TJ Ostrava "C" - VK Kylešovice, z.s.     2:3
TJ Ostrava "C" - VK Kylešovice, z.s.     0:3

První utkání: TJ Ostrava – VK Kylešovice 2:3 (25:18, 11:25, 20:25, 26:24, 4:15)
V neděli jsme doma uvítali družstvo z Opavy – VK Kylešovice.
Původně se mělo hrát u nich, ale v tělocvičně se jim mění okna, takže jsme se dohodli na změně pořadatelství.
Kylešovice okupovaly první místo v tabulce, zatím bez porážky.
Přesto jsme do utkání vstoupili lépe my. Zkraje to bylo vyrovnané, postupně jsme jim ale utekli, a celkem jasně v prvním setu zvítězili.
Bohužel náš poměrně dobrý výkon jsme již v průběhu dalšího pokračování obou utkání nedokázali zopakovat. Postupně se nám vytrácela přesnost, a náš výkon šel výrazně dolů.
Druhý a třetí set jasně vyzněl pro soupeřky.
Ve čtvrtém setu jsme se ještě nadechli k odporu, a i s trochou štěstí dokázali srovnat na 2:2.
Tie-break byl ale z naší strany propadák. Stav 0:13 se už srovnat nedá, a tak jsme odešli poraženi.
Sestava: Kolmanová Kristýna, Jastřembská Michaela, Pěnčíková Anna, Orálková Adéla, Vojtášková Barbora, Kozinová Nela, libero  Rozacká Tereza – Jetmarová Hana, Kašpárková Adéla, Cáhlíková Viktorie

Druhé utkání: TJ Ostrava – VK Kylešovice 0:3 (17:25, 21:25, 20:25)
Do druhého utkání jsme chtěli vstoupit s odhodláním se o výsledek poprat, a pokusit se zvítězit. Bohužel na hřišti to tak ale nevypadalo. Nic se nám nedařilo, kupili jsme spousty nevynucených chyb. První set byl velmi špatný. Od druhého setu jsme hru vyrovnali, bohužel vždy, když jsme mohli stav skóre zvrátit, přišla hloupá chyba, která nás srazila opět na kolena.
Většina našich zbytečných bodů pramení z technicky nezvládnutých základních herních činností. Neumíme správně základy, a tak se trápíme i při lehkých míčích. Je třeba nadále na tom pracovat, abychom se dokázali postupně zlepšovat. Snad se nám to bude dařit.
Sestava: Rozacká Tereza, Kolmanová Kristýna, Jastřembská Michaela, Jetmarová Hana, Kašpárková Adéla, Kozinová Nela, libero Orálková Adéla - Vojtášková Barbora, Pěnčíková Anna

Příští utkání hrajeme v sobotu 13.10. od 9.00 v Polance nad Odrou. Ta je na tom podobně jako my, takže pokud předvedeme zlepšený výkon, máme šanci uspět. Záleží však především na nás.

Autor: Radek Brzobohatý
Trenér: Radek Brzobohatý

Hala: Tělocvična SŠE Ostrava
Adresa: Na Jízdárně 423 Ostrava - Moravská Ostrava   70200

Rozhodčí: Košař F.