TJ Sokol Šternberk : TJ Ostrava 3:1, 3:1

TJ Sokol Šternberk - TJ Ostrava     3 : 1  (20,23,-27,19)
TJ Sokol Šternberk - TJ Ostrava     3 : 1  (-22,22,23,12)

1. zápas – 3:1 (20,23,-27,19)
Tento víkend se ostravské kadetky vydaly na půdu volejbalového celku kadetek Šternberka.
Děvčata začala první set se skvělým nasazením, i když trochu nejistě. Celý set byl ve znamení tahanic bod po bodu. S blížící se koncovkou však Šternberk Ostravě začal utíkat, a i když se Ostrava bránila, nakonec první set byl vítězným pro Šternberk.
Druhý set však Ostrava chtěla otočit ve svůj prospěch a začala úžasnou krasojízdou a nezastavil ji ani time domácích za stavu 5:1. V polovině setu však začal pokulhávat příjem a Šternberk holky zatlačil svým servisem a pomalu srovnával stav. Holky se ale přece jen nechtěly dát a v koncovce Šternberku utekly o několik bodů. K vítězství jim scházely pouhé 2 body, které bohužel uhrát nedokázaly a set prohrály 23:25.
Třetí set začal opět ku prospěchu Ostravy až do prvního technického timu, po kterém se to prolomilo. Nedařilo se na příjmu a nemohly jsme tím pádem pořádně kombinovat útoky. To se po timu trenérky změnilo a Ostrava otočila průběh setu ve svůj prospěch. K vítězství setu s tří bodovým náskokem chyběly pouze 2 body, které se opět nezvládly uhrát a koncovka setu se tak proměnila v tahanici o každý bod, ale skončila vítězně pro Ostravu.
Čtvrtý set již však byl od začátku spíš ku prospěchu Šternberku a hráčky Ostravy jakoby již nedokázaly navázat na svůj skvělý výkon. Příjem byl největší slabinou, děvčata začala dělat moc zbytečných chyb a set tak prohrála 25:19.

Sestava Ostravy: Bělicová M., Záhorská H., Pavlačková T., Kundlová K., Žolnerčíková K., Augustinová E., libero – Makovcová M., střídaly: Gřešáková E., Koloničná P., Peregrimová H.
Sestava Šternberku: Vrabcová A., Dosoudilová T., Ambrožová M., Soldánová K., Hanousková L., Dvořáková T., libero – Oborná B., střídala: Kneiflová E.

2. zápas – 3:1 (-22,22,23,12)
Do druhého zápasu vlétla Ostrava jako by ho chtěla bleskurychle a jasně vyhrát 3:0 a odjet s 3 body domů. Aspoň první set tomu naznačoval. Neskutečná krasojízda holek, kterým snad vycházelo vše a celý set si držely krásný náskok nad Šternberkem však zkazila opět koncovka. Děvčata vedla 24:17 a k vítězství setu jim chyběl pouhý bod, s kterým se zase natrápily. Příjem a naše zbytečné chyby daly Šternberku naději a zatlačil nás. Díky takovému náskoku se holky Ostravy zvládly ještě zvednout a set vyhrát.
Druhý set už tak jednoduchý nebyl. Od začátku se trápily s příjmem, kazily podání. Díky špatnému příjmu nebyl ani útok středem a smečařky si moc nedokázaly poradit na kůlech či doskoku.
Třetí set byl ve znamení podobného, zkažené a špatné příjmy, podání, útoky. Horší obrana v poli a na síti tomu daly za své a ani tento set se holkám nepodařil vyhrát.
Čtvrtý set už víceméně děvčata vypustila a odchodila ho. Jak byla horší obrana v poli, tak ve čtvrtém setu byla hráčkami Šternberku rozebraná na kousíčky a Ostravě se rozpadla. Útok středem skoro zmizel, z kůlů to bylo díky obraně na síti i v poli Šternberku těžké a hráčky si s tím moc neporadily.

Sestava Ostravy: Koloničná P., Záhorská H., Augustinová E., Kundlová K., Žolnerčíková K., Gřešáková E., libero – Makovcová M., střídaly: Bělicová M., Pavlačková T.
Sestava Šternberku: Vrabcová A., Dosoudilová T., Ambrožová M., Soldánová K., Kneiflová E., Hanousková L., libero – Oborná B.
Zapsala: Eva Bujnová

Hala: ZŠ Dr.Hrubého 2
Adresa: Šternberk   78501

Rozhodčí: Cirbus J.

13. a 14. kolo "Extraliga Kadetek"

Rozpis utkání a tabulka soutěže - Extraliga kadetek - 1. část soutěže - skupina "B"