Krajský přebor : 5. kolo 1., 4. a 1. místo

Neděle, 10 Únor, 2019 - 09:00

Krajský přebor st. žaček - 5. kolo

Skupina A: TJ OSTRAVA "A"  1.místo
Orlová - Ostrava 0:2 (-17,-15)
Tento zápas byl na rozehřátí. Vše nám vycházelo. Mohly jsme si zkoušet proti soupeři útoky i ze zadních řad. Soupeř se nám snažil bodově přiblížit, ale my vždy servisem jeho útok zastavily.
V druhém setu jsme na tom byly lépe utočně a soupeře jsme tlačily spíše k bagrované.

Frýdek-Místek - Ostrava 2:1 (8,-13,13)
Náš největší rival. První set nám vůbec nevyšel, nebyly jsme schopné přihrát servis a tak taky tomu odpovídal i výsledek, uhrály jsme pouze 8 balónů. Ve druhém setu, nastal zlom a začínaly jsme na servise a hned jsme šli do vedení. Soupeři se vůbec nedařilo, nebyl schopen přijmout náš servis a tlačili jsme na něj i útočně. Zvítězily jsme a následovala zkrácená hra. Tahaly jsme se o každý balón, v koncovce to vypadalo, jelikož jsme byly ve vedení, že se t bude náš, ale udělali jsme chybu na přijmu a poté zkazily servis a soupeř se radoval z výhry.

Nový Jičín - Ostrava 0:2 (-19,-23)
Po pauze, jsme nastoupily pro Novému Jičínu, který porazil Frýdek 2:1, věděly jsme, že soupeř bude nažhavený po další výhře. Od začátku jsme se tahaly o každý balón, a čekaly kdy soupeř udělá více chyb, měli jsme vedení o 5-6 bodů a to jsme si chtěli udržet. Naštěstí se nám to povedlo a soupeře jsme porazily. 2.set byl mnohem napínavější, soupeři se začalo více dařit a tak jsme se nedostaly na rozdíl více než 1-2 bodů, bylo to jako na houpačce. Ale v koncovce jsme udělaly méně a chyb a výhra byla naše.

Bílovec - Ostrava 0:2 (-22,-20)
Byl to nejslabší soupeř, v ten den s nikým nevyhrál a tak my jsme na něho šly v pozměněné sestavě, aby si zahrály i jiné hráčky než základ. Soupeř, toho využil a začal nás tlačit servisem a hrou v poli. 1. set vypadal, že snad prohrajeme, ale naštěstí jsme utekly na rozdíl 3 balónů a vyhrály.
2. set jsme začaly lépe podávat,  a utekly na rodíl 5 bodů. který jsme si udržely až do konce zápasu.
Sestava: Richterová, Tichá, Gavlasová Adéla, Jedličková Elen, Bauerová A., Zedníková Beata     Střídaly: Linková K., Krkošková, Vajdová, Šubertová A.,Gongalová          Autor: Jedličková

Autor: Jedličková E.
Trenér: Iveta Krátká

Termín: 10.2.2019  9:00 hodin
Pořadatel: TJ Ostrava, ZŠ Gen. Píky, 2 hřiště
Výsledky a tabulku naleznete ZDE...

Skupina B: TJ OSTRAVA "B"  4.místo
V neděli 10.2.2019 náš tým Starších žaček "B" hrál svůj turnaj MS st. žaček ve skupině B v Raškovicích.
Tento turnaj se nám vůbec nevydařil a hráčky se nedokázely vyrovnat se změnami na postech, které byly vynuceny především absencí některých hráček a to především ze základní sestavy.
Pro zranění se nezúčastnily Adéla Lapčíková a především první blokařka Natálie Pánková, mimo domov byla Nicola Zeiserger. Další blokařka Eva Papoušková měla tréninkový výpadek během jarních prázdnin, což na výkonu byly znatelné. Stejná situace byla u smečařky Daniely Carroll a většinou na postu hrály Klára Cholevíková a Evelína Belinová, která v posledním utkání musela nastoupit a postu blokařky, kde nikdy před tím nehrála. Na nahrávce hrály Bára Mužíková a Majda Otípková a jako alternace na post smeče a universála hrála Gábina Zychová.
Nic méně až na výjimky Kláru Cholevíkokovou a Báru Mužíkovou hráčky předvedly až neuvěřitelně slabý a matný výkon. Byl to patrně nejslabší výkon dosavadní sezony a děvčata hrála bez většího zájmu a výsledek tomu odpovídá. Bohužel družstvo propadlo do skupiny C a bude se snažit probojovat zpět...

Autor a Trenér: Pepe Božik

Pořadatel: VK Raškovice, sportovní hala, 2 hřiště