocká
Trenér TJ Ostrava: Martina Prchalová, asistent Kamil Boštík
Trenér TJ Lokomotiva Plzeň: Petra Konopíková
V prvním setu nastoupil náš celek v sestavě: Hana Boštíková (nahrávačka), Faltínová Anežka (smečařka), Hurníková Vanesa (blokařka), Makovcová Marie (univerzálka), Žarnovická Klára (smečařka),  Poláchová Ivana (blokařka) a Šťastná Ema (libero).
Naše lavička dalších hráček, které byly připraveny do utkání zasáhnout, a které mohutně povzbuzovaly, sestávala z: Kundlová Kateřina (univerzálka), Vaňková Barbora (blokařka), Ruszová Anna (blokařka), Heppová Michaela (smečařka), Vytisková Eliška (nahrávačka)
Sestava Plzeň: Prokšová, Blažková, Opavová, Mentlová, Švejnohová, Batíková.
Lavička: Miková, Kupilíková, Chlumecká, Šmejkalová, Bauerová, Beštová.

V nové prostorné sportovní hale, o které se může Ostravskému klubu kadetek jen zdát, začalo první utkání ve 13 hodin. Naše děvčata přišla na utkání o něco dříve než je při utkání obvyklé a začala si na velký prostor haly zvykat.
Nové prostředí haly se odrazilo na hře prvního setu, kdy družstvo Plzně po 19 minutách vyhrálo rozdílem šesti bodů. Na hřišti to ale tak jednoznačně nevypadalo a naše kadetky se opravdu snažily. Za stavu 20:17 si naše trenérka Martina Prchalová vzala oddechový čas, při kterém hráčkám, společně s asistentem Kamilem Boštíkem, vysvětlila chyby, kterých se dopouštějí při hře. Oddechový čas jim částečně pomohl, ale hráčky Plzně si od devatenáctého resp. dvacátého bodu,  již vítězství nenechaly vzít a odskočily až na konečných 25:19.
V druhém setu jsme nastoupili s drobnou změnou, kdy univerzálku Marii Makovcovou nahradila Eliška Vytisková. Tato změna se osvědčila a děvčata zpočátku druhého setu stále držela drobný náskok, který stále navyšovala až na rozdíl tří až sedmi bodů a na závěr po velkém úsilí jej dovedla do vítězného setu a srovnala sety na 1:1. Soupeř v průběhu setu třikrát střídal, první dvojí střídání bylo za stavu 9:14 a poté za stavu 18:22 a opětovně 19:23, kdy poslední střídající hráčku opět vrátil na hřiště. Dramatický průběh zápasu je možno vypozorovat i z oddechových časů, které si obě strany vzaly. Soupeř za stavu 9:12 a druhé v momentě 13:19.  Naše trenérka Martina využila oddechový čas také dvakrát. První za stavu 20:17 a druhý při dotahování soupeře v 24:22 pro naše děvčata. Vyhráli jsme zaslouženě za 30 minut.  
Třetí set zůstala na palubovce haly naše vítězná sestava z druhého setu. Plzeň svou sestavu obměnila, když z původní sestavy zůstaly na hřišti jen dvě hráčky. Začal třetí set a to stejně vyrovnaný jako oba předcházející sety. Oba týmy se přetahovaly o body. Plzeň „odskočila“ na 10:13 a naše trenérka si vzala svůj první oddechový čas, druhý oddech přišel za stavu 15:19 a poté nastalo v našem týmu první střídání, kdy nahrávačku Hanu Boštíkovou nahradila univerzálka Kateřina Kundlová při skóre pro Plzeň 16:21 a nahrávky se ujala Eliška Vytisková. Naše kadetky začaly soupeře bodově dotahovat a donutily trenérku Plzně Petru Konopíkovou k prvnímu oddechu za stavu 21:17 pro Plzeň. Druhý vyčerpala při stavu 21:20. Na ukazovateli bylo 21:19 pro domácí Plzeň, kdy domácí trenérka poslala na hřiště novou hráčku, kterou opětovně stáhla ze hry za stavu 24:23. To se ale naše kadetky již tak soustředily na svou práci na hřišti, že překlopily misky vah na naši stranu a při stavu 24:26 v dramatickém závěru zaslouženě zvítězily
Do čtvrtého setu nastoupilo naše družstvo se změnou na palubovce, kdy začala na nahrávce Eliška Vytisková. Na „účku“ nastoupila Kateřina Kundlová a ostatní posty byly beze změn. V průběhu setu došlo jen k jednomu střídání, kdy Kateřinu nahradila Hanka Boštíková, ale to až za stavu 19:20 pro Plzeň. V první polovině setu nám soupeř odskočil na rozdíl pěti bodů (7:12) a Martina musela zasáhnout. Vzala si tedy první oddechový čas a děvčatům společně s Kamilem  promluvila do sportovní duše. Po tomto zklidnění jsme soupeře bodově dotáhli a až do stavu 20:20 se o body přetahovali. Poté jsme převzali iniciativu a dramatické utkání dovedli do vítězného konce 25:23. Ani oddechové časy soupeře při 21:22 a 23:24 jim již nepomohly.
Zápas skončil za 108 minut vítězstvím 3:1 pro naše kadetky, kdy hráčky prokázaly svou obětavostí, nasazením a plněním si svých hráčských povinností vyhrát nad kvalitním soupeřem.
Po zápase byla zaslouženě vyhlášena nejlepší hráčkou Iva Polachová hrající na postu blokařky.

Autor:  Jiří Záveský  


Utkání druhé:  TJ Ostrava – VK ČEZ České Budějovice  0:3 (-29,-18,-23)
Rozhodčí utkání byla delegována: Veronika Zápotocká
Trenér TJ Ostrava: Martina Prchalová, asistent Kamil Boštík
Trenér VK ČEZ České Budějovice: Martin Marek, asistent Josef Lundák
V prvním setu nastoupil náš celek v sestavě: Hana Boštíková (nahrávačka), Faltínová Anežka (smečařka), Hurníková Vanesa (blokařka), Kateřina Kundlová (univerzálka), Žarnovická Klára (smečařka), Poláchová Ivana (blokařka) a Šťastná Ema (libero).
Naše lavička dalších hráček, které byly připraveny do utkání zasáhnout, a které mohutně povzbuzovaly, sestávala z: Makovcová Marie (univerzálka), Vaňková Barbora (blokařka), Ruszová Anna (blokařka), Heppová Michaela (smečařka), Vytisková Eliška (nahrávačka)
Sestava Českých Budějovic: Sahanová Markéta, Harrisová Helena, Zelenková Tereza, Čalounová Magda, Pavcová Tereza, Luňáková Z.
Lavička: Brunclíková M., Nová S., Pytlová N., Remešová L., …nečitelná soupiska….

Do zápasu, který začal v sobotu v 18 hodin, vstupovala naše děvčata s obrovským elánem. Za prve jim pomohla předešlá výhra s Plzní a za druhé si moc přála vyhrát… ale někdy moc snahy je také na škodu a začnou se dělat chyby, nastane znejistění, hráčky si přestanou věřit a pak se každý míč a bod „nabaluje“ a i z dobře umístěných míčů soupeře se začnou dělat tragédie a nastane na hřišti….ticho.
První set tedy začal velmi dobře, body narůstaly jako houby po dešti, soupeř byl pod neustálým tlakem a zdálo se všem, že to jinak než výhrou nemůže dopadnout. Ale jak to už bývá, protivník se pomalu ale jistě rozehrával a přes náš vysoký bodový náskok, který byl v některých okamžicích až osm bodů, se na nás dotáhl. Přesto všechno jsme ještě vedli. Za stavu kdy soupeř vyrovnal na 24:24 a překlopil tak skóre na 25:24 na svou stranu, začal boj o každý míč. Oba celky se přetahovaly o každý bod. TJ Ostrava vedla ještě 28:27 a měla setbol, ale opět budějky převzaly otěže a srovnaly a přidaly bod na 29, opět jsme kontrovali a srovnali na 29:29…. děvčata opravdu hrála, snažila se, vybírala míče, které by snad ani jindy nezvedla, ale hráčky Budějovic se tak rozehrály, že set dokázaly dotáhnout k výhře 31:29. Nepomohlo ani střídání za stavu 23:21 pro naše barvy, kdy pro změnu rytmu, byla nahrávačka Hanka Boštíková střídána Eliškou Vytiskovou. Nepomohl ani náš oddechový čas. Budějovice si oddechly za stavu 23:24 a potév jejich „krizovce“ za stavu 28:27 pro nás. Soupeř byl „rozjetý“ a rozehrál se na náš úkor. Byla to velká škoda a zároveň poučení pro tak mladé hráčky, které byly na hřišti a taktéž pro lavičku, kde přestože děvčata povzbuzovala, co se dalo, na výsledku se už nic nezměnilo. Set trval 30 minut.  
V druhém setu jsme nastoupili s drobnou změnou, kdy na nahrávku přišla Eliška a nahradila tak Hanku. Set začal katastroficky a po chvilce byl ukazatel 0:5….Nepomohl oddech za stavu 0:5, střídání za stavu 0:6, druhý oddechový čas byl brán při 5:14… kadetky se sesypaly. Přestaly si věřit, dělaly spoustu hloupých chyb a soupeř se opravdu dobře rozehrál. Set byl jasně ztracen. Přesto značnou bodovou ztrátu alespoň trochu snížily, přesto prohrály druhý set 18:25 a to za 27 minut. Prohra byla očividně poznamenána zklamáním z prvního setu kdy si věřily a přesto dostaly volejbalovou lekci. Nicméně i tato zkušenost je do budoucna dobrá.
V třetím setu došlo k další úpravě sestavy, kdy na post „účka“ byla postavena, pro posílení útoku, Anička Ruszová. V průběhu celého třetího setu byly kadetky Č. Budějovic ve vedení a to cca o 2 až 8 bodů. První naše střídání bylo za stavu 5:9, kdy byla Klárka střídána Michaelou Heppovou na smeči, Klára se vrátila zpět na hřiště za stavu 14:21. Další střídání, ukazatel 7:13, na palubovku se dostala  Barbora Vaňková a nahradila Vanesu Hurníkovou. Soupeř také střídal. První za stavu 13:21 a poté stejnou hráčku zpět při 17:21 a další střídání bylo za stavu 17:22 a opět zpět 19:22. Ještě jsme stačili dotáhnout se na Budějovice na 23. bod, ale to již ani náš oddechový čas za stavu 23:24 nepomohl a set jsme prohráli a tím celý zápas.
Byla to velká škoda. První set měla děvčata opravdu dobře rozehraný a když použiji to zakleté slůvko „kdyby“ …. tak tedy kdyby jej vyhrály….věřím, že Č. Budějovice by porazily. Snad se naše holky poučí a zapamatují si, že tak velký náskok se již nepouští a nesmí se polevit ve sportovním výkonu. Vždy je důležité útlumu soupeře využít ve svůj prospěch.
Po zápase byla zaslouženě vyhlášena nejlepší hráčkou za naše kadetky Ema Šťastná, hrající na postu libera.
Samozřejmě i přes prohru by se daly zmínit za svůj výkon i jiné hráčky, ale za všechny bych chtěl jmenovat alespoň Anežku Faltínovou, která podávala v celém průběhu těchto dvou zápasů ( s Plzní a Č. Budějovicemi ) nadstandardní výkon a to jak na síti, v poli i na podání. Je to nenápadná, tichá hráčka, která toho na hřišti opravdu odpracovala spoustu a bylo na ni spolehnutí!

Autor:  Jiří Záveský   


Utkání třetí:  Volejbal Přerov - TJ Ostrava  2:3 (-20,20,-19,15,-9)
Rozhodčí utkání byl delegován: Pavel Plzák
Trenér TJ Ostrava: Martina Prchalová, asistent Kamil Boštík
Trenér Volejbal Přerov: Miroslav Lakomý
V prvním setu nastoupil náš celek v sestavě: Hana Boštíková (nahrávačka), Faltínová Anežka (smečařka), Ruszová Anna (blokařka), Makovcová Marie (univerzálka), Žarnovická Klára (smečařka), Poláchová Ivana (blokařka) a Šťastná Ema (libero).
Naše lavička dalších hráček, které byly připraveny do utkání zasáhnout, a které mohutně povzbuzovaly, sestávala z: Kundlová Kateřina (univerzálka), Vaňková Barbora (blokařka), Heppová Michaela (smečařka), Vytisková Eliška (nahrávačka)
Sestava Přerov: Z důvodu nečitelnosti a obavy zkomolení příjmení se soupis hráčů zde neuvedl.

Utkání mezi kadetkami TJ Ostrava a Přerovem začalo v neděli v 10 hodin. Protože se jednalo o důležitý zápas, hráčky byly na hřišti již netradičně o 45 minut dříve a rozcvička začala malým fotbálkem. Namísto branek postačily židle. Stav utkání po 12 minutách 0:0  ….  bude lepší, když zůstanou u volejbalu . Po zahřátí, kdy se opravdu pěkně fotbálkem rozehřály, nastala klasická příprava na utkání rozcvičením všech kloubů, šlach a svalů. Kadetky se rozskákaly na síti při blokování jedna za druhou, poté nastaly starty na lajnách a po pár „rybičkách“ nastalo rozcvičení s míči. Martina zařadila navíc pro ještě lepší zahřátí „na provozní hráčskou teplotu“ pár kombinačních cvičení v šesti hráčích. Pak se šlo již na síť. Ostatně kromě fotbalu se takto děvčata rozcvičují pravidelně před každým tréninkem i zápasem.
V 10 hodin začalo utkání a hned od počátku jsme měli převahu.  Tu jsme zúročili body a vedením. Soupeř nám nic nedal zadarmo a za stavu 13:11 pro nás, získaly kadetky z Přerova servis a obrátily stav na 13:15. Martina vzala první oddechový čas a společně s Kamilem opět rázněji promluvili k výkonu družstva. Naše holky se opět zvedly a začaly hrát naplno.  Měly důsledný blok i útok a pomalu převzaly vedení. Za stavu 23:19 došlo na straně Přerova ke střídání. Dále za stavu 21:19 si vzal trenér Přerova oddechový čas, ale ani to již Přerovu nepomohlo a my jsme vyhráli 25:20.
O přestávce byly hráčky důrazně napomenuty, aby si uvědomily, co vše je v sázce. Aby byly na hřišti důsledné v obraně tak i útoku.
Druhý set pomalu ještě nezačal a my jsme již prohrávali 0:4. První oddechový čas byl tu. Za stavu 5:8 bylo první střídání na naší straně. Hanka Boštíková střídala a nastoupila  Eliška Vytisková. Bodovou ztrátu jsme stáhli na rozdíl dvou bodů a Přerov při 12:10 „oddechoval“. Poté nám Přerov opět „utekl“ na rozdíl pěti bodů a oddech byl brán pro změnu na naší straně za stavu 15:20. Nepomohlo ani střídání při ukazateli 20:24, kdy byla střídána Anna Ruszová a na hřiště tak přišla Vanesa Hurníková. Přerov nám vrátil porážku z prvního setu a set skončil 20:25. Set trval 27 minut.
Ve třetím setu bylo vše jinak a od počátku jsme vedli. Jen při drobném zaváhání za stavu 20:15, v náš prospěch, vzala Martina oddechový čas a tím zastavila další nárůst bodů za strany Přerova. Soupeř dělal co mohl.  Celkem třikrát střídal, vzal si dva oddechy ( 7:12 a 8:14 ), ale naše kadetky si výhru třetího setu již vzít nenechaly. Set skončil za 24 minut poměrem 25:19.
Čtvrtý set byl obdobou setu třetího, ale s tím rozdílem, že jsme pro změnu dotahovali soupeře my. Za stavu 13:18 jsme brali oddechový čas. Poprvé za tři utkání byla střídána Anežka Faltinová, ale musím říci, že jen a jen proto, aby si trochu odpočinula, neboť nahrávačky ji totálně vyčerpaly. Nahrávky nebyly přesné a lítaly si „kam chtěly“ …. Set jsme prohráli vysoko 25:15. Po 25 minutách bylo hotovo.
Pátý set byl tedy rozhodující a naše holky ( v sestavě Boštíková Hana, Faltinová Anežka, Hurníková Vanesa, Vytisková Eliška, Žarnovická Klára a Polachová Iva ) do toho vlítly a Přerovu od jejich 9 bodu již nedaly šanci a set dotáhly do vítězného konce. Set skočil za 15 minut v poměru 15:9.
Tímto jsme vyhráli celý zápas 3:2 a mohli se radovat z postupu do dalšího o stupeň vyššího turnaje.

Po zápase byla zaslouženě vyhlášena nejlepší hráčkou Faltinová Anežka, která hrála na postu smečařky a navíc v poli vychytala velké množství míčů.
Samozřejmě je nutno pochválit úplně všechna děvčata protože bez kompaktního týmu není výhry. To děvčata prokázala a bylo jedno, zda právě hrají  nebo jsou na lavičce jako náhradnice. Bylo moc prima vidět děvčata na lavičce, jak žijí utkáním a hráčky na hřišti povzbuzují. Překonaly i svá zklamání z toho, že se některé do utkání dostaly jen na okamžik. Ale hrálo se o mnoho a tak věřím, že si to nakonec uvědomily a mají radost z postupu jako všichni.
Vždyť sport je o tom být lepší a lepší. Poctivě trénovat a zlepšovat se. Věřím, že když někdo chce prorazit výš, to znamená např. hrát v základní šestce, musí na sobě pracovat. Více se snažit a ne se mračit na druhé popř. na trenéry...

Autor:  Jiří Záveský 

1 17. 3. 2018, 13:00    Plzeň - Ostrava               1:3 (19,-22,-24,-23)
2 17. 3. 2018, 13:00    Přerov - Č. Budějovice     3:1 (-17,21,16,17)
3 17. 3. 2018, 17:30    Ostrava - Č. Budějovice   0:3 (-29,-18,-23)
4 17. 3. 2018, 17:30    Plzeň - Přerov                 3:2 (-26,19,-11,21,14)
5 18. 3. 2018, 10:00    Přerov - Ostrava              2:3 (-20,20,-19,15,-9)
6 18. 3. 2018, 10:00    Plzeň - Č. Budějovice      3:2 (-24,21,-23,17,7)

Hala: Sportovní hala - SG Plzeň        
Adresa: Vejprnická, Plzeň

Rozhodčí: Zápotocká V., Janouch B., Plzák P.

1. turnaj "Extraliga Kadetek"
Extraliga kadetky - 2. část soutěže, 2. turnaj - skupina B
Extraliga kadetky - 2. část soutěže, 1. turnaj - skupina C
Rozpis utkání a tabulka soutěže - Extraliga kadetky - 1. část soutěže - skupina "B"