Facebook icon
YouTube icon

Články

Ohlédnutí za uplynulou sezonou s Terezou Slavíkovou (16.5.2024)

Do play off extraligy postoupily volejbalistky TJ Ostrava z pátého místa a střetly se s Olympem Praha. Série trvala nejkratší možný počet utkání. Ostrava na Olymp nestačila, když podlehla dvakrát 3:0 a jednou 3:1 na sety. Pro Ostravu tak sezona 2023/2024 skončila v prvním kole play-off. Klub letos nenavázal na loňský úspěch (medaile z Českého poháru) a zůstal v této sezoně bez cenného kovu. 

Mistrovství ČR ve volejbalu - ŽENY U20: 1. Dukla Liberec, 2. Volejbal Přerov, 3. PVK Olymp Praha

Od čtvrtku 9. května 2024 do neděle 12. května 2024 proběhlo finále Extraligy žen kategorie U20. Pořadatelství se zhostil volejbalový klub Tělovýchovné jednoty Ostrava, stejně jako finále Extraligy žen kategorie U22 před dvěma týdny. Volejbalový šampionát finančně podpořily statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj.

Do finálového turnaje postoupilo nejlepších 6 družstev z dlouhodobé části soutěže. Družstva byla podle pořadí po základní části rozdělena do dvou základních skupin, kde se odehrála vždy tři utkání. Každé družstvo tedy odehrálo 2 utkání ve skupině. Tyto skupiny se hrály od čtvrtečního odpoledne do pátečního večera.
V první skupině na sebe narazila družstva VK Dukla Liberec, Volejbal Přerov a Volejbal Plzeň.
Ve druhé skupině potom domácí TJ Ostrava, PVK Olymp Praha a SGLD Brno.

Mistrovství ČR ve volejbalu - ŽENY U22: 1. Dukla Liberec, 2. PVK Olymp Praha, 3. TJ Ostrava

Od čtvrtku 25. dubna do neděle 28. dubna 2024 proběhlo finále Extraligy žen kategorie U22. Pořadatelství se stejně jako v loňském roce zhostil volejbalový klub Tělovýchovné jednoty Ostrava.

Do finálového turnaje postoupilo nejlepších 6 družstev z dlouhodobé části soutěže. Družstva byla podle pořadí po základní části rozdělena do dvou základních skupin, kde se odehrála vždy tři utkání. Každé družstvo tedy odehrálo 2 utkání ve skupině. Tyto skupiny se hrály od čtvrtečního odpoledne do pátečního večera.
Družstva, která se umístila na třetích místech ve skupině, si v sobotu dopoledne zahrála o páté místo a odjela domů. Odpoledne již následovala obě semifinále. V neděli dopoledne se odehrálo utkání o třetí místo, ve 13.00 začalo finále.

Po třech sezonách opouští Ostravu kapitánka Sandra Skřivanová (11.4.2024)

Jedenatřicetiletá univerzálka prošla Madetou České Budějovice, Sokolem Šternberk a Přerovem, odkud se přesunula do Ostravy. 182 centimetrů vysoká hráčka získala s Ostravou v sezoně 2022/2023 stříbro v Českém poháru žen. Teď se loučí s extraligovým volejbalem v Ostravě. „S volejbalem navěky určitě nekončím, v Budějovicích se hraje 1. liga žen“, nevylučuje Sany působení třeba v nižší soutěži. Spolu s manželem se vracejí během srpna domů na jih Čech, odkud oba pocházejí a kde by rádi založili rodinu. „Jsem ráda, že jsem měla tu odvahu a sedm let nazpátek se přestěhovala přes půlku republiky. Když se za tím ohlédnu, bylo to dobré rozhodnutí.“ 

Extraliga žen - PLAY-OFF ČTVRTFINÁLE - 1.kolo: PVK Olymp Praha - TJ Ostrava 3:1

Tato série měla být podle papírových předpokladů nejvyrovnanější ve čtvrtfinále, ale zatím tomu tak nebylo. Olymp po dvou jednoznačných výhrách 3:0 vedl v sérii 2:0 na zápasy, a již dnes mohl o svém postupu do semifinále rozhodnout na vlastní palubovce. Ostrava ale nechtěla ještě složit zbraně a chtěla se pokusit vývoj série zdramatizovat. Olymp si v domácí hale postup pohlídal a po výhře 3:1 postupuje do semifinále.

PVK Olymp Praha – TJ Ostrava 3:1 (25:20, 25:13, 22:25, 25:20)

Extraliga žen - PLAY-OFF ČTVRTFINÁLE - 1.kolo: TJ Ostrava - PVK Olymp Praha 0:3

Ostrava v prvním domácím utkání vyřazovací části extraligy přivítala na své palubovce pražský Olymp. Stav série byl před utkáním pro domácí nepříznivý 0:1, když Ostrava padla ve středu na Olympu 0:3. Ostrava má letos s Olympem zatím nepříznivou bilanci jedné výhry a čtyř porážek. Ani v dalším utkání Ostrava bohužel neuhrála set, podlehla 3:0 a v sérii ztrácí 2 utkání. Napravit to může v úterním utkání na palubovce soupeře. Jedině výhra Ostravy prodlouží sérii.

TJ Ostrava – PVK Olymp Praha 0:3 (21:25, 13:25, 23:25)

Extraliga žen - PLAY-OFF ČTVRTFINÁLE - 1.kolo: PVK Olymp Praha - TJ Ostrava 3:0

Do play-off vstupují sousedé z dlouhodobé části. Olymp, jako čtvrtý celek, hostí Ostravu, která skončila na pátém místě. Domácí mají ve vzájemných zápasech z této sezóny pozitivní bilanci – 3 vítězství oproti 1 porážce. Úvodní střetnutí vyřazovací části lépe zvládl domácí tým, který si připsal úvodní vítězství v sérii 3:0.

PVK Olymp Praha – TJ Ostrava 3:0 (25:14,25:19,25:13)

Extraliga žen - 27. kolo: TJ Ostrava - VK Šantovka Olomouc UP 3:0

V rámci posledního sedmadvacátého kola základní části extraligy žen ve volejbale přivítala TJ Ostrava doma hosty z Olomouce. Pro domácí volejbalistky už výsledek nemohl znamenat jakýkoliv posun v extraligové tabulce. Jejich výchozí pozice do play-off je páté místo. Jistým soupeřem pro čtvrtfinále je Olymp Praha. Hostující Šantovka UP Olomouc mohla teoreticky přeskočit KP Brno na šesté pozici. Ostrava byla v utkání jasně lepším týmem a zvítězila 3:0 na sety. 

TJ Ostrava – VK Šantovka Olomouc UP 3:0 (25:18, 25:21, 25:21)

Extraliga žen - 26. kolo: PVK Olymp Praha - TJ Ostrava 3:2

Předposlední kolo extraligy svede proti sobě čtvrtý a pátý tým tabulky. Oba týmy mají velké rozestupy na ostatní týmy, tak je to pravděpodobně příprava na vzájemný souboj v play-off. Otázkou je, který tým bude začínat vyřazovací část na domácí palubovce. Ve dlouhé bitvě, která trvala bezmála 150 minut, si nakonec připsalo vítězství domácí družstvo, které vyhrálo 3:2.

PVK Olymp Praha – TJ Ostrava 3:2 (25:22,21:25,22:25,25:12,19:17)

Extraliga žen 25. kolo: TJ Ostrava - VK Dukla Liberec 3:2

Utkání pětadvacátého kola extraligy žen nabídlo mimo jiné také souboj domácí Ostravy s Duklou Liberec. Ostrava zatím v této sezoně nenašla recept, jak porazit svěřenkyně trenéra Gálíka. Hráčky Tělovýchovné jednoty zatím padly v obou extraligových střetnutích i v semifinále poháru. Před vyvrcholením extraligy budou chtít svěřenkyně trenéra Pommera tuto nepříznivou bilanci prolomit a zapsat tak body proti silnému soupeři. Souboj třetího a pátého celku extraligové tabulky přinesl napínavý duel a skvělý volejbal. Nakonec v utkání zvítězily 3:2 hráčky Ostravy, které tak poprvé porazily v letošní sezoně Liberec. 

TJ Ostrava – VK Dukla Liberec 3:2 (18:25, 25:19, 21:25, 25:16, 15:8)

Extraliga žen - 24. kolo: Šelmy Brno - TJ Ostrava 3:0

K zápasu 24. kola ženské volejbalové extraligy proti sobě nastoupily domácí VK Šelmy Brno a hostující TJ Ostrava. Šelmy z posledních pěti zápasů neprohráli ani jeden, a tak jsou favoritem. Avšak poslední utkání těchto dvou týmu zde v hale Šelem skončil vyrovnaně 3:2, a tak i tenhle zápas bude mít jistě co nabídnout. 

VK Šelmy Brno – TJ Ostrava 3:0 (25:18, 28:26, 25:17)

Extraliga žen - 23. kolo: TJ Ostrava - VK Prostějov 3:1

TJ Ostrava přivítala na své palubovce v rámci třiadvacátého kola extraligy žen VK Prostějov. Ve dvou dosavadních letošních střetnutích se vždy dařilo hostujícímu týmu. Ostrava doma podlehla v listopadu 0:3, Prostějov padl doma v lednu 1:3. Postavení v extraligové tabulce před utkáním favorizovalo Prostějov, Ostrava ale doma umí porazit i silnější soupeře. Pravidlo o domácí prohře tentokrát nezafungovalo a Ostrava v emotivním utkání plném skvělých zákroků v poli, úderů es i zkažených podání nakonec zvítězila 3:1 na sety.

TJ Ostrava – VK Prostějov 3:1 (23:25, 28:26, 25:23, 27:25)

TJ Ostrava ve Final Four Chance Českého poháru obsadila čtvrtou příčku

Volejbalistky TJ Ostrava stejně jako v loňském roce postoupily mezi čtyři nejlepší celky Českého poháru žen, když na své palubovce v půli ledna porazily Olomouc. Letošní finálový turnaj se uskutečnil v Kutné Hoře 11. a 12. února. Nepodařilo se jim však navázat na loňské medailové umístění. Po dvou prohrách obsadily poslední příčku ve finálovém turnaji. 

„Na cestu do Kutné Hory jsme vyrazili v sobotu v ranních hodinách, abychom stihli odpolední trénink a abychom si zvykaly na halu“, líčí odjezd z Ostravy domácí kapitánka Sandra Skřivanová. Cesta probíhala bez obtíží a po cca třech hodinách tým dorazil na místo. 

Chance Český pohár žen 2023/2024 - Final Four "Bronzové medaile z domácího poháru putují po roce opět na pražský Olymp"

V Kutné Hoře si o bronzovou medaili z Chance Českého poháru žen 2023/2024 zahrály volejbalistky z Ostravy a pražského Olympu. Po včerejších téměř jednoznačně prohraných zápasech bylo jasné, že si týmy budou chtít spravit náladu. Začátek utkání byl sice vyrovnaný, ale posléze převzaly iniciativu olympské hráčky a hladce vyhrály první dva sety. Zdálo se, že je dobojováno, nicméně Ostravanky vydolovaly poslední síly, které v sobě měly, a dovedly zápas do zkráceného setu. Klimeška tak zažila zápas hodný souboji o třetí místo, ze kterého se nakonec po více než dvouhodinové bitvě radovala děvčata z Olympu.

TJ Ostrava – PVK Olymp Praha 2:3 (14:25, 13:25, 25:23, 25:20, 11:15)

Extraliga žen - 21. kolo: TJ Ostrava - Volejbal Přerov 2:3

Jedenadvacáté kolo extraligy žen je kolem posledním před vyvrcholením Českého poháru žen v Kutné Hoře. Liga si dá během následujícího víkendu „volno“, volejbalistky TJ Ostrava čeká Final four. Svěřenkyně trenéra Pommera na své palubovce přivítaly předposlední celek Volejbal Přerov. Dosavadní bilance favorizovala domácí Ostravu, která ve dvou předešlých utkáních s tímto soupeřem brala 6 bodů do tabulky se ztrátou jediného setu. Dobře rozehrané utkání Ostrava ztratila, když Přerov dokázal z 0:2 otočit na 3:2. Hosté tedy zapsali důležité vítězství a 2 body do extraligové tabulky.

TJ Ostrava – Volejbal Přerov 2:3 (25:23, 25:21, 16:25, 23:25, 12:15)

Extraliga žen - 20. kolo: VK Královo Pole Brno - TJ Ostrava 1:3

Ve 20. kole extraligy přivítalo KP Brno na své palubovce tým Ostravy, který před 14 dny královopolské hráčky porazily bez ztráty setu. Ostrava tak na Vodovu přijela s jasným cílem – porážku Brnu vrátit – a to se jí povedlo. Královo Pole v zápase vybojovalo jediný set, a tak si na svoje konto připsaly svěřenkyně Zdeňka Pommera po výhře 3:1 plný počet bodů.

VK Královo Pole – TJ Ostrava 1:3 (20:25, 25:21, 16:25, 16:25)

Stránky