TJ Ostrava "C" - SVK Nový Jičín     0:3 (-25,-23,-15)
TJ Ostrava "C" - SVK Nový Jičín     0:3 (-25,-20,-19)

Termín : neděle 7.11.2021 v 10.00 a 14.00

První utkání : TJ Ostrava C - SVK Nový Jičín 0:3 (-25,-23,-15)
Sestava : Planková Karolína, Pěnčíková Patricie, Ruszová Anna, Vomáčková Vendula, Jetmarová Hana, Pejznochová Barbora, libero Cholevíková Klára, Špilová Nela – Otipková Magdaléna, Gongalová Karolína, Rozacká Tereza, Pěnčíková Anna Marie

Druhé utkání : TJ Ostrava C - SVK Nový Jičín 0:3 (-25,-20,-19)
Sestava : Rozacká Tereza, Pěnčíková Patricie, Ruszová Anna, Vomáčková Vendula, Jetmarová Hana, Pejznochová Barbora, libero Cholevíková Klára, Špilová Nela – Gongalová Karolína, Pěnčíková Anna Marie, Planková Karolína, Žáková Winona

V neděli nás čekal pravděpodobně nejtěžší soupeř v naší skupině. Přesto jsme šli do utkání s odhodláním se o výsledek poprat. Úvod utkání byl vcelku vyrovnaný. Soupeřky nám sice utekly až na 7:12, ale v ten moment jsme přepnuli na nejvyšší stupeň a postupně začali rozdíl vymazávat až na 17:17. Nepolevili jsme a dostali se do vedení 22:18 a 24:20. V dramatické koncovce jsme ale nedokázali udělat poslední bod. Ještě jsme si vypracovali pátý setbol, ale i ten jsme nezúročili.
Do druhého setu jsme vstoupili excelentně a záhy jsme již vedli 8:1 a 9:2. Bohužel to netrvalo dlouho a soupeřky naprosto otočily vývoj skóre a vedly 16:13. My však zbraně nesložili a opět se ujali vedení – postupně 19:18, 21:19 a 23:21. Bohužel koncovka nám opět nevyšla.
Ve třetím setu jsme se pokusili změnit obraz hry tím, že jsme začali hrát na dvě nahrávačky. To ale obrat nepřineslo, naopak jsme se na hřišti hledali. Tento set byl postupně jasnou záležitostí pro Nový Jičín.

Do druhého utkání jsme vyměnili nahrávačku, jinak jsme nastoupili v nezměněné sestavě. Úvod nám moc nevyšel a rychle jsme prohrávali 1:5. Sérií osmi bodů se nám podařilo otočit vývoj skóre na 11:7. Přesto soupeřky rychle srovnaly a začalo se odvíjet drama. Tahali jsme se o každý bod. První setbol jsme si vypracovali my, bohužel lehká teč našeho libera při útoku soupeřek do autu jej odvrátila. A koncovka opět pro soupeřky.
Druhý set jsme začali lépe my – 4:0 a 9:5. Ještě jsme dokázali vést 17:14, ale to již bylo z naší strany vše.
Začátek třetího setu opět daleko lepší z naší strany – vedli jsme 5:0 a 10:4. Od tohoto momentu, už jako v setech předešlých, soupeřky značně přidaly, náš výkon naopak postupně uvadal. Již jsme se nedokázali vzepřít. Závěr utkání byl přesto ještě velmi emotivní, kdy došlo i na rozdávání červených karet.

Obě utkání se hodnotí velmi těžce. Určitě jsme nepodali špatný výkon a oboustranně byla hra velmi kvalitní. Bohužel jsme my udělali více chyb. Určitě nám i chybělo štěstí. Minimálně ve třech setech to bylo jen o jednom balónu. Vždy se nám podařilo hrát dobře první polovinu setu, což bylo tentokrát málo.
Další utkání hrajeme již teď ve čtvrtek odpoledne proti našim kadetkám. Dají se očekávat opět vyrovnaná utkání.