Juniorky "1. liga" - 17. a 18. kolo  8.1.2022

SVK Nový Jičín - TJ Ostrava "C"     3:1 (-24,25,18,18)
SVK Nový Jičín - TJ Ostrava "C"     3:1 (19,21,-21,19)

První utkání : SVK Nový Jičín – TJ Ostrava C 3:1 (-24,25,18,18)
Sestava : Planková Karolína, Pěnčíková Patricie, Ruszová Anna, Jetmarová Hana, Pejznochová Barbora, Pěnčíková Anna, libero Cholevíková Klára – Gongalová Karolína, Špilová Nela, Vomáčková Vendula

Po vánoční pauze jsme hned první utkání hráli na horké půdě v Novém Jičíně.
Za sebou jsme měli sérii osmi vítězství a celkem 21 vyhraných setů v řadě. Poslední porážku jsme utrpěli právě proti Novému Jičínu 7.11.2021 doma v Ostravě. Nový Jičín zatím suverénně vede naši skupinu 1.ligy, a tak zisk každého bodu by pro nás byl přínosem. Přesto jsme odjeli s tím, že se o výsledek budeme prát v každé výměně.

A v tomto duchu začalo i první utkání. Bylo to zpočátku velmi vyrovnané, přesto se nám nevyhnuly zbytečné chyby, které umožnily soupeřkám získat náskok až 12:8 a 18:14. Zbraně jsme ale nesložili a dobrým výkonem se posunuli do vyrovnané koncovky. V té jsme měli více štěstí a urvali tak první set.
I ve druhém setu se odehrávala hodně vyrovnaná bitva. Na začátku jsme se ujali vedení 5:0, ale soupeřky nás nenechaly utéct na vyšší rozdíl. Přesto za stavu 23:20 to vypadalo, že bychom mohli uhrát i druhý set. Bohužel v koncovce jsme udělali více chyb a set nakonec ztratili.
Do třetího setu jsme bohužel museli z důvodu zdravotních problémů obměnit sestavu. Toho dokonale využily soupeřky a dostaly se do vedení. To si celkem v pohodě držely celý set, a tak se celkem v poklidu dostaly do vedení 2:1.
Do čtvrtého setu jsme udělali výrazné změny v sestavě. Přineslo to rychlé vedení 4:0. To však bohužel bylo v podstatě v tomto setu vše. Soupeřky nás zatlačily výborným servisem, a tak jsme se většinou museli jen bránit. Utkání nakonec vyznělo poměrně jasně pro Nový Jičín.

Druhé utkání : SVK Nový Jičín – TJ Ostrava C 3:1 (19,21,-21,19)
Do druhého utkání jsme šli s odhodláním, že přece se soupeřkami neprohrajeme i počtvrté v řadě.
Začátek prvního setu se začal vyvíjet poměrně příznivě. Vedli jsme 11:7, a vypadalo to, že by to mohlo jít. Bohužel série sedmi bodů nás dostala opět do defenzívy. Už jsme nebyli schopni vzdorovat.
Druhý set jsme začali sice dobře, ale brzy se soupeřky opět dostaly do vedení. I přes naši úpornou snahu se to již nepodařilo zvrátit.
Ale nevzdali jsme se. Chytili jsme začátek třetího setu, a rychle vedli 10:1. Soupeřky však zabraly a dostaly se do vedení 15:14. Opět jsme otočili a vedení 23:19 si již nenechali utéct.
Čtvrtý set byl vyrovnaný až do stavu 8:8. Potom jsme ale začali nesmyslně kupit jednu chybu za chybou. Z toho jsme se již nedokázali zvednout a prohráli tak opět 1:3.

Poslední kolo základní části hrajeme proti našim kadetkám ve čtvrtek 13.ledna od 16.00 na jízdárně. Tak uvidíme, jak to všechno letos dopadne.