Juniorky "1. liga" 2. část soutěže - skupina IV - 1. a 2. kolo  4.2.2022

TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště - TJ Ostrava "C"     3:0 (17,16,21)
TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště - TJ Ostrava "C"     3:2 (17,-23,-23,23,8)

Místo : Městská sportovní hala, Stonky 860, Uherské Hradiště
Termín : pátek 4.2.2022 v 11.00 a 14.00
Soutěž : 1-JKY-H (1.liga juniorek)

V základní části ligy juniorek jsme si vybojovali účast ve finálové skupině. Do tabulky jsme šli ale s nulovým bodovým ziskem, neboť se nám započítávali čtyři porážky s Novým Jičínem ze základní části. Do této fáze soutěže ale jdeme s tím, že se pokusíme hrát co nejlépe a uvidíme, na co to bude stačit.
První kolo se odehrálo v Uherském Hradišti. Využili jsme toho, že byly v pátek pololetní prázdniny, a předehráli si o den dopředu.
Bohužel jsme odjeli v nekompletní sestavě, kdy nám některé hráčky chyběly. Naopak jsme se posílili nahrávačkou Fabikovičovou, která ale vzhledem k okleštěné sestavě byla odsouzena hrát většinu času na účku.

První utkání : TJ Slovácká Slávie Uherské Hradiště–TJ Ostrava C 3:0 (17,16,21)
Sestava: Pěnčíková Patricie, Ruszová Anna, Rozacká Tereza, Vomáčková Vendula, Jetmarová Hana, Vojtášková Barbora, libero Planková Karolína - Cholevíková Klára, Fabikovičová Andrea
Do utkání jsme nenastoupili špatně a dokázali jsme s domácími držet krok. Bohužel postupem času se nám přestalo dařit především na přihrávce. Soupeřky měly výborné podání, a to nám činilo značné problémy. Od poloviny setu jsme se s tím nedokázali vyrovnat a poměrně hladce jsme jej prohráli.
Druhý set se začal odvíjet tak, jak končil ten první. Rychle jsme prohrávali, dostali se do hluboké defenzívy, a nedokázali najít zbraň na dobře hrající soupeřky. Ještě za stavu 16:19 jsme sice věřili na zvrat, ale šestibodová šňůra soupeřek druhý set rychle ukončila.
I ve třetím setu jsme rychle prohrávali. Nedokázali jsme soupeřkám konkurovat. Sice jsme v závěru ještě mírně korigovali rozdíl ve skóre, ale to bylo z naší strany již vše.

Druhé utkání : TJ Slovácká Slávie Uherské Hradiště–TJ Ostrava C 3:0 (17,-23,-23,23,8)
Sestava: Pěnčíková Patricie, Ruszová Anna, Rozacká Tereza, Fabikovičová Andrea, Vomáčková Vendula, Jetmarová Hana, libero Cholevíková Klára - Planková Karolína, Vojtášková Barbora
Do druhého utkání jsme nastoupili s menšími změnami v základní sestavě. Vyměnili jsme libero, na účko šla od začátku Fabikovičová, na smeč Vomáčková. Bohužel to vypadalo stejně, jako v předchozím utkání. Především jsme nedokázali kvalitně přihrát. Rychle jsme prohrávali, nedokázali jsme se vymanit z tlaku soupeřek. První set byl ztracen.
Do druhého setu jsme vyměnili smečařky. Na smeči to zkusilo libero Kája Planková. To přineslo očekávané zlepšení naší přihrávky. Najednou jsme se mohli prosadit útokem středem sítě a dostali se do výrazného vedení až 15:7. Rychle ale došlo k obratu a najednou to bylo 19:20. V závěru setu jsme ale byli šťastnější my.
Ve třetím setu jsme rychle prohrávali 2:8. Tentokrát nás to ale nezlomilo, a poměrně rychle jsme vyrovnali. Když jsme vedli 21:17, tak to vypadalo nadějně. Přesto to opět byla vyrovnaná koncovka, a opět se šťastnějším koncem pro nás.
Pokud bychom vyhráli čtvrtý set, tak by došlo k dělbě bodů, což by pro nás asi dnes byl úspěch. Začátek nám ale nevyšel. 9:16 nás ale nezlomilo, a postupně začali dotahovat. Bohužel za stavu 23:24 rozhodčí neviděl soupeřův blok v síti. Škoda. Za stavu 24:24 by byla psychická výhoda na naší straně.
Tie-break byl do stavu 6:7 vyrovnaný, v závěru nám ale asi již došly síly i víra ve vítězství. I přes porážku ale druhé utkání nebylo špatné. Doufejme, že na domácí palubovce jim porážky dokážeme vrátit.

Další utkání hrajeme doma v neděli 13.2. s Olomoucí.